Wpisz e-mail, aby być informowanym
o uroczystościach i wydarzeniach.
Symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze - pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku.więcej
poniedziałek 30 marca 2020 r., imieniny obchodzą: Aniela, Leonard
| | |

Strona główna » Aktualności » ŚWIĘTOKRZYSKIE NOCNE CZUWANIA - ZAINAUGUROWANE

ŚWIĘTOKRZYSKIE NOCNE CZUWANIA - ZAINAUGUROWANE

wielkość tekstu:A | A | A

W piątek 17 maja odbyło się pierwsze w tym roku Świętokrzyskie Nocne Czuwanie. Od 20 lat w każdy trzecie piatek miesiąca od maja do września gromadzimy się na modlitwie, która rozpoczyna się przy Krzyżach Katyńskich w Hucie Szkalnej skąd wyruszamy przeżywając nabożeństwo drogi krzyżowej.

Naszą modlitwę tym razem animował o. Pavel Lemekh OMI, socjusz mistrza nowicjuszy. Rozważania podczas nabożeństwa pasyjnego były poświęcone roli Maryi w dziele zbawienia i odkupienia, które dokonało się w osobie Chrystusa.

Po przyjściu do bazyliki miało miejsce nabożeństwo pokutne oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. Pątnicy mieli także okazję, by skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

Punktem kulminacyjnym modlitwenego spotkania była Eucharystia koncelebrowana, której przewodniczył o. Pavel. Obecni byli kapłani z diecezji sandomierskiej i radomskiej.

Na zakończenie Mszy świętej pielgrzymi z okolicznych miejscowości oraz ze Staszowa, Bogorii, Szydłowca, Kielc otrzymali błogsławieństwo relikwiami Drzewa Krzyża Świętego i mieli okazję oddać im cześć przez ucałowanie.

Kolejne czuwanie odbędzie się w 21 czerwca i bedzie animowane przez wspónotę Domowego Kościoła z Kielc. Serdecznie zapraszamy.

czytano: 530 razy

źródło: swietykrzyz.pl

data dodania: 19 maja 2019 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż 1, 26-006 Nowa Słupia

Klasztor: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
Nowicjat: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Klasztor na Świętym Krzyżu - jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n.p.m
osób online: 6
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Ciekawostki

W Nowicjacie na Świętym Krzyżu jest obecnie 5 nowicjuszy: 4 Polaków i 1 z Ukrainy. Każdy nowicjusz zanim przystąpił do tej formacji, brał udział w rekolekcjach których ...więcej