Wpisz e-mail, aby być informowanym
o uroczystościach i wydarzeniach.
Symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze - pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku.więcej
sobota 25 stycznia 2020 r., imieniny obchodzą: Paweł, Miłosz
| | |

Strona główna » Aktualności » POŚWIĘCENIE SZTANDARU SĄDU OKRĘGOWEGO W ...

POŚWIĘCENIE SZTANDARU SĄDU OKRĘGOWEGO W KIELCACH

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 18 września w kaplicy relikwii Drzewa Krzyża Świętego miała miejsce uroczystość poświęcenia Sztandaru Sądu Okręgowego w Kielcach.
 
W obecności pana Prezesa Sądu Okręgowego w Kielcach sędziego Wojciecha Merty, sędziów Sądu Okręgowego w Kielcach na czele z dyrektorem tego sądu, prezesów i dyrektorów sądów rejonowych okręgu Sądu Okręgowego w Kielcach, sędziów i pracowników okręgu Sądu Okręgowego  w Kielcach, wójta Gminy Bieliny Sławomira Kopacza oraz osób zaprzyjaźnionych z Sądem – o. superior Zygfryd Wiecha OMI dokonał uroczystego poświęcenia Sztandaru. 
 
Podczas uroczystości o. Wiecha OMI powiedział: Wyrażam ogromną wdzięczność, że Wasza społeczność Sądu Okręgowego w Kielcach wybrała mury tego najstarszego sanktuarium na ziemiach Polskich – na miejsce tego podniosłego aktu, jakim jest poświęcenie i przekazanie Sztandaru. To symbol, pod którym chcecie się jednoczyć, skupiać jako społeczność sądowa, mieć odniesienie i z tego symbolu czerpać zachętę i wolę służenia społeczeństwu przez ferowanie niezależnych i niezawisłych orzeczeń opartych na prawie. Otrzymujecie dziś tu w sercu zabudowań sanktuaryjnych i zarazem w duchowej Stolicy regionu świętokrzyskiego – jakże wymowny znak – sztandar – w barwach sądowych i brawach ojczystych. Pod tym sztandarem jak najlepiej wypełniajcie swoje zadania. Niech towarzyszy Wam w uroczystościach, świętach państwowych i patriotycznych. 
 
 
Następnie głos zabrał prezes Sądu Okręgowego w Kielcach sędzia Wojciech Merta, dziękując, że tak podniosła uroczystość mogła odbyć się na Świętym Krzyżu, w miejscu tak ważnym dla regionu świętokrzyskiego i całej Polski.
 
Na zakończenie uroczystości wszyscy otrzymali błogosławieństwo relikwiami Drzewa Krzyża Świętego i ze czcią ucałowali Chrystusowy Krzyż.
 

czytano: 755 razy

źródło: swietykrzyz.pl

data dodania: 18 września 2017 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż 1, 26-006 Nowa Słupia

Klasztor: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
Nowicjat: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Klasztor na Świętym Krzyżu - jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n.p.m
osób online: 2
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Ciekawostki

Relikwie drzewa Krzyża Świętego. Legenda - Było to za panowania Bolesława Chrobrego. Król zaprosił do Polski królewicza węgierskiego Emeryka. Młodzieniec, jak to było w ...więcej