Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

Nocne czuwanie...

Strona główna » Aktualności » Nocne czuwanie...

wielkość tekstu: A | A | A

Tradycyjnie już w trzeci piątek miesiąca zgromadziliśmy się na kolejnym w tym roku Świętokrzyskim Nocnym Czuwaniu. Na wspólną modlitwę wraz z kapłanami przybyło kilkuset wiernych z diecezji radomskiej, kieleckiej, sandomierskiej i opolskiej.
 

Nasza modlitwa rozpoczęła się przy Krzyżach Katyńskich w Hucie Szklanej. Następnie pielgrzymi podczas nabożeństwa drogi krzyżowej rozważali ostatnie chwile życia Chrystusa. Po przybyciu do sanktuarium miało miejsce nabożeństwo pokutne i adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie animowana przez świeckich z diecezji kieleckiej i opolskiej.
 

Punktem kulminacyjnym czuwania była Eucharystia z homilią. Przewodniczył jej o. Pavel Lemekh OMI, socjusz Mistrza Nowicjatu. W swoim słowie zwrócił uwagę na wymiar zbawczy męki i śmierci Chrystusa na krzyżu.
 

„Pielgrzymka na Święty Krzyż do tego świętego miejsca, to nasze czuwanie i modlitwa niejako naturalnie skłania nas do kontemplacji prawdy o naszym zbawieniu. Tu przy relikwiach Krzyża Jezusa przypominamy wszystko to, co spotkało Chrystusa, całe Jego cierpienie i mękę: modlitwę w ogrójcu, uwięzienie, biczowanie, wyszydzenie i oplucie, ciężar drogi krzyżowej, przybicie do krzyża, mękę agonii i Jego śmierć. Ta kontemplacja męki Jezusa i towarzyszenie Jemu w Jego cierpieniach prowadzi każdego z nas do poznania i doświadczenia miłości Boga do nas. Jezus cierpiał, oddał swoje życie za nas z jednego powodu, z powodu tego, że nas kocha.
W tym naszym czuwaniu przeszliśmy już drogę krzyżową, przeżyliśmy nabożeństwo pokutne, wielu z nas skorzystało z sakramentu pokuty i pojednania, aby móc z czystym sercem przyjąć Pana Jezusa w Komunii Świętej. Teraz uczestniczymy w Eucharystii, pamiątce śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. W Jego Passze. Tak jak Izrael obchodził Paschę, o której słyszeliśmy w pierwszym czytaniu. Tak i my obchodzimy naszą Paschę – zwycięstwo Jezusa nad śmiercią i grzechem. Ten ołtarz jest Górą Kalwarią. Każda Eucharystia uobecnia ofiarę Jezusa na krzyżu. Kiedy uczestniczymy we Mszy wtedy uczestniczymy w tej jedynej ofierze którą Jezus złoży raz i na zawsze za grzechy wszystkich nas” – mówił o. Pavel.

 

Po zakończeniu Mszy świętej wierni mieli okazję uczcić relikwie Drzewa Krzyża Świętego w sposób indywidualny – oddając im cześć przez ucałowanie. Zawsze towarzyszy temu wielkie skupienie i przejęcie co widać na twarzach tych, którzy w wiarą i pokorą czynią ten gest dając tym samym świadectwo swojej miłości Chrystusowi, który na Drzewie Krzyża dokonał odkupienia każdego z nas.
 

Kolejne Świętokrzyskie Nocne Czuwanie już za miesiąc tj. 17 sierpnia br.; rozpoczęcie o godzinie 20.00 przy pomniku Krzyży Katyńskich w Hucie Szklanej u podnóża świętokrzyskiego sanktuarium. Serdecznie zapraszamy.
 

21

LIP

2018

1298

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 4

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.