Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

NIEDZIELNA MODLITWA W INTENCJI MISJI I MISJONARZY

Strona główna » Aktualności » NIEDZIELNA MODLITWA W INTENCJI MISJI I MISJONARZY

wielkość tekstu: A | A | A

Tradycją jest, że w Niedzielę Misyjną pielgrzymują na Święty Krzyż Przyjaciele Misji Oblackich z regionu świętokrzyskiego. Na wspólną modlitwę w intencji misji i misjonarzy do bazyliki mniejszej pw. Trójcy Świętej na Świętym Krzyżu w niedzielę 22 października przybyło ponad 600 osób: dzieci, młodzież i starsi tworzących wspólnotę Przyjaciół Misji Oblackich.
 

Dla Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej to wyjątkowa niedziela. To dzień pamięci i modlitwy za wielką rzeszę ojców i braci zakonnych Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy realizują charyzmat św. Eugeniusza de Mazenoda na wszystkich kontynentach.
 

Uroczysta suma w intencji Przyjaciół Misji Oblackich była celebrowana o godzinie 11.30. Przewodniczył jej o. Zygfryd Wiecha OMI, superior wspólnoty Oblackiej na Świętym Krzyżu.
 

Liturgię Mszy świętej uświetniła obecność dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Św. Eugeniusza de Mazenoda z Jeziorka oraz młodzieży z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Daleszyc. Obecna była także dyrekcja oraz nauczyciele i katecheci zaprzyjaźnionych placówek oświatowych z Jeziorka i Daleszyc oraz Poczty Sztandarowe.
 

Homilię podczas Eucharystii wygłosił o. Dariusz Malajka OMI, rektor bazyliki mniejszej i referent misyjny przy świętokrzyskim sanktuarium.
 

Nawiązując do przeżywanej niedzieli misyjnej w Kościele Powszechnym powiedział: Kolejna niedziela misyjna, którą dziś przeżywamy pozwala nam wszystkim zgromadzić się wokół naszego Zbawiciela i Odkupiciela – Jezusa Chrystusa – i zarazem ogarnąć sercem naszych Braci i Siostry w wierze i tych, którzy nie poznali jeszcze Boga - rozsianych po całym świecie, do których zostali posłani misjonarze i misjonarki, duchowni i świeccy by przepowiadać Ewangelię miłości Boga Ojca, Dobrą Nowinę, która niesie radość i nowe życie: a jest to życie Chrystusa Zmartwychwstałego, który jest Drogą, Prawdą i Życiem. Szczególnie ogarniamy dziś naszą modlitwą ponad 2000 tysiące polskich misjonarzy – kapłanów, siostry zakonne, braci zakonnych i wiernych świeckich, wielu wolontariuszy oraz niezliczoną rzeszę tych, którzy wspomagają ich pracę misyjną: modlitwą, cierpieniami i darami materialnymi.
 

Dalej w swoim słowie wskazał na wielkie zaangażowanie i wspieranie dzieła misyjnego Kościoła przez Przyjaciół Misji Oblackich: Dla nas Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej tak bardzo bliscy są Przyjaciele Misji Oblackich, którzy każdego dnia ofiarują swoją solidarną pomoc dla dzieła misyjnego Kościoła, w które tak bardzo jako rodzina zakonna jesteśmy zaangażowani. Oblaci posługują na wszystkich kontynentach. Zapraszając dziś do wspólnej modlitwy Przyjaciół Misji Oblackich – jako duchowi synowie św. Eugeniusza de Mazenoda chcemy Wam powiedzieć za św. Pawłem : Zawsze dziękujemy Bogu za was wszystkich, wspominając o was nieustannie w naszych modlitwach, pomni przed Bogiem i Ojcem naszym na wasze dzieło wiary, na trud miłości. Dziękujemy Panu Bogu za kilkadziesiąt tysięcy polskich, kochających serc: dzieci, młodzieży i starszych – tworzących wspólnotę Przyjaciół Misji Oblackich. Dziękujemy za każdą modlitwę, ofiarowane cierpienie i dary materialne. Dzięki tej pomocy ojcowie i bracia oblaci docierają do wszystkich peryferii potrzebujących światła Ewangelii w Kamerunie, na Madagaskarze, w Skandynawii, w Rosji, na Białorusi, na Ukrainie, na Syberii, w Turkmenistanie, w krajach Ameryki Południowej, w krajach Europy Zachodnie. Właśnie wśród tych narodów – jak śpiewaliśmy w refrenie psalmu responsoryjnego – głoszą chwałę Pana.
 

