Wpisz e-mail, aby być informowanym
o uroczystościach i wydarzeniach.
Symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze - pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku.więcej
poniedziałek 30 marca 2020 r., imieniny obchodzą: Aniela, Leonard
| | |

Strona główna » Aktualności » PROCESJA FATIMSKA Z HUTY NOWEJ NA ŚWIĘTY KRZYŻ

PROCESJA FATIMSKA Z HUTY NOWEJ NA ŚWIĘTY KRZYŻ

wielkość tekstu:A | A | A

Już po raz trzeci, w sobotę po liturgicznym wspomnieniu Matki Bożej Fatimskiej, które przypada 13 maja z kościoła parafialnego w Hucie Nowej wyruszyła procesja fatimska do naszego sanktuarium relikwii Drzewa Krzyża Świętego.

Figurka Pani Fatimskiej była niesiona podczas procesji przez panie w strojach ludowych a także przez mężczyzn oraz dzieci.

Rozważania w tym roku animował o. Dariusz Malajka OMI, rektor świetokrzyskiej bazyliki. Podczas procesji rozważaliśmy tajemnice radsne różańca świętego. Śpiew był animowany przez  Teresę i Agatę Tomaszewkie oraz przez naszych nowicjuszy Marcina i Sławka.

Idąc przez kolejne miejscowości zatrzymywaliśmy się przy przydroznych krzyżach i kapliczkach modląc się za mieszkańców poszczególnych miejscowości.

Po przyjściu do bazyliki została odprawiona Msza święta, której przewodniczył ks. kan. Andrzej Dudzic, proboszcz parafii Matki Bożej Fatimskiej w Hucie Nowej.

Homilię podczas Eucharystii wygłosił rektor świętokrzyskiej bazyliki o. Dariusz Malajka OMI. Odwołując się do odczytanych tekstów Liturgii Słowa, wskazał, że to dziś my, uczniowie Jezusa trzeciego milenium chrześcijaństwa jesteśmy posłani do świata, by zaniść to co jest sercem Jezusowej Ewangelii a więc miłość, przebaczenie, zgodę, jedność; to my mamy budować cywilizację miłości; my zasłuchani w słowo Jezusa tym słowem mamy żyć każdego dnia; uczymy się tego od Maryi, Pani Fatimskiej oraz od św. Jana Pawła II, wielkiego orędownika i apostoła orędzia fatimskiego.

Na zakończenie Mszy świętej wszyscy mieli okazję uczcić relikwie Dzieci Fatimskich.

czytano: 495 razy

źródło: swietykrzyz.pl

data dodania: 19 maja 2019 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż 1, 26-006 Nowa Słupia

Klasztor: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
Nowicjat: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Klasztor na Świętym Krzyżu - jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n.p.m
osób online: 10
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Ciekawostki

Relikwie drzewa Krzyża Świętego. Legenda - Było to za panowania Bolesława Chrobrego. Król zaprosił do Polski królewicza węgierskiego Emeryka. Młodzieniec, jak to było w ...więcej