Wpisz e-mail, aby być informowanym
o uroczystościach i wydarzeniach.
Symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze - pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku.więcej
piątek 24 stycznia 2020 r., imieniny obchodzą: Rafał, Franciszek
| | |

Strona główna » Aktualności » NOWY ROK LITURGICZNY - CZAS ADWENTU - ...

NOWY ROK LITURGICZNY - CZAS ADWENTU - PRZYGOTOWANIE DO ŚWIĄT NARODZENIA PAŃSKIEGO

wielkość tekstu:A | A | A

Dziś w sobotni wieczór 1 grudnia, pierwszymi nieszporami I Niedzieli Adwentu rozpoczęliśmy okres adwentu. Podczas wspólnej modlitwy o. Dariusz  Malajka OMI, rektor bazyliki pobłogosławił wieńce adwentowe przygotowane przez naszych Nowicjuszy, roratkę, świece Caritas oraz opłatki na stół wigilijny.

Adwent (łac. adventus – przyjście) –  okres trwający od I nieszporów PIERWSZEJ NIEDZIELI ADWENTU do 24 grudnia; okres przypominający oczekiwanie na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa. Jednocześnie jest to czas poprzedzający pamiątkę pierwszego przyjścia – wcielenia, znanego pod nazwą narodzin Chrystusa.

Na adwent składają się cztery niedziele adwentowe. W okresie adwentu kapłan zakłada do Mszy świętej ornat w kolorze fioletowym, symbolizującym czas pokuty i przygotowania się do jednego z najważniejszych świąt, czas pojednania z Bogiem i ludźmi.

Adwent to także czas, w którym katolicy mają uświadomić sobie, że oczekują na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa na końcu czasów.

Rozpoczynamy także nowy rok liturgiczny. W Polsce będziemy przyżywać ten rok pod hasłem: "W mocy Bożego Ducha". Jesteśmy zatem zaproszeni do tego, aby podjąć się misji codziennego głoszenia Ewangelii Chrystusa własnym życiem.

czytano: 452 razy

źródło: swietykrzyz.pl

data dodania: 01 grudnia 2018 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż 1, 26-006 Nowa Słupia

Klasztor: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
Nowicjat: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Klasztor na Świętym Krzyżu - jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n.p.m
osób online: 4
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Ciekawostki

W Nowicjacie na Świętym Krzyżu jest obecnie 6 nowicjuszy: 5 Polaków i 1 z Ukrainy. Każdy nowicjusz zanim przystąpił do tej formacji, brał udział w rekolekcjach których ...więcej