Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

DOROCZNE IMIENINY OBLATÓW MARYI NIEPOKALANEJ - 8 GRUDNIA

Strona główna » Aktualności » DOROCZNE IMIENINY OBLATÓW MARYI NIEPOKALANEJ - 8 GRUDNIA

wielkość tekstu: A | A | A

W dniu dzisiejszym, kiedy w całym Kościele celebrujemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, nasza Rodzina Zakonna Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, przeżywa swoje imieniny – święto patronalne. 

Konstytucja 10. naszej księgi życia, przypomina nam, duchowym synom św. Eugeniusza de Mazenoda, że Patronką Zgromadzenia jest Maryja Niepokalana. Otwarta na Ducha Świętego, jako pokorna służebnica całkowicie poświęciła samą siebie osobie i dziełu Zbawiciela. W Dziewicy zatroskanej o przyjęcie Chrystusa, aby dać Go światu, dla którego jest Ona nadzieją, oblaci widzą wzór wiary Kościoła i własnej.

Oblaci w duchu wielkiej wdzięczności na całym świecie gromadzą się dziś na modlitwie. Ze wszystkimi Oblatami oraz ze świeckimi, którym bliski jest charyzmat oblacki  dziękujemy Bogu za dar naszej Matki – Maryi. Razem z Maryją Niepokalaną, dziękujemy Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu za Jej przepiękny tytuł: Niepokalanie Poczętej Matki Zbawiciela i ludzi. W 164. rocznicę ogłoszenia dogmatu o Twym niepokalanym poczęciu - stań z nami, Matko Najświętsza, przy tronie Boga Ojca, aby uwielbiać Boga i wstawiać się za nami! 

Bóg zachował Ją mocą swego odkupienia, od zmazy grzechu pierworodnego. Matka Chrystusa, dla nas Oblatów stała się wyjątkową opiekunką. Ona dała nam swoje imię i serce; Ona wskazuje nam nieustannie na Jezusa – Miłość ukrytą w kruchym białym chlebie. Każdego dnia „pobudza nas  do nowej, czynnej gorliwości w dawaniu odpowiedzi na Bożą miłość”.

W naszej świętokrzyskiej wspólnocie przeżywaliśmy dziś dzień skupienia, który animował ks. Dariusz Gącik, Wikariusz Generalny i Moderator Kurii Diecezjalnej w Kielcach. W tematycznych konferencjach przybliżył nam tajemnicę Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny oraz wskazał jak w praktyce codziennego życia nieustannie być zanurzonym w Jezusie Chrystusie na wzór Jego Niepokalanej Matki.

W samo południe – w Godzinie Łaski - w bazylice mniejszej pw. Trójcy Świętej  pod przewodnictwem o. Mariana Puchały OMI, była celebrowana Msza święta z udziałem kilkunastu kapłanów i  w której udział wzięli pielgrzymi z diecezji sandomierskiej, kieleckiej oraz goście, którzy przebywali w murach naszego klasztoru świętokrzyskiego.

Homilię wygłosił ks. Dariusz Gącik. Kaznodzieja wskazał, że znajdując się na Świętym Krzyżu jesteśmy bliżej nieba. Niebo nie jest puste. Jest tam Jezus a przy Nim Jego Matka – Niepokalana Maryja. Tak jak do Maryi w chwili zwiastowania tak do nas dziś mówi Anioł dla Boga nie ma nic nie możliwego. Dlatego jeśli przeżywasz coś bardzo trudnego w swoim życiu, jakiś problem, chorobę, cierpienie, jeśli jest coś z czym nie dajesz już rady sam – pamiętaj, że dla Boga nie ma nic niemożliwego!!!  Rozbudź w sobie na nowo postawę zawierzenia, ufności. Tak jak Maryja. Ona bez grzechu poczęta, uczy nas jak trwać przy Bogu, który stał się jednym z nas i był do nas podobny we wszystkim oprócz grzechu! Być świętym i nieskalanym przed Bogiem – to jest osiągalne, to jest dla nas wszystkich! Patrzmy na Niepokalaną i prośmy dziś przez Jej wstawiennictwo byśmy byli święci i nieskalani!!!

Przed otrzymaniem błogosławieństwa ojciec superior Marian Puchała OMI ponowił akt zawierzenia naszego Zgromadzenia Maryi Niepokalanej.

W dzisiejsze święto patronalne naszej zakonnej rodziny, pragniemy Wszystkich naszych Przyjaciół i ludzi dobrej woli prosić o modlitwę w naszej intencji, byśmy umieli zawsze zdawać sprawę z miłości, która jest w nas, ufać w dobroć człowieka, w miłość Boga. By każdy oblat umiał budować świat od wewnątrz, w głębi ciszy i modlitwy, w świetle wiecznej lampki przypominającej o eucharystycznej obecności Jezusa, w radości, miłości braterskiej, w niezrównanej mocy krzyża ciągle odkrywając w sobie moc Bożego Ducha, tak jak czynił to w swoim życiu św. Eugeniusz de Mazenod zawierzając i powierzając siebie Maryi Niepokalanej.

08

GRU

2018

1332

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 5

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.