Wpisz e-mail, aby być informowanym
o uroczystościach i wydarzeniach.
Symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze - pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku.więcej
piątek 3 kwietnia 2020 r., imieniny obchodzą: Ryszard, Jakub
| | |

Strona główna » Aktualności » PIELGRZYMKA PRZYJACIÓŁ MISJI OBLACKICH I NOC ...

PIELGRZYMKA PRZYJACIÓŁ MISJI OBLACKICH I NOC ŚWIĘTYCH - ZAPROSZENIE

wielkość tekstu:A | A | A

Wspólnota Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej z sanktuarium relikwii Drzewa Krzyża Świętego zaprasza w niedzielę 21 października br., do wspólnej modlitwy w intencji misjonarzy i misjonarek. Tego dnia będziemy przeżywać we wspólnocie Kościoła Niedzielę Misyjną. Będzie nam w tym czasie towarzyszyć szczególne przesłanie, motto: "Pełni Ducha i posłani".

W tegorocznym orędziu na Światowy Dzień Misyjny, papież Franciszek w sposób szczególny kieruje swoje słowo do ludzi młodych a przez nich do wszystkich chrześcijan, którzy przeżywają w Kościele przygodę swego życia jako dzieci Boże. W dalszej części swego orędzie Franciszek zachęca: "Drodzy młodzi, nie lękajcie się Chrystusa i Jego Kościoła! W nich jest skarb, który napełnia życie radością (...) dla tych, którzy są z Jezusem, zło jest wyzwaniem, aby kochać coraz bardziej. Z krzyża Jezusa uczymy się Bożej logiki ofiarowania siebie jako przesłanie Ewangelii dla życia świata.

Od wielu już lat w Niedzielę Misyjną nasza wspólnota zakonna zaprasza do sanktuarium na Świętym Krzyżu Przyjaciół Misji Oblackich z regionu świętokrzyskiego. To wielka rzesza serc wspierających każdego dnia modlitwą, cierpieniami i darami serca dzieło misyjne Kościoła, w które zaangażowanych jest tak wielu naszych współbraci Oblatów pracujących na wszystkich kontynentach i niasących Ewangelię Chrystusa wszystkim ludom i narodom.

Zapraszamy serdecznie i w tym roku do wspólnej modlitwy. Podobnie jak w latach ubiegłych zpewniamy dojazd do sanktaurium autokarami, które wyjadą o godzinie 9.30 z Baćkowic i Rudek. Po przybyciu do bazyliki mniejszej na Świętym Krzyżu będzie okazja do zwiedzenia wystawy misyjnej, do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

Uroczysta Eucharystia w intencji Przyjaciół Misji Oblackich będzie celebrowana o godzinie 11.30. Będzie jej przewodniczył i wygłosi homilię o. Anton Litvinow OMI z Ukrainy.

Po sumie zapraszamy naszych Przyjaciół na ciepły posiłek do klasztornego refektarza i jadłodajni. Następnie ok. godziny 13.45 zapraszamy na spotkanie z o. Antonem, który opowie o swojej pracy misyjnej. O godzinie 14.30 rozpocznie się nabożeństwo różańcowe w intencji misjonarzy i misjonarek. Ok. godziny 15.00 zakończenie pielgrzmki.

Natomiast w przededniu uroczystości Wszystkich Świętych tj. 31 października br., zapraszamy na Noc Świętych.

Podobnie jak w latach ubiegłych naszą wspólną modlitwę rozpoczniemy przy Krzyżach Katyńskich w Hucie Szklanej o godzinie 19.00 skąd wyruszymy w procesji uwielbienia do świętokrzyskiej bazyliki.

W procesji będą niesione relikwie Drzewa Krzyża Świętego oraz świętych i błogosławionych przez przedstawicieli parafii dekanatu świętokrzyskiego oraz z parafii dekanatów diecezji kieleckiej.

Zapraszamy do udziału w tej szczególnej modlitwie MŁODZIEŻ PRZYGOTOWUJĄCĄ SIĘ DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA.

Niech nasza wspólna modlitwa stanie się żywym świadectwem dla tych, którzy w ostatnim czasie promują zabawy "halloween".

Po przyjściu do bazyliki będzie miało miejsce nabożeństwo uwielbienia, będzie także okazja do sakramentu pokuty i pojednania.

 

Punktem kulminacyjnym będzie uroczysta Eucharystia z homilią, podczas której odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Bedzie jej przewodniczył i wygłosi homilię biskup senior Edward Frankowski z Sandomierza.

Na zakończenie Mszy świętej będzie możliwość ucałowania relikwii Drzewa Krzyża Świętego oraz świętych i błogosławionych.

Następnie zapraszamy wszystkich na słodki poczęstunek w krużgankach sanktuaryjnych.
 

 

czytano: 747 razy

źródło: swietykrzyz.pl

data dodania: 12 października 2018 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż 1, 26-006 Nowa Słupia

Klasztor: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
Nowicjat: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Klasztor na Świętym Krzyżu - jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n.p.m
osób online: 4
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Ciekawostki

Relikwie drzewa Krzyża Świętego. Legenda - Było to za panowania Bolesława Chrobrego. Król zaprosił do Polski królewicza węgierskiego Emeryka. Młodzieniec, jak to było w ...więcej