Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

PIELGRZYMKA KAPŁANÓW - PIĄTY DZIEŃ ODPUSTU NA ŚWIĘTYM KRZYŻU

Strona główna » Aktualności » PIELGRZYMKA KAPŁANÓW - PIĄTY DZIEŃ ODPUSTU NA ŚWIĘTYM KRZYŻU

wielkość tekstu: A | A | A

W piątym dniu, trwającego od niedzieli Tygodniowego Odpustu Podwyższenia Drzewa Krzyża Świętego, gościliśmy prezbiterium Kościoła sandomierskiego, kieleckiego i radomskiego

O godzinie 11.15 kapłani zakonni i diecezjalni wysłuchali w kaplicy relikwii Drzewa Krzyża Świętego konferencji, którą wygłosił ks. prałat Tomasz Rusiecki - ojciec duchowny kapłanów diecezji kieleckiej i wikariusz biskupi ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego, Dyrektor Krajowy Unii Apostolskiej Kleru..

O godz. 12.00 uroczystą sumę pod przewodnictwem superiora klasztoru na Świętym Krzyżu o. Mariana Puchały OMI koncelebrowało kilkunastu prezbiterów zakonnych i diecezjalnych, którzy dziękowali za dar powołania do służby w Kościele oraz modlili się o nowe i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

O. Puchała OMI w homilii mówił o szczególnej tajemnicy Bożego wezwania i powołania do służby w Kościele:  W kolejnym dniu odpustu świętokrzyskiego ku czci Podwyższenia drzewa Krzyża Świętego sprawujemy Eucharystię dziękczynną za dar powołania oraz wspólnie chcemy prosić Pana żniwa, aby nieustannie posyłał robotników na żniwo Swoje. Czym przeto jest powołanie do życia kapłańskiego czy zakonnego? W czym tkwi tajemnica powołania? Na czym polega jego istota?

Powołanie do służby kapłańskiej nie jest wynikiem czyjegoś tylko pragnienia, chęci, to Bóg powołuje, Bóg dokonuje wyboru. Powołanie jest tylko odpowiedzią człowieka na wezwanie Boga samego. Odpowiedzią trudną i wspaniałomyślną na niełatwe przecież wezwanie, które się kiedyś usłyszało po raz pierwszy w swoim sercu. A kiedy Bóg wzywa nie zwraca uwagi ani na nasze zasługi, ani na nasze przymioty, ani nawet na nasze upadki. Bóg postępuje z nami według swojej i naszej miłości, zwraca uwagę tylko na naszą miłość do Niego, na naszą wolną odpowiedź pełną miłości.

To nie przeszłość taka czy inna, pochodzenie, kolor skóry, ludzkie zasługi czy zdolności skłaniają Boga do postawienia komuś wezwania, by stał się jego uczniem. Liczy się tylko miłość.

W dzisiejszy dzień modlitwy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie my prezbiterzy pytamy się o naszą gorliwość o nasz entuzjazm w posłudze kapłańskiej. Czy ochoczo idziemy za Jezusem? Czy nie oglądamy się wstecz? Czy nie cofamy ręki przyłożonej do pługa? Czy nie ogarnia nas frustracja, zniechęcenie, lenistwo?

Dziś tutaj na świętej górze Krzyża, w blasku relikwii Drzewa Życia na nowo przyjmijmy prawdę: tylko Jezus Chrystus ma słowo życia, tylko On jest Światłością świata, tylko On jest Drogą, Prawdą i Życiem. Nad wszystko trzeba nam przyoblec miłość, która jest więzią doskonałości – zachęcał o. Marian Puchała OMI.

Na zakończenie Mszy świętej słowa podziękowań wobec superiora oraz kapłanów skierował o. Dariusz Malajka OMI – rektor bazyliki mniejszej na Świętym Krzyżu. Następnie kapłani i wierni otrzymali dar błogosławieństwa relikwiami Drzewa Krzyża Świętego i wszyscy mieli okazję uczcić świętą relikwię całując ją. Po zakończonej modlitwie był czas na wspólny posiłek w klasztornym refektarzu.

13

WRZ

2018

1039

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 4

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.