Wpisz e-mail, aby być informowanym
o uroczystościach i wydarzeniach.
Symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze - pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku.więcej
niedziela 26 stycznia 2020 r., imieniny obchodzą: Tymoteusz, Michał
| | |

Strona główna » Aktualności » WYSTAWA "KSIĘGA PSALMÓW ŚWIĘTOKRZYSKICH"

WYSTAWA "KSIĘGA PSALMÓW ŚWIĘTOKRZYSKICH"

wielkość tekstu:A | A | A

Trwają uroczystości odpustowe na Świętym Krzyżu. Wielu pątników w sposób indywidualny i zorganizowany pielgrzymuje w tych dniach, aby w blasku relikwii Drzewa Krzyża Świętego powierzać Bogu swoje intencje i sprawy swoich bliskich.

W ramach trwającego odpustu serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy fotograficznej „Księga Psalmów Świętokrzyskich” ze zdjęciami Kielc, Wiślicy i Świętego Krzyża.

Do końca września będzie ona eksponowana na wirydarzu w naszym sanktuarium. Na fotografiach pokazane są miejsca związane z turystyką pielgrzymkową - Kielce, Wiślica i Święty Krzyż. 

Autorami wystawy są kielczanie - ks. Stefan Radziszewski (teksty) oraz pracownicy Referatu Promocji Urzędu Miasta w Kielcach - Łukasz Zarzycki (fotografie) i Stanisław Rajchert (opracowanie graficzne).

Patronat nad wystawą objął ordynariusz Diecezji Kieleckiej biskup Jan Piotrowski i prezydent Kielc Wojciech Lubawski. Wystawa została wpisana do kalendarza Obchodów Roku Jubileuszu 20-lecia Województwa Świętokrzyskiego. Wystawa powstała z inicjatywy Referatu Promocji Urzędu Miasta w Kielcach.

 

 

 

czytano: 748 razy

źródło: swietykrzyz.pl

data dodania: 13 września 2018 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż 1, 26-006 Nowa Słupia

Klasztor: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
Nowicjat: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Klasztor na Świętym Krzyżu - jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n.p.m
osób online: 3
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Ciekawostki

Relikwie drzewa Krzyża Świętego. Legenda - Było to za panowania Bolesława Chrobrego. Król zaprosił do Polski królewicza węgierskiego Emeryka. Młodzieniec, jak to było w ...więcej