Wpisz e-mail, aby być informowanym
o uroczystościach i wydarzeniach.
Symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze - pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku.więcej
sobota 18 stycznia 2020 r., imieniny obchodzą: Małgorzata, Piotr
| | |

Strona główna » Aktualności » Młodzież w naszej wspólnocie

Młodzież w naszej wspólnocie

wielkość tekstu:A | A | A

Na Świętym Krzyżu od kilku tygodni panuje cisza i spokój. Ruch pielgrzymkowy i turystyczny jakby zamarł. Lecz tylko pozornie. Ostatnie dni dla naszej wspólnoty świętokrzyskiej były radośniejsze, pełne entuzjazmu i wigoru. Gościliśmy bowiem młodzież z naszej oblackiej parafii z Kodnia oraz młodzieńców z różnych stron Polski.

Młodzież z Kodnia, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania przybyła ze swoim duszpasterzem o. Mateuszem Pawłowskim OMI. Podczas pobutu w klasztorze realizowali swój program oraz uczestniczyli w codziennym życiu klasztoru: modlitwa, praca i wspólna rekreacja ze wspólnotą nowicjatu.

Także młodzieńcy, którzy przybyli wraz z o. Krzysztofem Jurewiczem OMI, dyrektorem sekretariatu powołań z Poznania, angażowali się w życie naszej wspólnoty.

Pobyt młodych w ostatnich dniach na Świętym Krzyżu, to niewątpliwie ożywienie naszej codzienności. Mieli okazję formować swoje serca i umysły, by lepiej przygotować się do wydarzeń, które przed nimi ale też mogli doświadczyć życia za klauzurą... spotykając się z ojacami, braćmi zakonnymi, nowicjuszami i postulantem.

Uczestnicy rekolekcji powołaniowych w niedzielę, podczas celebrowanej sumy w bazylice mniejszej otrzymali pamiątkowe krzyże oblackie oraz różańce. Zarówno oni jak i nasi nowicjusze i postulant od ojca dyrektora Krzysztofa otrzymali także koszulki z logiem oblackim i wizerunkiem naszego świętokrzyskiego klasztoru.

czytano: 1176 razy

źródło: swietykrzyz.pl

data dodania: 20 listopada 2017 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż 1, 26-006 Nowa Słupia

Klasztor: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
Nowicjat: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Klasztor na Świętym Krzyżu - jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n.p.m
osób online: 7
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Ciekawostki

W Nowicjacie na Świętym Krzyżu jest obecnie 6 nowicjuszy: 5 Polaków i 1 z Ukrainy. Każdy nowicjusz zanim przystąpił do tej formacji, brał udział w rekolekcjach których ...więcej