Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

MODLITWA W INTENCJI LEŚNIKÓW - DRUGI DZIEŃ ODPUSTU NA ŚWIĘTYM KRZYŻU

Strona główna » Aktualności » MODLITWA W INTENCJI LEŚNIKÓW - DRUGI DZIEŃ ODPUSTU NA ŚWIĘTYM KRZYŻU

wielkość tekstu: A | A | A

W drugim dniu trwającego odpustu ku czci Podwyższenia Drzewa Krzyża Świętego do sanktuarium świętokrzyskiego przybyli przedstawiciele 23 nadleśnictw należących do Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu na czele z panem dyrektorem dr inż. Andrzejem Matysiakiem.

Liturgię Mszy świętej przygotowali pracownicy nadleśnictwa Łagów na czele z panem nadleśniczym Krzysztofem Karstem a oprawę muzyczną zapewnili sygnaliści z Technikum Leśnego z Zagnańska. Na uroczystej Mszy świętej obecne były także Poczty Sztandarowe.

Eucharystii w intencji leśników i ich rodzin przewodniczył i wygłosił homilię biskup Edward Janiak, pasterz Kościoła kaliskiego, który przez blisko 20 lat pełnił posługę delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. duszpasterstwa pracowników leśnictwa, gospodarki wodnej i ochrony środowiska.

Obecni byli także księża kapelani z diecezji sandomierskiej, kieleckiej i radomskiej na czele z księdzem wicedziekanem kan. Jerzym Kubikiem Baćkowic.

Ksiądz biskup w homilii zwrócił m.in. uwagę na fakt, iż sanktuarium relikwii Drzewa Krzyża Świętego jest szczególnym i wyjątkowym miejscem. Także i leśnicy znajdują tutaj miejsce modlitwy, zawierzenia i budowania wspólnoty w blasku relikwii Drzewa Krzyża Świętego:

- Ojcom Oblatom – gospodarzom tego Świętego Miejsca składam wyrazy uznania i gratuluję pokornej ponad 80 – letniej służby przy Krzyżu Chrystusa. Dziękuję za zaproszenie do sprawowania Eucharystii. Dziękuję Leśnikom Polskim szczególnie z Dyrekcji Radomskiej. Znam to środowisko już ponad 20 lat, wyszedłem z niego i czuję się cząstką Was. Ciągle mnie mile zaskakujecie. Macie bowiem w swojej formacji zawodowej coś specyficznego. Jesteście bowiem bliżej Stwórcy poprzez codzienną pracę zawodową. Tak wiele razy doświadczyliście jak wiele zależy od sił natury a człowiek zawsze pozostaje jako współpracownik Pana Boga.

- Dziś będąc tutaj na górze Świętego Krzyża proszę Was – Leśnicy szanujcie się. Jeśli wy będziecie szanowali się to i Was szanować będą. Niewątpliwie stojąc dziś pod Krzyżem Chrystusowym i dźwigając swój własny krzyż uczymy się lekcji cierpienia. Tutaj w blasku krzyża człowiek zaczyna lepiej rozumieć sensowność cierpienia. W cywilizacji Krzyża cierpienie nabiera Chrystusowej mocy. Ono staje się uczestnikiem tajemnicy Jezusowego Krzyża. Wówczas nabiera sensu cierpienie niewinnego dziecka, sprawiedliwego ojca ale też błądzącego grzesznika, jeśli ten okaże chociaż odrobinę ludzkich uczuć i będzie naśladował Dobrego Łotra. Cierpienie z Krzyżem ma moc zbawczą!

- Gromadząc się na modlitwie, na świętej górze w czasie trwania tygodniowego odpustu wypraszajmy dla siebie nawzajem potrzebne łaski do życia w prawdzie, uczciwości i miłości. Naśladujmy Tego, Który za nas cierpiał rany – oddał swoje życie dla naszego zbawienia, odkupienia – kłaniamy się Tobie Panie Jezu Chryste i błogosławimy Ciebie, bo przez Krzyż Twój Święty świat odkupiłeś, a w nim każdego z nas – mówił hierarcha.

Na zakończenie Mszy świętej przemówił pan dr inż. Andrzej Matysiak, stojący na czele Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu, wyrażając wdzięczność księdzu biskupowi Edwardowi za przybycie i obecność wśród świętokrzyskich leśników oraz za wygłoszoną homilię i skierowane pasterskie słowo ubogacające i podnoszące na duchu.

Następnie ksiądz biskup, kapłani koncelebrujący i wszyscy zebrani oddali cześć relikwii Chrystusowego Krzyża przez adorację i ucałowanie.

Po zakończonej celebracji wszyscy udali się na klasztorne podwórze, gdzie miała miejsce wspólna agapa przygotowana przez klasztorną kuchnię. Wszyscy mogli skosztować klasztornego bigosu, żurku oraz słodkich wypieków.

Była to 4 pielgrzymka Leśników na Święty Krzyż, która odbywa się w ramach trwającego Tygodniowego Odpustu ku czci Podwyższenia drzewa Krzyża Świętego. W tym roku uczestniczyło w niej podobnie jak w latach ubiegłych blisko 300 leśników wraz z rodzinami.

 

 

10

WRZ

2018

1133

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 5

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.