Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

Oblaci zawierzyli swoją polską prowincję Matce Boskiej Częstochowskiej

Strona główna » Aktualności » Oblaci zawierzyli swoją polską prowincję Matce Boskiej Częstochowskiej

wielkość tekstu: A | A | A

Abp Jędraszewski do oblatów o przywracaniu światu nadziei

 

Waszym zadaniem jest przywracanie temu światu nadziei – powiedział na Jasnej Górze abp Marek Jędraszewski do oblatów w homilii na Jasnej Górze, którzy zawierzyli swoją polską prowincję Matce Boskiej Częstochowskiej.

 

Metropolita krakowski przewodniczył Mszy świętej rozpoczynającej trzyletni okres przygotowań (trienium) przed jubileuszem 100-lecia obecności Misjonarzy Oblatów MN w Polsce. W uroczystości 21 czerwca wzięli udział oblaci, przełożeni domów zakonnych w całej Polsce wraz z ojcem prowincjałem Pawłem Zającem OMI i członkami administracji prowincjalnej.

- Ludzie potrzebują modlących się kapłanów. Tak samo jak biedni potrzebują wsparcia. Ważne jest, żeby nie tylko nakazywać innym posty, ale byśmy byli razem nimi jako poszczący czy pokutujący. Mamy być światłością świata. Mają nas widzieć jako mężów Bożych ale nie po to abyśmy odbierali chwałę - mówił w homilii abp Marek Jędraszewski.

Metropolita krakowski podkreślił, że najważniejsze jest wypełnianie słów Pana Jezusa, "by ludzie widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Boga, który jest w niebie". - Na tym polega rola pasterza. Tego, który prowadzi, i który jest widoczny, ale który nie myśli o sobie ale o dobru, tych którzy zostali mu powierzeni. Nie tylko myśli, ale jest gotów oddać za nich własne życie. Jak Dobry Pasterz.

Nawiązując do obchodzonego w ubiegłym roku 200-lecia istnienia oblatów abp Marek Jędraszewski przypomniał postać założyciela zgromadzenia - św. Eugeniusza de Mazenoda, który wraz ze współpracownikami głosił wielkie dzieła Boże w czasach po Wielkiej Rewolucji Francuskiej, gdy w imię postępu i otwarcia na świat walczono z Chrystusem i Jego Kościołem. - Eugeniusz de Mazenod i jego najbliżsi współpracownicy byli widziani, byli miastem na górze, stanowili światłość tego świata. Z takiego ducha zrodził się nowy zakon Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Misjonarzy, ludzi idących z jasnym przesłaniem Ewangelii, w imię Niepokalanej.

- Wasze trienium - mówił metropolita krakowski odnosząc się do przygotowań do obchodów stulecia obecności oblatów na ziemi polskiej - ma być odnowieniem misyjnego ducha radości. Poprzez krzyż, bo nie ma Ewangelii jak tylko ta w imię krzyża Chrystusowego i jak ta z krzyżem Chrystusowym na barkach. Nie ma pełnej radości zgodnej z waszym charyzmatem jak ta radość, która związana jest z radością wyśpiewaną w Magnificat przez Matkę Najświętszą.

Odnowiony duch oblacki przejawia się w wyruszeniu na współczesne drogi Kościoła w świecie, który tak często nie chce uznać jakiejkolwiek prawdy objawionej, lekceważy chrześcijaństwo, pochwala chrystofobię. Zadaniem oblatów jest przywracanie temu światu nadziei. - To zadanie, które stoi przed wami. Niech to będzie dla was czas prawdziwie błogosławiony, wewnętrznego odrodzenia, odczytania na nowo waszego charyzmatu. Zrozumienia potrzeb częstokroć przemilczanych, niewypowiedzianych przez świat, który zagubiony, pozbawiony autorytetów, podświadomie czeka na słowo prawdy. Na ludzi, którzy zarażą ich swoją modlitwą, którzy w duchu ubóstwa będą dzielili się tym co posiadają, którzy przez postawę posłuszeństwa będą pokazywali co to znaczy prawdziwy autorytet. I co to znaczy czystość serca, która stanowi prawdziwe wyzwanie dla współczesności. O takiego ducha odnowy, radości, misyjnego zapału modlimy się tutaj - mówił do misjonarzy abp Marek Jędraszewski.

Metropolita krakowski zakończył homilię cytując modlitwę papieża Franciszka, kończącą adhortację apostolską. "Radość Ewangelii": "Gwiazdo Nowej Ewangelizacji pomóż nam zajaśnieć świadectwem komunii, służby, żarliwej i ofiarnej wiary, sprawiedliwości i miłości do ubogich aby radość Ewangelii dotarła aż po krańce Ziemi i żadne peryferie nie zostały pozbawione jej światła".

Uroczystość zakończyło odczytanie Aktu Zawierzenia Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów MN Matce Boskiej Częstochowskiej. „Matko miłosierdzia strzeż i umacniaj naszych misjonarzy, bądź pomocą ludom, którym posługujemy aby przez Twoje wstawiennictwo i nasze wysiłki odkryły kim jest Chrystus oraz uznały Go jako swego Pana i Zbawiciela” - modlili się misjonarze przed Cudownym Obrazem MB Częstochowskiej.

Materiał filmowy z wydarzenia:

https://www.youtube.com/watch?v=sHfe8BX1pj0&feature=youtu.be

 

Źródło: as | archidiecezja krakowska

24

CZE

2017

1452

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 3

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.