Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

Zakonnicy rzecznikami prasowymi

Strona główna » Aktualności » Zakonnicy rzecznikami prasowymi

wielkość tekstu: A | A | A

Szkolenie odbyło się przy sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach

Działające od kilku miesięcy przy konferencjach wyższych przełożonych zakonów żeńskich i męskich Centrum Informacyjne Zakonów zorganizowało po raz pierwszy w Polsce specjalistyczne szkolenie rzeczników prasowych zakonów i prowincji zakonnych.

Podczas wykładów i ćwiczeń od rana do 21.00 siostry zakonne i ojcowie uczyli się pisania zapowiedzi dla mediów, relacjonowania wydarzeń, wypowiedzi przed kamerą i mikrofonem. Poznawali także sposoby skutecznego kontaktowania się z mediami i umiejętności zainteresowania przedstawicieli środków społecznego przekazu tematami dotyczącymi życia zakonnego. W ramach specjalnych ćwiczeń redagowano komunikaty prasowe, układano tytuły i leady, by w przyszłości być dobrymi rzecznikami prasowymi swoich zgromadzeń.

Szkolenie odbyły się w dniach od 18 do 20 czerwca w domu pielgrzyma Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

„Chcemy nauczyć rzeczników jak odpowiadać na pytania dziennikarzy, ale także jak «sprzedać» informację o ciekawych inicjatywach tak, by zainteresować nią media. Zakony podejmują ciekawe tematy, działają społecznie, charytatywnie. Dlatego chcemy uczestników szkolenia nauczyć kontaktu z mediami i oswoić z dziennikarzami – powiedział dyrektor Centrum o. Jan Maria Szewek. Motto szkolenia? «Lubimy dziennikarzy i nie boimy się ich, bo z nimi współpracujemy» -  dlatego prosiłem, aby przełożeni zakonni delegowali na rzeczników nie osoby wyznaczone z urzędu, ale ludzi, dla których kontakty z mediami i praca w mediach jest pasją”. – dodaje ojciec Jan.

W szkoleniach brali udział przyszli rzecznicy, również sami przełożeni. Były 3 przełożone prowincjalne i jedna wikaria generalna sióstr. W Polsce jest ponad 200 zakonów - ponad 150 zgromadzeń żeńskich i ok. 60  męskich.

„Jako zakonnicy kształcimy się, żeby być duszpasterzami, tymczasem współczesny świat wymaga tego, żeby wchodzić w relacje z mediami. Nie chodzi o odbieranie pracy dziennikarzom, ale o kontakty, wspólną współpracę” - powiedział brat Paweł Teperski z krakowskiej prowincji Zakonu Kapucynów.

„Takie szkolenie jest potrzebne, bo otwiera nas na świat, który dla nas do tej pory był mało dostępny. Teraz się okazuje, że są również takie oczekiwania ludzi, żebyśmy pokazywały piękno naszego życia i to, co robimy” - mówiła s. Celina z najstarszego w Krakowie zakonu żeńskiego - Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego.

Wśród prelegentów zaproszono siedmioro krakowskich dziennikarzy z prasy, radia i telewizji oraz trzech rzeczników prasowych m.in. ks. Roberta Nęcka rzecznika prasowego kurii krakowskiej. Warsztaty zostaną powtórzone jesienią dla tych, którzy teraz nie mogli przyjechać do Krakowa. Klasztor świętokrzyski reprezentował o.Damian Kopyto – administrator strony www.swietykrzyz.pl

 

 

24

CZE

2007

1312

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 3

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.