Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

PIELGRZYMKA OSÓB KONSEKROWANYCH NA ŚWIĘTY KRZYŻ

Strona główna » Aktualności » PIELGRZYMKA OSÓB KONSEKROWANYCH NA ŚWIĘTY KRZYŻ

wielkość tekstu: A | A | A

Tradycyjnie już w drugą sobotę miesiąca września, w przededniu rozpoczęcia Tygodniowego Odpustu Podwyższenia Drzewa Krzyża Świętego do świętokrzyskiego sanktuarium pielgrzymowały osoby konsekrowane. Gościliśmy dziś siostry zakonne, ojców i braci zakonnych, dziewice i wdowy konsekrowane z diecezji: sandomierskiej, kieleckiej, radomskiej, rzeszowskiej, łowickiej, tarnowskiej, warszawsko-praskiej, częstochowskiej, krakowskiej, warszawskiej, przemyskiej.
 

Po słowach powitania, które wygłosił ojciec superior Zygfryd Wiecha OMI, głos zabrał ks. prałat Tomasz Rusiecki - Ojciec duchowny kapłanów diecezji kieleckiej i wikariusz biskupi ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego, Dyrektor Krajowy Unii Apostolskiej Kleru, przybliżył hasło towarzyszące dzisiejszej modlitwie i spotkaniu – „Idźcie i głoście” – oraz przedstawił dzisiejszych prelegentów.
 

Następnie wysłuchaliśmy konferencji Ks. dr hab. Marka Tatara, prof. UKSW – który przybliżył nam hasło roku duszpasterskiego -  „Idźcie i głoście” – w odniesieniu do życia konsekrowanego.
Kolejnym punktem były dwa świadectwa:  - Siostry Misjonarki Miłości z Warszawy  - „św. Matka Teresa – Misjonarka Miłości” oraz  Siostry Karmelitanki Bose z Kielc – „Św. Teresa od Dzieciątka Jezus – Patronka Misji – Głos z klauzury”.
.
Głównym punktem dorocznej pielgrzymki osób konsekrowanych była Eucharystia celebrowana pod przewodnictwem biskupa seniora Edwarda Frankowskiego z Sandomierza.

W homilii biskup Edward powiedział, że życie konsekrowane znajduje się w samym sercu Kościoła, jako element o decydującym znaczeniu dla Jego misji, ponieważ wyraża ono najgłębszą istotę powołania chrześcijańskiego oraz dążenie całego Kościoła, Oblubienicy, do zjednoczenia z jedynym Oblubieńcem, Jezusem Chrystusem.
 

Przypomniał także, że: Każde zgromadzenie zakonne powstało w odpowiedzi na potrzeby konkretnego czasu i danej sytuacji społecznej. Zachęcam Was z całego serca do autentycznego świadectwa swojego życia, do stawania się wpierw chrześcijaninem, by później być zakonnikiem, siostrą zakonną czy kapłanem. Niech autentyzm i radość Waszego konsekrowanego życia pociągają młode serca do pójścia za Chrystusem czystym, ubogim i posłusznym. Prośmy Pana żniwa, aby posłał robotników na żniwo swoje! -  – mówił hierarcha.

Po Mszy świętej miała miejsce wspólna agapa na wirydarzu i w krużgankach świętokrzyskiego sanktuarium. Był to szczególny czas na indywidualne rozmowy, spotkania, radość przy wspólnym stole.

 

Po południu miała miejsce wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu oraz odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia – animowały Siostry Służki z Sandomierza.

Na zakończenie pielgrzymki miała miejsce adoracja relikwii Drzewa Krzyża Świętego i uczestnicy mieli okazję oddać cześć relikwiom przez ucałowanie.
 

W dzisiejszej pielgrzymce wzięło udział prawie 300 osób konsekrowanych z blisko 50 rodzin zakonnych.
 

10

WRZ

2017

2871

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 5

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.