Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

OGÓLNOPOLSKIE NOCNE CZUWANIE WSPÓLNOT INTRONIZACJI NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA

Strona główna » Aktualności » OGÓLNOPOLSKIE NOCNE CZUWANIE WSPÓLNOT INTRONIZACJI NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA

wielkość tekstu: A | A | A

Po raz kolejny w ramach Tygodniowego Odpustu ku czci Podwyższenia Drzewa Krzyża Świętego z 14/15 września odbyło się nocne czuwanie Wspólnot dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa Króla królów i Pana panów na Świętym Krzyżu. Tegoroczne czuwanie zgromadziło w świętokrzyskiej świątyni blisko 1000 osób z ponad 30 polskich diecezji.

 

Uczestnicy  modlili się w następujących  intencjach: wynagradzającej za grzechy Panu Jezusowi i Matce Bożej; za Ojczyznę i rządzących;  o rozwój Dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w Polsce i świecie oraz o pokój na świecie.
 

Czuwanie rozpoczęło się Apelem Jasnogórskim. Rozważanie podczas modlitwy apelowej poprowadził ks. biskup senior Edward Frankowski z Sandomierza.
 

Mszy świętej celebrowanej o godzinie 23.00 przewodniczył także biskup senior Edward a wraz z nim Eucharystię koncelebrowało kilkunastu kapłanów, którzy przybyli wraz z wiernymi.
 

W wygłoszonej przez siebie homilii ksiądz biskup, dziękował za wytrwałość i poświęcenie, za ducha modlitwy, którym żyją członkowie wspólnot: …z całego serca chcę Wam podziękować, że z wielką gorliwością i wielkim poświęceniem pielgrzymujecie każdego roku na Święty Krzyż, aby w uroczystość Podwyższenia Chrystusowego Krzyża modlić się w blasku relikwii drzewa, na którym umarł Chrystus dla naszego Zbawienia. Jest Was co raz więcej. Wspólnota się rozrasta. Przez wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa mamy okazję przybliżać miłość Boga w rodzinach, parafiach, miejscach pracy. Czynicie wszystko, aby zanieść Jezusa w swoich sercach innym ludziom. A jak wiemy zagrożenia są bardzo wielkie. Wiemy co dzieje się na świecie. Szczególnie na zachodzie Europy. Jak wielu nie chce przyjąć mądrości Krzyża, Ewangelii i Przykazań Bożych. Robią wszystko, aby Boga wymazać z przestrzeni publicznej. Ustanawiają prawa, ustawy, uchwały zagrażające rodzinie i naszej przyszłości. Także nie brak tych, którym przeszkadzają starsi, schorowani.

Stąd takie ruchy świeckich jak Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa mają za zadanie czynić ten świat bardziej Jezusowym, Bożym. Jeśli Jezus zakróluje w rodzinach, we wspólnotach, w przestrzeni publicznej, politycznej – to będzie miłość. Świat będzie bardziej Boży. Pamiętajmy, że sami nic nie zrobimy. Wpatrujmy się w serce Jezusa – dobroci i miłości pełne. Nasze serca kształtujmy na wzór serca Jezusowego – bez tej Miłości Ukrzyżowanej nic nie osiągniemy dobrego. Trzeba nam przyjąć postawę bł. księdza Jerzego Popiełuszki, którego 70 rocznicę urodzin dziś wspominamy.  Zło dobrem zwyciężajmy. Nieśmy zgodę, pojednanie i nadzieję. O tych prawdach przypominamy sobie zawsze, kiedy spoglądamy na Krzyż – apelował biskup Frankowski.

Uczestnicy czuwania odprawili także drogę krzyżową, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i odśpiewali Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Modlitewne czuwanie zakończyła poranna Eucharystia celebrowana przez ks. Stanisława Olszówkę – diecezjalnego opiekuna Wspólnot diecezji sandomierskiej.

 

15

WRZ

2017

1598

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 9

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.