Wpisz e-mail, aby być informowanym
o uroczystościach i wydarzeniach.
Symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze - pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku.więcej
niedziela 5 kwietnia 2020 r., imieniny obchodzą: Irena, Wincenty
| | |

Strona główna » Aktualności » Pielgrzymka Przyjaciół Misji Oblackich

Pielgrzymka Przyjaciół Misji Oblackich

wielkość tekstu:A | A | A

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej, kustosze świętokrzyskiego sanktuarium już tradycyjnie w miesiącu czerwcu zaprosili do wspólnej modlitwy w intencji misji, misjonarzy, misjonarek duchownych i świeckich - Przyjaciół Misji Oblackich. Na zaproszenie Oblatów odpowiedziało kilku set Przyjaciół Misji z regionu świętokrzyskiego.

Tegoroczny czerwcowy dzień misyjny w sanktuarium animowali ojcowie z Prokury Misyjnej z Poznania na czele z dyrektorem o. Marianem Lisem OMI. Obecni byli także oo. Marek Swat OMI z Poznania, Aleksander Zieliński OMI z Ukrainy oraz Elize OMI z Madagaskaru.

Uroczystej sumie w intencji Przyjaciół Misji Oblackich przewodniczył o. Marian Lis OMI. W homilii dziękował za wszelkie dobro płynące przez cały rok od tak wielu Przyjaciół, którzy modlitwą, cierpieniami i ofiarami materialnymi wspierają pracę Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej: Jest mi niezmiernie miło, że po raz kolejny mogę tutaj w sanktuarium relikwii drzewa Krzyża Świętego w imieniu oblatów pracujących na misjach powiedzieć Wam wszystkim Bóg zapłać i dziękuję! Tak wiele dobra możemy czynić na naszych palcówkach misyjnych w Kamerunie, na Madagaskarze i na Ukrainie czy w Rosji. To dzięki Waszej systematycznej pomocy tej duchowej i tej materialnej powstają na terenach misyjnych szkoły, szpitale, budowane są studnie. Chcę wspomnieć Madagaskar, gdzie przed laty pracowałem. Po 38 latach służby oblatów na Madagaskarze widać owoce wysiłku i trudu ewangelizacji. Dziś oblaci mają tam 23 kleryków – to wielka nadzieja, że nasze Zgromadzenie rozrasta się, żyje, że praca oblatów wydaje konkretny plon. To dzięki wsparciu blisko 30 tys. Przyjaciół Misji Oblackich dzieło misyjne podjęte przez naszą rodzinę zakonną trwa, rozwija się w blisko 70 krajach – mówił o. Lis OMI.

Przedstawiciele Misji Oblackich w procesji z darami ofiarowali dla misjonarzy m.in. albę oraz bieliznę kielichową.

Na zakończenie Mszy Świętej wszyscy zostali pobłogosławieni relikwiami Drzewa Krzyża Świętego i oddali cześć relikwiom przez ucałowanie.
 

W godzinach popołudniowych w bazylice odbyło się spotkanie z Ojcami pracującymi na Madagaskarze i na Ukrainie. Obecny był także  o. Marian Puchała OMI, wikariusz prowincjalny ds. misji i delegatur.
 

Na zakończenie tegorocznego spotkania w czasie nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa -  powierzaliśmy Bogu Przyjaciół Misji Oblackich i ich rodziny oraz misyjne dzieło Kościoła.
 

poprzednia strona|1|2| z   2następny|ostatnia

czytano: 1211 razy

źródło: swietykrzyz.pl

data dodania: 17 czerwca 2018 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż 1, 26-006 Nowa Słupia

Klasztor: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
Nowicjat: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Klasztor na Świętym Krzyżu - jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n.p.m
osób online: 7
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Ciekawostki

W Nowicjacie na Świętym Krzyżu jest obecnie 5 nowicjuszy: 4 Polaków i 1 z Ukrainy. Każdy nowicjusz zanim przystąpił do tej formacji, brał udział w rekolekcjach których ...więcej