Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

PIELGRZYMI DIECEZJI KIELECKIEJ W MODLITWIE O TRZEŹWOŚĆ

Strona główna » Aktualności » PIELGRZYMI DIECEZJI KIELECKIEJ W MODLITWIE O TRZEŹWOŚĆ

wielkość tekstu: A | A | A

Po raz czwarty w pierwszy piątek Wielkiego Postu w pielgrzymce ekspiacyjnej przybyli w godzinach wieczornych do naszego sanktuarium pielgrzymi diecezji kieleckiej na czele ze swoim biskupem ordynariuszem Janem Piotrowskim.

Ponad 350 pątników a wśród nich osoby wychodzące z uzależnienia od alkoholu wyruszyło o godzinie 18.00 wraz z księdzem biskupem Janem spod kościoła św. Wawrzyńca w Nowej Słupi rozważając poszczególne stacje drogi krzyżowej.

Coroczna pielgrzymka i modlitwa diecezjan kieleckich w rozpoczętym w środę popielcową Wielkim Poście, wpisuje się w trwający 52. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

Bardzo wymownym jest fakt, że roważania podczas nabożeństwa drogi krzyżowej prowadzili ci, którzy są na etapie wychodzenia z uzależnienia od alkoholu.

Każdy z uczestników tej wyjątkowej drogi krzyżowej otrzymał krzyż z napisem: "Bóg jest miłością" - co jest przypomnieniem, że Bóg kocha wszystkich ludzi, również i tych, którzy czują się nie akceptowani czy zepchnięci na margines życia społeczneczgo a w Chrytsusie odzyskują godność dziecka Bożego.

Po przyjściu do bazyliki świętokrzyskiej była celebrowana Eucharystia pod przewodnictwem biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego. Wraz z księdzem biskupem koncelebrowali kapłani diecezji kieleckiej na czele z księdzem Kamilem Banasikiem - Diecezjalnym Duszpasterzem Trzeźwości oraz naszym przełożonym o. Puchałą OMI.

Biskup Jan w homilii nawiązując do liturgii słowa dnia dzisiejszego wezwał zebranych do życia w prawdzie i odrzucenia wszelkiego grzechu:

- Nasze doroczne wielkopostne pielgrzymowanie w intencji trzeźwości rozpoczynające się drogą krzyżową w parafii św. Wawrzyńca w Nowej Słupi i Eucharystia na Świętym Krzyżu to prawdziwy znak i czas świadectwa wiary. Jest ono potrzebne nam samym i tym, którzy żyją wokół nas. Nigdy nie bądźmy kolaborantami zła i grzechu, ponieważ zło zawsze nas degraduje, upokarza, niszczy jedność w małżeństwie, rodzinie, parafii czy miejscu pracy. Starajmy się być tacy, jakimi chce mieć nas Bóg.

- Niestety świat w jakim żyjemy kocha się w wolności od wszelkich ideałów. Gardzi Chrystusem i Jego Ewangelią, obaca jest mu kultura dobrego słowa i obyczajów. Smutym owocem takiego życia są ludzkie nałogi, a jednym z nich jest dramatyczny dla wielu osób oraz ich rodzin nałóg pijaństwa. Drogą do trzeźwości jest jedynie całkowita abstynencja. Mimo, że jest ona sponiewierana w świecie konsumpcji, to jednak jest ona bardzo potrzebna i cenna, a przede wszystkim - możliwa - zachęcał pasterz Kościoła kieleckiego.

Na zakończenie Mszy świętej wierni otrzymali błogosławieństwo relikwiami Drzewa Krzyża Świętego i mieli okazję indywidualnie oddać cześć relikwiom Krzyża przez ucałowanie.

W bazylice była także wyłożona Księga Trzeźwości Diecezji Kieleckiej, do której chętni wierni wpisywali się, deklarując podjęcie obstynencji od alkoholu na określony przez siebie okres czasu.

 

08

MAR

2019

1665

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 4

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.