Wpisz e-mail, aby być informowanym
o uroczystościach i wydarzeniach.
Symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze - pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku.więcej
poniedziałek 6 kwietnia 2020 r., imieniny obchodzą: Ada, Ireneusz
| | |

Strona główna » Aktualności » GOŚĆ Z KANADY...

GOŚĆ Z KANADY...

wielkość tekstu:A | A | A

W dzisiejszy poranek zakończyła się wizyta naszego współbrata z Kandy o. Kena Thorsona OMI, wikariusza prowincjalnego Prowincji Lacombe, który od 17 października przebywał w Polsce.
O. Ken był pod wrażeniem naszego klasztoru i sanktuarium. Zapoznał się z bogatą historią tego miejsca, którą perfekcyjnie i fenomenalnie przedstawił długoletni duszpasterz pielgrzymów i turystów o. Kazimierz Bielak OMI.
O. Thorson modląc się przy relikwiach drzewa Krzyża Świętego zawierzył Bogu swoją posługę i prowincję Lacombe.
Spotkał się ze wspólnotą świętokrzyską ojców i braci oraz ze wspólnotą nowicjatu i postulantem. Podczas braterskiego spotkania z najmłodszymi oblatami opowiadał o swoim życiu, rodzinie, powołaniu i kolejnych etapach swojej posługi oblackiej. Podczas prezentacji multimedialnej ukazał obecną sytuację prowincji Lacombe i innych kanadyjskich prowincji oblackich. Szczególnie skupił się na historii Oblatów w Kanadzie, posłudze wśród Indian i Inuitów i mówił o szczególnym - misyjnym charyzmacie Zgromadzenia.
Podczas dzisiejszej porannej Eucharystii, której przewodniczył. o. dr Łukasz Krauze OMI modliliśmy się za oblatów pracujących na misjach oraz w intencji tych, którym oblaci posługują. Kazanie wygłosił o. Ken. W słowie skierowanym do nas podziękował za miłe przyjęcie, gościnność i serdeczność z jaką został przyjęty: Dziękuję za wszelkie dobro jakiego doświadczyłem nie tylko tutaj na Świętym Krzyżu ale we wszystkich wspólnotach jakie odwiedziłem. Wspólnotowość, życie braterskie to coś co nas charakteryzuje jako Oblatów. Potrzebujemy siebie  nawzajem, aby przeżywać wspólnie nasze radości i trudy. Łączy nas duch św. Eugeniusza, Założyciela. On był przepełniony miłością Jezusową. A Jezus z miłości do nas umarł na krzyżu. Odkupił każdego z nas. Tą nadzieją żyjmy. Tą prawdę Ewangelii nieśmy i zgłębiajmy ją nieustannie. Choć mamy świadomość grzechu, słabości to jednak niech w nas zwycięża nadzieja i miłość miłosierna, których źródłem jest Jezus Chrystus – zachęcał o. Thorson OMI.
Podczas swojego pobytu w naszej prowincji gość z Kanady odwiedził następujące wspólnoty oblackie: w Warszawie, Poznaniu, Obrze, Kokotku, Lublińcu i Katowicach. Nasza wspólnota na Świętym Krzyżu była ostatnią. O. Kenowi Thorsonowi OMI towarzyszył o. dr Łukasz Krauze OMI z gdańskiej wspólnoty oblackiej i zarazem będący radnym prowincjalnym. 
 

czytano: 897 razy

źródło: swietykrzyz.pl

data dodania: 24 października 2017 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż 1, 26-006 Nowa Słupia

Klasztor: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
Nowicjat: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Klasztor na Świętym Krzyżu - jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n.p.m
osób online: 5
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Ciekawostki

Relikwie drzewa Krzyża Świętego. Legenda - Było to za panowania Bolesława Chrobrego. Król zaprosił do Polski królewicza węgierskiego Emeryka. Młodzieniec, jak to było w ...więcej