Wpisz e-mail, aby być informowanym
o uroczystościach i wydarzeniach.
Symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze - pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku.więcej
wtorek 28 stycznia 2020 r., imieniny obchodzą: Walery, Karol
| | |

Strona główna » Aktualności » GOŚCILIŚMY PRZYJACIÓŁ MISJI OBLACKICH... ORAZ ...

GOŚCILIŚMY PRZYJACIÓŁ MISJI OBLACKICH... ORAZ MINISTRANTÓW Z OBLACKIEJ PARAFII

wielkość tekstu:A | A | A

Tradycją jest, że w Niedzielę Misyjną pielgrzymują na Święty Krzyż Przyjaciele Misji Oblackich z regionu świętokrzyskiego. Na wspólną modlitwę w intencji misji i misjonarzy do bazyliki mniejszej pw. Trójcy Świętej na Świętym Krzyżu w niedzielę 21 października przybyło ponad 500 osób: dzieci, młodzież i starsi tworzących wspólnotę Przyjaciół Misji Oblackich.
 

Dla Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej to wyjątkowa niedziela. To dzień pamięci i modlitwy za wielką rzeszę ojców i braci zakonnych Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy realizują charyzmat św. Eugeniusza de Mazenoda na wszystkich kontynentach.
 

Na pierwszej Mszy świętej celebrowanej dziś w sanktuarium o godzinie 8.00 gościliśmy grupę ministrantów z naszej oblackiej parafii z Kedzierzyna - Koźla. Przybyli oni w piątek do świętokrzyskiego klasztoru wraz ze swoim proboszczem o. Krzysztofem Jurewiczem OMI.

 

Uroczysta suma w intencji Przyjaciół Misji Oblackich była celebrowana o godzinie 11.30. Przewodniczył jej o. Anton Litvinow OMI, pracujący na Ukrainie.
 

Po pozdrowieniu mszalnym wszystkich przybyłych gości i Przyjaciół Misji Oblackich powitał ojciec superior Marian Puchała OMI.
 

Liturgię Mszy świętej uświetniła obecność dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Św. Eugeniusza de Mazenoda z Jeziorka. Obecna była także dyrekcja oraz nauczyciele  z zaprzyjaźnionej placówki oświatowej z Jeziorka.
 

Homilię podczas Eucharystii wygłosił o. Litvinow OMI. Nawiązując do przeżywanej niedzieli misyjnej w Kościele Powszechnym powiedział: Misjonarze przepowiadają Ewangelię Jezusa Chrystusa, Słowo Boga, które niosą radość i nowe życie: a jest to życie Chrystusa Zmartwychwstałego. Na Ukrainie niesiemy to Słowo Życia ludziom, którzy przez lata żyli kształtowani przez komunizm i sowietów. Im chcemy nieść wolność, pokój i miłość w imię Jezusa Chrystusa. W mocy Chrystusa idziemy i zmieniamy mentalność postsowiecką. Chcemy im dać prawdziwe Życie – Chrystusa. Możemy to czynić dzięki pomocy, która płynie z wielu serce, od wielu ludzi – mowił o. Litvinow OMI.
 

W procesji z darami wierni przynieśli m.in. ornaty do sprawowania Mszy świętej, które zostaną przekazane na Ukrainę i Madagaskar.
 

Na zakończenie Mszy świętej przemówił o. Dariusz Malajka OMI, rektor bazyliki na Świętym Krzyżu i zarazem refernt misyjny w sanktuarium.  Wskazał na wielkie zaangażowanie i wspieranie dzieła misyjnego Kościoła przez Przyjaciół Misji Oblackich: Dla nas Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej tak bardzo bliscy są Przyjaciele Misji Oblackich, którzy każdego dnia ofiarują swoją solidarną pomoc dla dzieła misyjnego Kościoła, w które tak bardzo jako rodzina zakonna jesteśmy zaangażowani od samego początku. Oblaci posługują na wszystkich kontynentach. Zapraszając dziś do wspólnej modlitwy Przyjaciół Misji Oblackich – jako duchowi synowie św. Eugeniusza de Mazenoda chcemy Wam powiedzieć wielkie Bóg zapłać! Dziękujemy!!! Dziękujemy za każdą modlitwę, ofiarowane cierpienie i dary materialne. Dzięki tej pomocy ojcowie i bracia oblaci docierają do wszystkich peryferii potrzebujących światła Chrystusowej Ewangelii.  
 

Po Mszy świętej gospodarze sanktuarium zaprosili wszystkich na ciepły posiłek do klasztornego refektarza i jadłodajni.
 

Natomiast w godzinach popołudniowych miało miejsce spotkanie z o. Antonem Litvinowem OMI. O. Anton dzielił się swoim doświadczeniem misyjnym i pełnioną posługą.
 

Na zakończenie pielgrzymki odbyło się nabożeństwo różańcowe, które animował o. Krzysztof jamrozy OMI, mistrz nowicjuszy.
 

czytano: 463 razy

źródło: swietykrzyz.pl

data dodania: 21 października 2018 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż 1, 26-006 Nowa Słupia

Klasztor: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
Nowicjat: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Klasztor na Świętym Krzyżu - jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n.p.m
osób online: 5
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Ciekawostki

Relikwie drzewa Krzyża Świętego. Legenda - Było to za panowania Bolesława Chrobrego. Król zaprosił do Polski królewicza węgierskiego Emeryka. Młodzieniec, jak to było w ...więcej