Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

MODLITWA W INTENCJI DARCZYŃCÓW

Strona główna » Aktualności » MODLITWA W INTENCJI DARCZYŃCÓW

wielkość tekstu: A | A | A

Od 4 lat w pierwszą niedzielę każdego miesiąca, jako kustosze sanktuarium relikwii Drzewa Krzyża Świętego, dziękujemy Panu Bogu za ludzi dobrej woli, którzy modlitwą, cierpieniami i darami serca wspierają naszą posługę duszpasterską na Świętym Krzyżu. To nasi Dobrodzieje i Przyjaciele, których polecaliśmy w modlitwie podczas Mszy świętej celebrowanej w bazylice mniejszej 3 grudnia br;
Podobnie jak w latach ubiegłych w pierwszą niedzielę grudnia zostały wręczone pamiątkowe „Certyfikaty” dla osób świeckich oraz instytucji, które wsparły
materialnie w kończącym się roku 2017  rewitalizację świętokrzyskiego kompleksu klasztornego, zakupując pamiątkową tabliczkę. W sumie z rąk superiora wspólnoty oblackiej na Świętym Krzyżu o. Zygfryda Wiechy OMI, certyfikaty odebrało 11 osób oraz przedstawiciele jednej z firm prowadzącą działalność w Starachowicach.
Homilię podczas uroczystej Eucharystii wygłosił rektor bazyliki na Świętym Krzyżu o. Dariusz Malajka OMI. Wspominając kolejną rocznicę kanonizacji św. Eugeniusza de Mazenoda przypadającą właśnie 3 grudnia ojciec rektor powiedział: 22 lata temu, 3 grudnia 1995 roku został kanonizowany Eugeniusz de Mazenod, założyciel naszej rodziny zakonnej. To właśnie św. Eugeniusz w pewnym momencie swojego młodzieńczego, burzliwego życia, doświadczył mocy Ducha Świętego, której nie mógł się oprzeć. Doświadczył wielkiej miłości od Boga, która ukształtowała jego serce, umysł, oczyściła z grzechu. Sam Bóg przygotował i umocnił św. Eugeniusza by mocą wiary i miłości zrodził dla Kościoła nas, swoich duchowych synów – Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej a przez naszą posługę w płomieniach i mocy Ducha Świętego sprawia, że Ewangelię, Dobrą Nowinę, która wyzwala, daje pociechę od ponad 200 lat głosimy wszystkim ludom i narodom aż na krańcach świata. I możemy to czynić dzięki tak wielu ludziom dobrej woli, którzy nas wspierają i wspomagają w trosce o zbawienie dusz. Możemy to także czynić tutaj w sanktuarium na Świętym Krzyżu. Dziś szczególnie, stając przy Chrystusowym ołtarzu, dziękujemy za wszystkich Przyjaciół i Dobrodziejów. Tych, których znamy z imienia i nazwiska i tych anonimowych. Jest Was tak wielu! Dziś podczas tej Eucharystii poznamy kolejnych Darczyńców, dla których to świętokrzyskie sanktuarium stało się tak bliskie, z którym związali swoje serce, życie. Wasze imiona i nazwiska pozostaną tutaj na Świętej Górze wypisane na pamiątkowych tabliczkach. Wszyscy wchodzący na platformę widokową odbudowanej wieży kościelnej będą obok nich przechodzić, czytać. Niech będzie to dla Was chlubą i radością!  A my dziękujemy za szczodrobliwość Waszych serc i hojność, dzięki czemu możemy przywracać temu miejscu dawny blask i świetność –  dziękował o. Malajka OMI.
Tym razem grono Przyjaciół i Dobrodziejów Sanktuarium na Świętym Krzyżu powiększyło się o kolejne rodziny pochodzące m.in. z Wrocławia, Huty Szklanej, Bartoszowin, Starachowic, Wąchocka, Makoszyna, Strzyżewic, Tarnowskich Gór, Kielc oraz z Krefeld.
W sumie do tej pory, imienne pamiątkowe tabliczki potwierdzające wsparcie rewitalizacji Świętego Krzyża posiada ponad sto osób świeckich i duchownych z kraju i z zagranicy; 5 wspólnot parafialnych; 1 wspólnota zakonna; 8 wspólnot samorządowych i 9 firm oraz Politechnika Świętokrzyska i Uniwersytet Jana Kochanowskiego z Kielc.


 

04

GRU

2017

2211

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 6

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.