Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

MIĘDZYDIECEZJALNE CZUWANIE MODLITWENE AKCJI KATOLICKIEJ W SANKTUARIUM

Strona główna » Aktualności » MIĘDZYDIECEZJALNE CZUWANIE MODLITWENE AKCJI KATOLICKIEJ W SANKTUARIUM

wielkość tekstu: A | A | A

15 września – w szóstym dniu trwającego odpustu ku czci Podwyższenia Drzewa Krzyża Świętego – przeżywaliśmy ostatnie w tym roku Świętokrzyskie Nocne Czuwanie. Tym razem było ono animowane przez wspólnotę Akcji Katolickiej z diecezji sandomierskiej, kieleckiej i radomskiej.
 

Tradycyjnie już czuwanie rozpoczęło się u podnóża Świętego Krzyża w Hucie Szklanej przy Krzyżach Katyńskich. Po powitaniu przybyłych licznie pielgrzymów i kapłanów przez o. Dariusza Malajkę OMI – rektora bazyliki mniejszej na Świętym Krzyżu oraz ks. Artura Barańskiego – Diecezjalnego Asystenta Akcji Katolickiej w diecezji sandomierskiej - wyruszyła droga krzyżowa, którą animowali członkowie Akcji Katolickiej z diecezji kieleckiej. Blisko 1000 pątników rozważając 15 stacji upamiętniających ostatnie chwile ziemskiego życia Jezusa podążało w ciemności rozświetlonej światłem zniczy i latarek przez Puszczę Jodłową do świętokrzyskiego sanktuarium, gdzie po przyjściu uczestników czuwania rozpoczęło się nabożeństwo pokutne animowane przez rektora bazyliki świętokrzyskiej i następnie trwała spowiedź sakramentalna. Bardzo wielu

pielgrzymów skorzystało z sakramentu pokuty i pojednania.
 

O godzinie 23.00 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia koncelebrowana przez ponad trzydziestu kapłanów pod przewodnictwem pasterza diecezji radomskiej księdza biskupa Henryka Tomasika.
 

Biskup Henryk zwracając się do zebranych wiernych mówił: Pielgrzymujemy do świętokrzyskiego sanktuarium, aby tutaj uczyć się mowy Krzyża, na którym umarł nasz Zbawiciel Jezus Chrystus. Tutaj razem we wspólnocie jaką tworzymy – członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej – na nowo chcemy odkryć i zgłębić przymierze jakie Bóg zawarł z nami w Jezusie Chrystusie, który na drzewie Krzyża objawił miłość Ojca do całego świata. Wpatrując się w krzyż i kontemplując jego tajemnicę widzimy przede wszystkim Miłość ukrzyżowaną, która przyjmuje kształt miłosierdzia względem nas.

Tego miłosierdzia chcemy się uczyć. To miłosierdzie trzeba nam nieść do świata, w którym żyjemy. Świata, który odrzuca Krzyż i jego przesłanie. Idziemy do świata, który nie chce przyjąć Bożych praw! Szczególnie prawa miłości, przebaczenia, jedności i zgody. Prawa, które stoi na straży ludzkiego życia. Pierwsze czytanie z Księgi Liczb, przypomina nam prawdę, że Bóg zawsze kocha, nawet jeśli człowiek zdradzi, straci cierpliwość. Bóg zawsze jest wierny. Nigdy nie traci wobec nas cierpliwości!
 

Pielgrzymując do świętokrzyskiego sanktuarium uświadamiamy sobie Siostry i Bracia, że tylko w Jezusie Chrystusie mamy siłę i moc. On jest naszym Zbawicielem. Prawdę tą nieśmy tam gdzie żyjemy i jesteśmy obecni. Wierni Bogu, wierni Jego Przykazaniom i podążając drogą wiary z szacunkiem czyniąc znak krzyża nieśmy orędzie miłości miłosiernej, o której Chrystusowy Krzyż nam przypomina. Podwyższenie Krzyża niechaj dokonuje się w naszych sercach  – apelował i prosił hierarcha.
 

Na zakończenie Mszy świętej Pasterz Kościoła radomskiego udzielił błogosławieństwa relikwiami Drzewa Krzyża Świętego i wszyscy wierni mieli okazję oddać cześć Drzewu Krzyża przez ucałowanie. Następnie pątnicy trwali w modlitewnym czuwaniu adorując krzyż Zbawiciela. Po zakończeniu Eucharystii członkowie Akcji Katolickiej z diecezji sandomierskiej animowali dalszą część czuwania.
 

W sumie podczas nocnej modlitwy członków Akcji Katolickiej gościliśmy przedstawicieli z 30 parafii z diecezji sandomierskiej, radomskiej i kieleckiej wraz z księżmi asystentami.
 

16

WRZ

2017

1382

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 6

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.