Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ MODLITWY

Strona główna » Aktualności » ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ MODLITWY

wielkość tekstu: A | A | A

Dobiegły końca przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego w sanktuarium relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Bazylika mniejsza i sanktuarium zostały przystrojone kilkunastoma jodłami – jedne z nich sięgające blisko 10m  - podarowane zostały przez Nadleśnictwo Łagów. Na świętokrzyskich jodłach zawisły bombki - dar pani Lucyny Gozdek ze Staszowa.
 

Tradycyjnie ze sklepienia bazyliki zwisają girlandy o łącznej długości 90m… to dzieło pracy naszych nowicjuszy… dodatkowo są one oświetlone ledowymi światełkami.
 

Tegoroczna szopka wewnątrz bazyliki już po raz piętnasty została zaprojektowana i wykonana przez pracowników Kieleckiego Centrum Kultury. Główną projektantką i pomysłodawczynią stajenki jest pani dyrektor Magdalena Kusztal. W bazylice stanął dużych rozmiarów dworek szlachecki. Dodatkowym efektem jest oświetlenie całości jak i obecność zwierząt, które możemy spotkać na świętokrzyskiej ziemi - ptactwo, bobry, borsuki, dzik, sarenki. Zostały one wypożyczone z Instytutu Biologii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. W szopce zostały umieszczone także lalki z Teatru Kubuś z Kielc – to postaci Maryi i Józefa oraz Żyda i przedstawicieli Bliskiego Wschodu. Wnikliwi obserwatorzy powinni dostrzec także elementy ludowe jak m.in. gwiazdę, turoń. Dodatkowym elementem świątecznego wystroju bazyliki są przepiękne sanie… Świętokrzyska szopka swoją prostotą ale też i trochę bajkowym charakterem, ma za zadanie ewangelizować tych, którzy w tym wyjątkowym czasie przybędą na Święty Krzyż.
 

Odwiedzających sanktuarium zapraszamy także do wspólnego kolędowania przy żłóbku. W okresie świątecznym zapraszamy dzieci, młodzież i starszych po Mszy świętej o godzinie 11.30 do wspólnego chwalenia Boga przy żłóbku.
 

Dodatkową atrakcją szczególnie dla dzieci jest przygotowana po raz kolejny żywa szopka. Została usytuowana przy głównym wejściu do bazyliki. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu pana Jana Bzymka z Dębniaka i firmy pana Mirosława Nowocienia z Jeleniowa pielgrzymi mogą podziwiać i zobaczyć w specjalnie zbudowanej szopie: osiołka, kucyka, owieczki – te zostały podarowane przez pana Adama Partykę z Wólki Milanowskiej, kózkę, gołębie, ptactwo domowe: kury, gęsi, kaczki oraz ptactwo ozdobne. Dzięki mieszkańcom okolicznych miejscowości wokół Świętego Krzyża, którzy wypożyczyli swoje zwierzęta pielgrzymi będą mieli okazję jeszcze bardziej poczuć atmosferę tej niezwykłej Nocy.
 

Uroczystą Eucharystię o północy poprzedzą o godzinie 23.00 Jasełka w wykonaniu Nowicjuszy ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej oraz Świąteczny Recital Muzyczny w wykonaniu Muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej.
Mszy świętej pasterskiej przewodniczyć będzie i wygłosi homilię o. dr Marian Puchała OMI, Wikariusz Prowincjalny ds. Misji.

 

W pierwszy i drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego Msze święte będą celebrowane o godzinie 8.00; 9.30; 11.30 i 15.00;

W świąteczne dni (26.12; 01.01; 07.01;) po Mszy świętej o godzinie 15.00 zapraszamy do obejrzenia Jasełek w wykonaniu naszych Nowicjuszy, którzy pod opieką Ojców Mistrza i Socjusza, przygotowali widowisko.
31 stycznia o północy będzie celebrowana Eucharystia na rozpoczęcie Nowego Roku. Od kilku lat wielu wiernych z okolicznych miejscowości przybywa na Święty Krzyż, aby w ten właśnie sposób rozpocząć Nowy Rok.

 

W sobotę 6 stycznia 2018 roku - w uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli o godzinie 16.00. zapraszamy na Charytatywny Koncert Kolęd, który odbędzie się w bazylice mniejszej na Świętym Krzyżu. Organizatorami koncertu jest Caritas Diecezji Sandomierskiej oraz wspólnota Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej ze Świętego Krzyża przy współpracy Fundacji Surge propera.
 

Podczas koncertu wystąpi Marek Piekarczyk, Tadeusz Apryjas, Jacek Borowiecki, Radosław Pachołek, Łukasz Mazur z Zespołem oraz Zespoły i Soliści z Wrocławia, Gminy Nowa Słupia i z Gminy Bieliny. W sumie 12 wykonawców. Dochód z koncertu zostanie przekazany dla pani Elżbiety Serwata z miejscowości Płucki, Gmina Łagów, Powiat Kielecki, której 23 września tego roku spłonął dom. Pani Elżbieta i jej rodzina jest pod opieką Caritas Diecezji Sandomierskiej.
 

Wejściówki na koncert: VIP w cenie 100 zł i normalne po 50 złotych – są do nabycia w sanktuarium na Świętym Krzyżu. Szczegóły na plakatach oraz na stronie internetowej świętokrzyskiego sanktuarium i profilu facebookowym.
 

Koncert został objęty Patronatem Honorowym przez ks. biskupa Krzysztofa Nitkiewicza, Pasterza Diecezji Sandomierskiej, Agatę Wojtyszek – Wojewodę Świętokrzyskiego, Adama Jarubasa – Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Michała Godowskiego – Starostę Powiatu Kieleckiego, Andrzeja Gąsiora – Wójta Gminy Nowa Słupia oraz przez Sławomira Kopacza – Wójta Gminy Bieliny. Patronat Medialny Koncertu – Radio Kielce, Echo Dnia, TVP 3 Kielce
 

24

GRU

2017

2641

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 7

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.