Wpisz e-mail, aby być informowanym
o uroczystościach i wydarzeniach.
Symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze - pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku.więcej
piątek 24 stycznia 2020 r., imieniny obchodzą: Rafał, Franciszek
| | |

Strona główna » Aktualności » CHOINKA POD CHOINKĘ - 2018

CHOINKA POD CHOINKĘ - 2018

wielkość tekstu:A | A | A

Od wielu już lat wspólnota Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej ze Świętego Krzyża angażuje się w akcję Radia Kielce "Choinka pod choinkę". W tym roku włączyliśmy się w zbiórkę pieniądzy na budowę nowego placu zabaw dla ogniska wychowawczego Caritas w Jędrzejowie.

Choinka przygotowana przez naszą wspólnotę trafiła do pani Ewy, która w piątym dniu trwania akcji zaoferowała najwyższą kwotę - 2,5 tys. złotych.

W sumie udało się zebrać 33 300 złotych. Kwota ta w całości zostanie przekazana na budowę nowego placu zabaw dla dzieci w jędrzejowskim ognisku wychowawczym prowadzonym przez siostry Służebniczki.

Choinka przygotowna przez Oblatów z klasztoru na Świętym Krzyżu została przystrojona piernikami wypiekanymi w klasztornej kuchni. Za jej przystrojenie byli odpowiedzialni bracia zakonni: br. Ryszard, br. Zygmunt oraz br. Sławomir.

W dniu kiedy byliśmy gospodarzami akcji przez cały dzień na antenie Radia Kielce wystepowali nasi współbracia: o. Zygfryd Wiecha OMI, o. Krzysztof Jamrozy OMI wraz z nowicjuszami oraz o. Dariusz Malajka OMI, rektor bazyliki. Obecni byli także nasi przyjaciele m.in. pani Magdalena Kusztal, pan Marek Wojewodzic i pan Marek Adamczak oraz Zespół Śpiewaczy "Echo Łysicy" z Bielin od wielu lat zaprzyjaźniony z naszą oblacką wspólnotą.

(Zdjęcia z akcji: M. Kowalczyk - Bieliny; o. K. Jamrozy OMI; )

czytano: 615 razy

źródło: swietykrzyz.pl

data dodania: 15 grudnia 2018 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż 1, 26-006 Nowa Słupia

Klasztor: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
Nowicjat: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Klasztor na Świętym Krzyżu - jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n.p.m
osób online: 5
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Ciekawostki

Relikwie drzewa Krzyża Świętego. Legenda - Było to za panowania Bolesława Chrobrego. Król zaprosił do Polski królewicza węgierskiego Emeryka. Młodzieniec, jak to było w ...więcej