Wpisz e-mail, aby być informowanym
o uroczystościach i wydarzeniach.
Symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze - pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku.więcej
niedziela 26 stycznia 2020 r., imieniny obchodzą: Tymoteusz, Michał
| | |

Strona główna » Aktualności » OGÓLNOPOLSKIE NOCNE CZUWANIE WSPÓLNOT ...

OGÓLNOPOLSKIE NOCNE CZUWANIE WSPÓLNOT INTRONIZACJI NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA

wielkość tekstu:A | A | A

Po raz kolejny w ramach Tygodniowego Odpustu ku czci Podwyższenia Drzewa Krzyża Świętego z 14/15 września odbyło się nocne czuwanie Wspólnot dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa Króla królów i Pana panów na Świętym Krzyżu. Tegoroczne czuwanie zgromadziło w świętokrzyskiej świątyni blisko 1000 osób z ponad 30 polskich diecezji.

 

Uczestnicy  modlili się w następujących  intencjach: wynagradzającej za grzechy Panu Jezusowi i Matce Bożej; za Ojczyznę i rządzących;  o rozwój Dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w Polsce i świecie oraz o pokój na świecie.
 

Czuwanie rozpoczęło się Apelem Jasnogórskim. Rozważanie podczas modlitwy apelowej poprowadził ks. biskup senior Edward Frankowski z Sandomierza.
 

Mszy świętej celebrowanej o godzinie 23.00 przewodniczył także biskup senior Edward a wraz z nim Eucharystię koncelebrowało kilkunastu kapłanów, którzy przybyli wraz z wiernymi.
 

W wygłoszonej przez siebie homilii ksiądz biskup, dziękował za wytrwałość i poświęcenie, za ducha modlitwy, którym żyją członkowie wspólnot: …z całego serca chcę Wam podziękować, że z wielką gorliwością i wielkim poświęceniem pielgrzymujecie każdego roku na Święty Krzyż, aby w uroczystość Podwyższenia Chrystusowego Krzyża modlić się w blasku relikwii drzewa, na którym umarł Chrystus dla naszego Zbawienia. Jest Was co raz więcej. Wspólnota się rozrasta. Przez wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa mamy okazję przybliżać miłość Boga w rodzinach, parafiach, miejscach pracy. Czynicie wszystko, aby zanieść Jezusa w swoich sercach innym ludziom. A jak wiemy zagrożenia są bardzo wielkie. Wiemy co dzieje się na świecie. Szczególnie na zachodzie Europy. Jak wielu nie chce przyjąć mądrości Krzyża, Ewangelii i Przykazań Bożych. Robią wszystko, aby Boga wymazać z przestrzeni publicznej. Ustanawiają prawa, ustawy, uchwały zagrażające rodzinie i naszej przyszłości. Także nie brak tych, którym przeszkadzają starsi, schorowani.

Stąd takie ruchy świeckich jak Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa mają za zadanie czynić ten świat bardziej Jezusowym, Bożym. Jeśli Jezus zakróluje w rodzinach, we wspólnotach, w przestrzeni publicznej, politycznej – to będzie miłość. Świat będzie bardziej Boży. Pamiętajmy, że sami nic nie zrobimy. Wpatrujmy się w serce Jezusa – dobroci i miłości pełne. Nasze serca kształtujmy na wzór serca Jezusowego – bez tej Miłości Ukrzyżowanej nic nie osiągniemy dobrego. Trzeba nam przyjąć postawę bł. księdza Jerzego Popiełuszki, którego 70 rocznicę urodzin dziś wspominamy.  Zło dobrem zwyciężajmy. Nieśmy zgodę, pojednanie i nadzieję. O tych prawdach przypominamy sobie zawsze, kiedy spoglądamy na Krzyż – apelował biskup Frankowski.

Uczestnicy czuwania odprawili także drogę krzyżową, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i odśpiewali Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Modlitewne czuwanie zakończyła poranna Eucharystia celebrowana przez ks. Stanisława Olszówkę – diecezjalnego opiekuna Wspólnot diecezji sandomierskiej.

 

czytano: 779 razy

źródło: swietykrzyz.pl

data dodania: 15 września 2017 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż 1, 26-006 Nowa Słupia

Klasztor: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
Nowicjat: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Klasztor na Świętym Krzyżu - jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n.p.m
osób online: 7
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Ciekawostki

Relikwie drzewa Krzyża Świętego. Legenda - Było to za panowania Bolesława Chrobrego. Król zaprosił do Polski królewicza węgierskiego Emeryka. Młodzieniec, jak to było w ...więcej