Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

GOŚCILIŚMY PRZYJACIÓŁ MISJI OBLACKICH... ORAZ MINISTRANTÓW Z OBLACKIEJ PARAFII

Strona główna » Aktualności » GOŚCILIŚMY PRZYJACIÓŁ MISJI OBLACKICH... ORAZ MINISTRANTÓW Z OBLACKIEJ PARAFII

wielkość tekstu: A | A | A

Tradycją jest, że w Niedzielę Misyjną pielgrzymują na Święty Krzyż Przyjaciele Misji Oblackich z regionu świętokrzyskiego. Na wspólną modlitwę w intencji misji i misjonarzy do bazyliki mniejszej pw. Trójcy Świętej na Świętym Krzyżu w niedzielę 21 października przybyło ponad 500 osób: dzieci, młodzież i starsi tworzących wspólnotę Przyjaciół Misji Oblackich.
 

Dla Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej to wyjątkowa niedziela. To dzień pamięci i modlitwy za wielką rzeszę ojców i braci zakonnych Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy realizują charyzmat św. Eugeniusza de Mazenoda na wszystkich kontynentach.
 

Na pierwszej Mszy świętej celebrowanej dziś w sanktuarium o godzinie 8.00 gościliśmy grupę ministrantów z naszej oblackiej parafii z Kedzierzyna - Koźla. Przybyli oni w piątek do świętokrzyskiego klasztoru wraz ze swoim proboszczem o. Krzysztofem Jurewiczem OMI.

 

Uroczysta suma w intencji Przyjaciół Misji Oblackich była celebrowana o godzinie 11.30. Przewodniczył jej o. Anton Litvinow OMI, pracujący na Ukrainie.
 

Po pozdrowieniu mszalnym wszystkich przybyłych gości i Przyjaciół Misji Oblackich powitał ojciec superior Marian Puchała OMI.
 

Liturgię Mszy świętej uświetniła obecność dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Św. Eugeniusza de Mazenoda z Jeziorka. Obecna była także dyrekcja oraz nauczyciele  z zaprzyjaźnionej placówki oświatowej z Jeziorka.
 

Homilię podczas Eucharystii wygłosił o. Litvinow OMI. Nawiązując do przeżywanej niedzieli misyjnej w Kościele Powszechnym powiedział: Misjonarze przepowiadają Ewangelię Jezusa Chrystusa, Słowo Boga, które niosą radość i nowe życie: a jest to życie Chrystusa Zmartwychwstałego. Na Ukrainie niesiemy to Słowo Życia ludziom, którzy przez lata żyli kształtowani przez komunizm i sowietów. Im chcemy nieść wolność, pokój i miłość w imię Jezusa Chrystusa. W mocy Chrystusa idziemy i zmieniamy mentalność postsowiecką. Chcemy im dać prawdziwe Życie – Chrystusa. Możemy to czynić dzięki pomocy, która płynie z wielu serce, od wielu ludzi – mowił o. Litvinow OMI.
 

W procesji z darami wierni przynieśli m.in. ornaty do sprawowania Mszy świętej, które zostaną przekazane na Ukrainę i Madagaskar.
 

Na zakończenie Mszy świętej przemówił o. Dariusz Malajka OMI, rektor bazyliki na Świętym Krzyżu i zarazem refernt misyjny w sanktuarium.  Wskazał na wielkie zaangażowanie i wspieranie dzieła misyjnego Kościoła przez Przyjaciół Misji Oblackich: Dla nas Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej tak bardzo bliscy są Przyjaciele Misji Oblackich, którzy każdego dnia ofiarują swoją solidarną pomoc dla dzieła misyjnego Kościoła, w które tak bardzo jako rodzina zakonna jesteśmy zaangażowani od samego początku. Oblaci posługują na wszystkich kontynentach. Zapraszając dziś do wspólnej modlitwy Przyjaciół Misji Oblackich – jako duchowi synowie św. Eugeniusza de Mazenoda chcemy Wam powiedzieć wielkie Bóg zapłać! Dziękujemy!!! Dziękujemy za każdą modlitwę, ofiarowane cierpienie i dary materialne. Dzięki tej pomocy ojcowie i bracia oblaci docierają do wszystkich peryferii potrzebujących światła Chrystusowej Ewangelii.  
 

Po Mszy świętej gospodarze sanktuarium zaprosili wszystkich na ciepły posiłek do klasztornego refektarza i jadłodajni.
 

Natomiast w godzinach popołudniowych miało miejsce spotkanie z o. Antonem Litvinowem OMI. O. Anton dzielił się swoim doświadczeniem misyjnym i pełnioną posługą.
 

Na zakończenie pielgrzymki odbyło się nabożeństwo różańcowe, które animował o. Krzysztof jamrozy OMI, mistrz nowicjuszy.
 

21

PAŹ

2018

1161

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 5

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.