O. Dariusz nie tylko dziękował za modlitwy i wszelkie wsparcie, dzięki którym tak wiele dobra dzieje się w miejscach posługi oblackiej na całym świecie ale zachęcał do tego, aby samemu ewangelizować: Tak z jednej strony naszą modlitwą wspierajmy tych, którzy podążają drogą powołania misyjnego a których Matka Kościół posłała na krańce świata – a z drugiej strony sami bądźmy prorokami, apostołami i misjonarzami w rodzinie, miejscu pracy po prostu tu na polskiej ziemi. Mocą chrztu świętego, mocą sakramentów, które przyjmujemy nieśmy Światło Jezusowej Ewangelii. Nasze codzienne życie, wybory, wypowiadane słowa niech będą świadectwem życia mądrością Ewangelii. Ostatnie wydarzenie z 7 października tego roku – wielka modlitwa Różańcowa do Granic pokazała siłę i moc wspólnoty, siłę i moc modlitwy ponad miliona serc!
 

O. Malajka zachęcał i wskazywał na potrzebę autentyzmu i prawdziwości życia zgodnego z Ewangelią: Wszyscy bez wyjątku – kapłani, osoby życia konsekrowanego, mężowie, żony, ojcowie, matki, dzieci młodzież – wszyscy ochrzczeni - jesteśmy posłani do dzisiejszego świata, w którym ludzie chcą więcej i więcej posiadać. Urzędnicy państwowi ciągle jeszcze owładnięci są korupcją, a ci, których wybraliśmy, by reprezentowali nasze sprawy – tzn. politycy – oni ciągle zwodzą, obiecują - kłamią. To my mamy być przypomnieniem im wszystkim stylu życia Jezusa, my mamy mówić właśnie temu światu, że Bóg kocha miłością bez granic i czeka na nas. I na przeróżnych polach naszej działalności i obecności mamy stać w obronie wartości i mądrości Ewangelii, tej księgi życia, która dziś m.in. na naszym kontynencie w Europie, w niektórych krajach - dla wielu jest nie wygodna i z której wiele środowisk wyrzuciło już tyle kartek.
 

Kończąc homilię rektor bazyliki przywołał osobę św. Jana Pawła II i zachęcał, aby z Jego pokornego i oddanego Bogu życia czerpać motywację do pięknego i dobrego życia: Sami będąc wierni Przykazaniom Bożym, sami trzymając się mocno Słowa życia - Ewangelii wskazujmy i zachęcajmy: oddajcie Bogu to, co należy do Boga! Zatem stawajmy się obrazem Boga w rodzinie, w miejscu pracy, we wspólnocie. Naśladujmy w tym patrona dnia dzisiejszego św. Jana Pawła II – pielgrzyma, misjonarza świata, który przez swoje pokorne życie, podróże apostolskie i nauczanie nieustannie głosił miłość Chrystusa – jedynego Odkupiciela człowieka.
 

Po modlitwie po komunii Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej przekazali dla szkół w Jeziorku i Daleszycach Pismo Święte oraz figurki Michała Archanioła.
 

Po Mszy świętej gospodarze sanktuarium zaprosili wszystkich na ciepły posiłek do klasztornego refektarza i jadłodajni.
 

Natomiast w godzinach popołudniowych miało miejsce spotkanie z o. Władysławem Koziołem OMI – długoletnim misjonarzem w Kamerunie. O. Kozioł dzielił się swoim doświadczeniem misyjnym, posługą oraz opowiadał o wielu zwyczajach afrykańskich a także wspomniał o swojej pracy nad tłumaczeniem księgi Psalmów dla ludu Gidarów.
 

Na zakończenie pielgrzymki odbyło się nabożeństwo różańcowe, które animował o. Dariusz Malajka OMI, referent misyjny i rektor bazyliki na Świętym Krzyżu.


 

23

PAŹ

2017

1798

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 9

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.