Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

MODLITWA ZA ROLNIKÓW

Strona główna » Aktualności » MODLITWA ZA ROLNIKÓW

wielkość tekstu: A | A | A

W przedostatnim dniu, trwającego od ubiegłej niedzieli odpustu ku czci Podwyższenia Drzewa Krzyża Świętego, do sanktuarium na Świętym Krzyżu przybyli rolnicy, ogrodnicy, sadownicy, plantatorzy truskawek oraz pszczelarze. Modlitwie w ich intencji przewodniczył biskup Edward Białogłowski z Rzeszowa, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Rolników.
 

Na uroczystą Eucharystię przybyli przedstawiciele gmin tworzących Związek Gmin Gór Świętokrzyskich: wójtowie, burmistrzowie, przewodniczący rad gminnych oraz pracownicy urzędów gminnych z Nowej Słupi, Bielin, Waśniowa, Górna, Bodzentyna, Masłowa, Łagowa.
 

Msza święta celebrowana przez księdza biskupa Edwarda w świętokrzyskiej bazylice, była dziękczynieniem Panu Bogu za tegoroczne plony. Każda z gmin przygotowała wieniec dożynkowy. Poświęcił je i pobłogosławił na zakończenie Eucharystii ksiądz biskup.
 

Liturgię Mszy świętej uświetnił Zespół Śpiewaczy „Chełmowianki” z gminy Nowa Słupia. Natomiast burmistrzowie i wójtowie oraz pracownicy gmin proklamowali czytania mszalne oraz wezwania modlitwy wiernych. Na Mszy świętej obecne były także Poczty Sztandarowe m.in. Pszczelarzy z Nowej Słupi oraz Ochotniczych Straży Pożarnych.
 

Biskup Białogłowski w homilii wskazał na jakże ważną i potrzebną pracę rolnika, jego trud codziennej pracy na roli oraz na wielkie zawierzenie pracy rolnika Panu Bogu: Zostaliśmy zaproszeni tutaj, aby jako ludzie wierzący w Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego uwielbiać w tym miejscu naszego Pana i Zbawiciela. Dotknąć i ucałować święte Drzewo Krzyża – na którym Jezus Chrystus dokonał odkupienia całego świata: człowieka, każdego człowieka! Krzyż stał się ołtarzem, na którym Syn Boży złożył się Ojcu Niebieskiemu w ofierze, którą uobecnia w sposób bezkrwawy w każdej Mszy świętej. Chcemy tutaj wołać wraz z Apostołami: Panie przymnóż nam wiary! Przymnóż nam wiary w moc krzyża! Przymnóż nam wiary w moc Eucharystii!
Kochani rolnicy, włodarze gmin – wszyscy bracia i siostry – trzymajmy się Krzyża, w nim jest nasze zwycięstwo. Z Niego moc płynie i męstwo.

 

To był trudny rok dla rolników – przymrozki, susza, wichury i nawałnice, ale część upraw została ocalona. Mimo trudności jakie napotykacie w codziennym życiu – nie dajcie sobie wmówić, że nie warto być gospodarzem. Gospodarz to Pan – a nie parobek u obcego. Chleba i do chleba zawsze będzie. Gdy nam braknie własnego pożywienia, to obcy nam je odpowiednio wycenią. Nie ulegajcie apatii i zniechęceniu. Módlcie się, organizujcie się i gospodarujcie. Wy, którzy w pocie czoła uprawiacie ziemię, brońcie także rodziny. Zobaczcie jak współczesny świat, jak w Europie walczy się z małżeństwem i rodziną. Bez małżeństwa i rodziny nie ma przyszłości. Ktoś zauważył, że zachodnioeuropejscy przywódcy nie mają dzieci, nie mają rodzin. Stąd depczą i umniejszają rolę rodziny, rolę małżeństwa. Brońcie rodzin!
Znamy historię jak zaborcy chcieli nam zabrać trzy wartości – ziemię, prawdziwą wiarę, kulturę w tym język. Nasi ojcowie obronili je. My też brońmy tych skarbów - apelował hierarcha.

 

Przed błogosławieństwem kończącym Mszę świętą głos zabrał pan Sławomir Kopacz, wójt gminy Bieliny i zarazem Przewodniczący Zarządu Związku Gmin Gór  Świętokrzyskich. Podziękował księdzu biskupowi za modlitwę w intencji rolników, za homilię i za ojcowskie serce, którym ogrania sprawy rolnictwa.
Następnie biskup pobłogosławił relikwiami Drzewa Krzyża Świętego licznie zebranych wiernych, którzy następnie mogli je ucałować.

 

W imieniu gospodarzy świętokrzyskiego sanktuarium Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej – rektor bazyliki o. Dariusz Malajka OMI zaprosił włodarzy gmin oraz przedstawicieli społeczności gminnych na poczęstunek do klasztornego refektarza i jadłodajni gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości...
 

17

WRZ

2017

2262

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 5

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.