Wpisz e-mail, aby być informowanym
o uroczystościach i wydarzeniach.
Symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze - pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku.więcej
sobota 18 stycznia 2020 r., imieniny obchodzą: Małgorzata, Piotr
| | |

Strona główna » Aktualności » DOROCZNE IMIENINY OBLATÓW MARYI NIEPOKALANEJ - ...

DOROCZNE IMIENINY OBLATÓW MARYI NIEPOKALANEJ - 8 GRUDNIA

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu dzisiejszym, kiedy w całym Kościele celebrujemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, nasza Rodzina Zakonna Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, przeżywa swoje imieniny – święto patronalne. 

Konstytucja 10. naszej księgi życia, przypomina nam, duchowym synom św. Eugeniusza de Mazenoda, że Patronką Zgromadzenia jest Maryja Niepokalana. Otwarta na Ducha Świętego, jako pokorna służebnica całkowicie poświęciła samą siebie osobie i dziełu Zbawiciela. W Dziewicy zatroskanej o przyjęcie Chrystusa, aby dać Go światu, dla którego jest Ona nadzieją, oblaci widzą wzór wiary Kościoła i własnej.

Oblaci w duchu wielkiej wdzięczności na całym świecie gromadzą się dziś na modlitwie. Ze wszystkimi Oblatami oraz ze świeckimi, którym bliski jest charyzmat oblacki  dziękujemy Bogu za dar naszej Matki – Maryi. Razem z Maryją Niepokalaną, dziękujemy Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu za Jej przepiękny tytuł: Niepokalanie Poczętej Matki Zbawiciela i ludzi. W 164. rocznicę ogłoszenia dogmatu o Twym niepokalanym poczęciu - stań z nami, Matko Najświętsza, przy tronie Boga Ojca, aby uwielbiać Boga i wstawiać się za nami! 

Bóg zachował Ją mocą swego odkupienia, od zmazy grzechu pierworodnego. Matka Chrystusa, dla nas Oblatów stała się wyjątkową opiekunką. Ona dała nam swoje imię i serce; Ona wskazuje nam nieustannie na Jezusa – Miłość ukrytą w kruchym białym chlebie. Każdego dnia „pobudza nas  do nowej, czynnej gorliwości w dawaniu odpowiedzi na Bożą miłość”.

W naszej świętokrzyskiej wspólnocie przeżywaliśmy dziś dzień skupienia, który animował ks. Dariusz Gącik, Wikariusz Generalny i Moderator Kurii Diecezjalnej w Kielcach. W tematycznych konferencjach przybliżył nam tajemnicę Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny oraz wskazał jak w praktyce codziennego życia nieustannie być zanurzonym w Jezusie Chrystusie na wzór Jego Niepokalanej Matki.

W samo południe – w Godzinie Łaski - w bazylice mniejszej pw. Trójcy Świętej  pod przewodnictwem o. Mariana Puchały OMI, była celebrowana Msza święta z udziałem kilkunastu kapłanów i  w której udział wzięli pielgrzymi z diecezji sandomierskiej, kieleckiej oraz goście, którzy przebywali w murach naszego klasztoru świętokrzyskiego.

Homilię wygłosił ks. Dariusz Gącik. Kaznodzieja wskazał, że znajdując się na Świętym Krzyżu jesteśmy bliżej nieba. Niebo nie jest puste. Jest tam Jezus a przy Nim Jego Matka – Niepokalana Maryja. Tak jak do Maryi w chwili zwiastowania tak do nas dziś mówi Anioł dla Boga nie ma nic nie możliwego. Dlatego jeśli przeżywasz coś bardzo trudnego w swoim życiu, jakiś problem, chorobę, cierpienie, jeśli jest coś z czym nie dajesz już rady sam – pamiętaj, że dla Boga nie ma nic niemożliwego!!!  Rozbudź w sobie na nowo postawę zawierzenia, ufności. Tak jak Maryja. Ona bez grzechu poczęta, uczy nas jak trwać przy Bogu, który stał się jednym z nas i był do nas podobny we wszystkim oprócz grzechu! Być świętym i nieskalanym przed Bogiem – to jest osiągalne, to jest dla nas wszystkich! Patrzmy na Niepokalaną i prośmy dziś przez Jej wstawiennictwo byśmy byli święci i nieskalani!!!

Przed otrzymaniem błogosławieństwa ojciec superior Marian Puchała OMI ponowił akt zawierzenia naszego Zgromadzenia Maryi Niepokalanej.

W dzisiejsze święto patronalne naszej zakonnej rodziny, pragniemy Wszystkich naszych Przyjaciół i ludzi dobrej woli prosić o modlitwę w naszej intencji, byśmy umieli zawsze zdawać sprawę z miłości, która jest w nas, ufać w dobroć człowieka, w miłość Boga. By każdy oblat umiał budować świat od wewnątrz, w głębi ciszy i modlitwy, w świetle wiecznej lampki przypominającej o eucharystycznej obecności Jezusa, w radości, miłości braterskiej, w niezrównanej mocy krzyża ciągle odkrywając w sobie moc Bożego Ducha, tak jak czynił to w swoim życiu św. Eugeniusz de Mazenod zawierzając i powierzając siebie Maryi Niepokalanej.

czytano: 607 razy

źródło: swietykrzyz.pl

data dodania: 08 grudnia 2018 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż 1, 26-006 Nowa Słupia

Klasztor: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
Nowicjat: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Klasztor na Świętym Krzyżu - jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n.p.m
osób online: 5
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Ciekawostki

Relikwie drzewa Krzyża Świętego. Legenda - Było to za panowania Bolesława Chrobrego. Król zaprosił do Polski królewicza węgierskiego Emeryka. Młodzieniec, jak to było w ...więcej