Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

Pielgrzymka Przyjaciół Misji Oblackich

Strona główna » Aktualności » Pielgrzymka Przyjaciół Misji Oblackich

wielkość tekstu: A | A | A

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej, kustosze świętokrzyskiego sanktuarium już tradycyjnie w miesiącu czerwcu zaprosili do wspólnej modlitwy w intencji misji, misjonarzy, misjonarek duchownych i świeckich - Przyjaciół Misji Oblackich. Na zaproszenie Oblatów odpowiedziało kilku set Przyjaciół Misji z regionu świętokrzyskiego.

Tegoroczny czerwcowy dzień misyjny w sanktuarium animowali ojcowie z Prokury Misyjnej z Poznania na czele z dyrektorem o. Marianem Lisem OMI. Obecni byli także oo. Marek Swat OMI z Poznania, Aleksander Zieliński OMI z Ukrainy oraz Elize OMI z Madagaskaru.

Uroczystej sumie w intencji Przyjaciół Misji Oblackich przewodniczył o. Marian Lis OMI. W homilii dziękował za wszelkie dobro płynące przez cały rok od tak wielu Przyjaciół, którzy modlitwą, cierpieniami i ofiarami materialnymi wspierają pracę Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej: Jest mi niezmiernie miło, że po raz kolejny mogę tutaj w sanktuarium relikwii drzewa Krzyża Świętego w imieniu oblatów pracujących na misjach powiedzieć Wam wszystkim Bóg zapłać i dziękuję! Tak wiele dobra możemy czynić na naszych palcówkach misyjnych w Kamerunie, na Madagaskarze i na Ukrainie czy w Rosji. To dzięki Waszej systematycznej pomocy tej duchowej i tej materialnej powstają na terenach misyjnych szkoły, szpitale, budowane są studnie. Chcę wspomnieć Madagaskar, gdzie przed laty pracowałem. Po 38 latach służby oblatów na Madagaskarze widać owoce wysiłku i trudu ewangelizacji. Dziś oblaci mają tam 23 kleryków – to wielka nadzieja, że nasze Zgromadzenie rozrasta się, żyje, że praca oblatów wydaje konkretny plon. To dzięki wsparciu blisko 30 tys. Przyjaciół Misji Oblackich dzieło misyjne podjęte przez naszą rodzinę zakonną trwa, rozwija się w blisko 70 krajach – mówił o. Lis OMI.

Przedstawiciele Misji Oblackich w procesji z darami ofiarowali dla misjonarzy m.in. albę oraz bieliznę kielichową.

Na zakończenie Mszy Świętej wszyscy zostali pobłogosławieni relikwiami Drzewa Krzyża Świętego i oddali cześć relikwiom przez ucałowanie.
 

W godzinach popołudniowych w bazylice odbyło się spotkanie z Ojcami pracującymi na Madagaskarze i na Ukrainie. Obecny był także  o. Marian Puchała OMI, wikariusz prowincjalny ds. misji i delegatur.
 

Na zakończenie tegorocznego spotkania w czasie nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa -  powierzaliśmy Bogu Przyjaciół Misji Oblackich i ich rodziny oraz misyjne dzieło Kościoła.
 

17

CZE

2018

1295

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatMisjonarze Oblaci M.N.GaleriaKontaktPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 4

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia

NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752

Telefony:

tel. / fax. 41 317 70 21
tel. 41 317 82 78
tel. +48 503 629 739
tel. +48 503 629 734
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy