Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

WRĘCZYLIŚMY CERTYFIKATY PRZYJACIOŁOM I DOBRODZIEJOM

Strona główna » Aktualności » WRĘCZYLIŚMY CERTYFIKATY PRZYJACIOŁOM I DOBRODZIEJOM

wielkość tekstu: A | A | A

Podobnie jak w latach ubiegłych, dziś w pierwszą niedzielę grudnia jako kustosze najstarszego polskiego sanktuarium wręczyliśmy pamiątkowe „Certyfikaty” osobom świeckim oraz jednej firmie, które w kończącym się roku 2018 wsparły materialnie rewitalizację świętokrzyskiego kompleksu klasztornego, zakupując pamiątkową tabliczkę. W sumie  przyznano "Certyfikaty" 11 osobom oraz  jednej firmie prowadzącej swoją działalność w Gliwicach.

Homilię podczas uroczystej Eucharystii wygłosił rektor bazyliki na Świętym Krzyżu o. Dariusz Malajka OMI. Nawiązując do przeżywanej dziś pierwszej niedzieli adwentu i przywołując fragmenty czytań mszalnych proklamowanych podczas liturgii Mszy świętej powiedział:

- I zstąpił Bóg. Pan Sprawiedliwy narodził się jako człowiek. To wszystko, co zostało zapowiedziane przez Boga na kartach Starego Testamentu  znalazło swoje dopełnienie w Jezusie Chrystusie. On jest przewodnikiem i zarazem celem pielgrzymki nas, którzy tworzymy Lud Boży. Bo celem naszym jest zjednoczenie z Chrystusem, w którym Bóg objawił siebie, swoją miłość. W Jezusie przyszedł nam z pomocą, dał nam nowe życie, dał nam zbawienie. I przyjdzie powtórnie, by nas zabrać do siebie. Stąd pełne czułości i troski Jezusowe: „czuwajcie”, które wybrzmiewa w Ewangelii.

- I z tym Chrystusowym „czuwajcie” -  wyruszmy na nowo w mocy Bożego Ducha na drogi naszej codzienności a zachęceni przez św. Pawła w odczytanym przed chwilą fragmencie z listu do Tesaloniczan, na nowo uświadommy sobie, że rozpoczynając kolejny adwent: dzięki łasce Bożej pomnóżmy miłość nawzajem do siebie; serca nasze utwierdźmy w nienagannej świętości wobec Boga; stawajmy się coraz doskonalszymi…

- Każdy z nas dokładnie wie, gdzie musi podjąć trud i wysiłek by jeszcze bardziej zbliżyć się do Boga, by jeszcze bardziej z Nim się zjednoczyć. Każdy z nas ma świadomość co stoi na przeszkodzie by autentycznie i w prawdzie iść drogą Bożej mądrości, do celu którym jest zjednoczenie z Chrystusem.

W dalszej części homilii o. Malajka dziękował szczególnie tym, którzy pamiętają o świętokrzyskim sanktuarium i w ostatnim czasie wsparli dzieło odnowy tego miejsca:

- Dziś szczególnie, stając przy Chrystusowym ołtarzu, dziękujemy za wszystkich Przyjaciół i Dobrodziejów. Tych, których znamy z imienia i nazwiska i tych anonimowych. Jest Was tak wielu! Dziś podczas tej Eucharystii poznamy kolejnych Darczyńców, dla których to świętokrzyskie sanktuarium stało się tak bliskie, z którym związali swoje serce, życie. Wasze imiona i nazwiska pozostaną tutaj na Świętej Górze wypisane na pamiątkowych tabliczkach. Wszyscy wchodzący na platformę widokową odbudowanej wieży kościelnej będą obok nich przechodzić, czytać. Niech będzie to dla Was chlubą i radością!  A my dziękujemy za szczodrobliwość Waszych serc i hojność, dzięki czemu możemy przywracać temu miejscu dawny blask i świetność – mówił i dziękował o. Malajka OMI.

Tym razem grono Przyjaciół i Dobrodziejów Sanktuarium na Świętym Krzyżu powiększyło się o kolejne rodziny pochodzące m.in. z Wolsztyna, Buku, Kutna, Otwocka, Gliwic, Kielc, Lubina, Radziechowy, Kliszowa, Mielca oraz z Bielin.

W sumie do tej pory, imienne pamiątkowe tabliczki potwierdzające wsparcie rewitalizacji Świętego Krzyża posiada ponad sto osób świeckich i duchownych z kraju i z zagranicy; 5 wspólnot parafialnych; 1 wspólnota zakonna; 8 wspólnot samorządowych i 10 firm oraz Politechnika Świętokrzyska i Uniwersytet Jana Kochanowskiego z Kielc.

 

 

 

02

GRU

2018

1521

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 7

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.