Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA NADZWYCZJANYCH SZAFARZY KOMUNII ŚWIĘTEJ

Strona główna » Aktualności » OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA NADZWYCZJANYCH SZAFARZY KOMUNII ŚWIĘTEJ

wielkość tekstu: A | A | A

Dobiegła końca IX Ogólnopolska Pielgrzymka Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej. Do sanktuarium relikwii Drzewa Krzyża Świętego pielgrzymowało ponad 1200 szafarzy z całej Polski.
 

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 11.00 w bazylice mniejszej pw. Trójcy Świętej. Przybyłych pątników w imieniu gospodarzy sanktuarium Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej powitał o. Krzysztof Jamrozy OMI, Mistrz Nowicjuszy. Następnie o. Kazimierz Bielak OMI, duszpasterz pielgrzymów i turystów przybliżył historię sanktuarium.
 

O godzinie 11.30 miała miejsce konferencja, którą wygłosił ks. dr Adam Wilczyński, Ojciec Duchowny z Wyższego Seminarium Duchownego z Kielc nt. „Rola Eucharystii w duchowym rozwoju ucznia Chrystusa”.
 

Po pierwszym bloku spotkania wszyscy pielgrzymi zostali zaproszeni na ciepły posiłek. Dzięki życzliwości i pomocy Wojska Polskiego w błyskawiczny sposób tak wielka rzesza pątników  mogła zostać nakarmiona ciepłym bigosem wydawanym z wojskowych kuchni polowych.
 

Już w godzinach popołudniowych miało miejsce nabożeństwo czerwcowe, które poprowadził ks. biskup Rudolf Pierskała, biskup pomocniczy diecezji opolskiej.
 

Punktem kulminacyjnym dorocznej pielgrzymki Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej była Eucharystia celebrowana w bazylice świętokrzyskiej pod przewodnictwem abp. Józefa Górzyńskiego, metropolity warmińskiego. Obecni byli także biskupi: Adam Bałabuch ze Świdnicy, senior Edward Frankowski z Sandomierza oraz Rudolf Pierskała z Opola. Wraz z księżmi biskupami koncelebrowało ponad 20 kapłanów, którzy przybyli wraz z szafarzami.
 

Arcybiskup Józef w homilii wskazał przede wszystkim na to, aby nieustannie mieć świadomość Kto i do czego nas powołuje, posyła: Musimy nieustannie pamiętać, że Kościół jest z ustanowienia Bożego. Każdy z nas podejmując misje w imię Jezusa Chrystusa musi pamiętać także, że czyni wszystko mocą Chrystusa. Chrystus nie tylko nas wezwał ale uzdolnił nas mocą z wysoka. Podejmując działanie we wspólnocie Kościoła pamiętajmy, że nie wystarczą tylko dobre, szlachetne pobudki. Podejmując zadanie do wykonania, podjęliśmy tę posługę z inspiracji Ducha Bożego, Ducha Jezusa. To Duch Święty nas uzdalnia, umacnia, prowadzi. Jako szafarze eucharystii niesiecie miłość innym – chorym, cierpiącym, osamotnionym. Tym samym służycie braciom i siostrom, którzy są w potrzebie. Czyńcie to zawsze z wielkim przejęciem i świadomością Kogo niesiecie tym ludziom. Niech nigdy ta posługa wam niepowszedniej. Tego Jezusa, którego zanosić w Komunii świętej masz nosić i w sobie samym! Bądź świadkiem miłości Chrystusa. Tutaj na Świętym Krzyżu wpatrujemy się w znak miłości – krzyż – on przypomina nam o miłości Boga do każdego z nas. Tutaj wołamy do Boga, abyśmy umieli odradzać w sobie żywą wiarę, żywą miłość i nadzieję. Tutaj na nowo odkrywamy kim jesteśmy, na nowo uświadamiamy sobie jaką godnością nas Bóg obdarzył. W duchu pokory i służby posługujmy niosąc Chrystusa w znaku, który tu na ziemi nie ma sobie równych – zachęcał arcybiskup Górzyński.
 

Na zakończenie Mszy świętej przemówił biskup senior Edward Frankowski z Sandomierza, który w imieniu biskupa Krzysztofa Nitkiewicza, ordynariusza diecezji sandomierskiej, podziękował księżom biskupom za modlitwę, obecność oraz wyraził słowa wdzięczności wszystkim nadzwyczajnym szafarzom komunii świętej.
Następnie arcybiskup Józef Górzyński udzielił zebranym błogosławieństwa relikwiami Drzewa Krzyża Świętego, które każdy z uczestników pielgrzymki mógł uczcić przez ucałowanie.
    

 

16

CZE

2018

3231

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 4

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.