Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

MODLITWA W INTENCJI TRZEŹWOŚCI

Strona główna » Aktualności » MODLITWA W INTENCJI TRZEŹWOŚCI

wielkość tekstu: A | A | A

W pierwszy piątek Wielkiego Postu tj. 16 lutego br., w sanktuarium relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu pielgrzymi z diecezji kieleckiej modlili się w intencji trzeźwości. Modlitwie w blasku relikwii Chrystusowego Krzyża przewodniczył pasterz kościoła kieleckiego biskup Jan Piotrowski.
 

Organizatorem trzeciej pieszej pielgrzymki w intencji trzeźwości było Duszpasterstwo Trzeźwości Diecezji Kieleckiej na czele z ks. Kamilem Banasikiem.
 

Pątnicy z Kielc przyjechali do Nowej Słupi prywatnymi samochodami oraz autobusem MPK, który w tym roku bezpłatnie zapewnił prezydent Kielc Wojciech Lubawski. Po wspólnej modlitwie w kościele św. Wawrzyńca w

Nowej Słupi wyruszyli w drodze krzyżowej na Święty Krzyż.
 

Uczestnicy nabożeństwa przy drugiej stacji otrzymali drewniane krzyżyki, na których zostały wygrawerowane słowa: „Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć”.
 

Grupa blisko 300 pątników z terenu diecezji kieleckiej już po raz trzeci przybyła na Święty Krzyż w pielgrzymce ekspiacyjnej. Wśród nich obecne były osoby trzeźwiejące a wraz z nimi rodziny, przyjaciele i znajomi.
 

Po przybyciu do sanktuarium rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył biskup Jan Piotrowski a wraz z nim koncelebrowali kapłani z diecezji kieleckiej oraz ojcowie oblaci, kustosze świętokrzyskiego sanktuarium.
 

Biskup Jan w homilii wskazał m.in. że każdy z nas w życiu doświadcza różnych sytuacji i momentów, które mogą przerastać i w których można się pogubić. Ważne jest, aby nigdy nie wątpić w siebie, że mogę się zmienić, że mogę pokonać taki czy inny nałóg, przyzwyczajenie, grzeszne działanie. W Wielkim Poście przypominamy sobie o modlitwie, jałmużnie i poście, które są lekarstwem dla każdego z nas, by uzdrowić nasze serca, nasze umysły. Także inni ludzie, wspólnota, przyjaciele i nasi bliscy są dla nas wielkim oparciem i pomocą. Dziś modlimy się w blasku relikwii Chrystusowego Krzyża o trzeźwość dla naszych rodzin o trzeźwość w naszej ojczyźnie. Niech moc płynąca od Chrystusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego towarzyszy nam każdego dnia, w każdej chwili, byśmy z odwagą podążali drogami codzienności spoglądając na Jezusa, który  nas zbawił.
 

Po modlitwie po komunii świętej biskup pobłogosławił krzyże, które pielgrzymi otrzymali podczas nabożeństwa drogi krzyżowej z Nowej Słupi na Święty Krzyż. Następnie wierni zebrani na wspólnej Eucharystii otrzymali błogosławieństwo relikwiami Drzewa Krzyża Świętego. Przed powrotem do domów pątnicy mieli okazję indywidualnie uczcić relikwie Krzyża przez ucałowanie.
 

17

LUT

2018

1411

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 6

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.