Wpisz e-mail, aby być informowanym
o uroczystościach i wydarzeniach.
Symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze - pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku.więcej
wtorek 17 września 2019 r., imieniny obchodzą: Franciszka, Narcyz
| | |

Strona główna » Aktualności » Pielgrzymka Przyjaciół Misji Oblackich na ...

Pielgrzymka Przyjaciół Misji Oblackich na Święty Krzyż

wielkość tekstu:A | A | A

W niedzielę 18 czerwca br. w dorocznej pielgrzymce przybyli na Święty Krzyż Przyjaciele Misji Oblackich. Od wielu już lat liczne grono naszych przyjaciół z regionu świętokrzyskiego wspierających dzieło misyjne Kościoła pielgrzymuje do relikwii Drzewa Krzyża Świętego.

 

Obecny był  o. Mariusz Bosek OMI, pani Ania z Prokury misyjnej z Poznania oraz o. Andrzej Czekaj OMI z Paragwaju i o. Piotr Wróblewski OMI z Ukrainy.

 

 

Msza święta w intencji żyjących i zmarłych Przyjaciół misji została odprawiona o godzinie 11.30. Homilię wygłosił o. Mariusz. W swoim słowie  podzielił się osobistym doświadczeniem pracy misyjnej w Urugwaju i podziękował za modlitwę i ofiarowane dary materialne wspierające posługę misyjną oblatów.

 

W uroczystej procesji z darami Przyjaciele misji ofiarowali dla misjonarzy m.in. bieliznę kielichową oraz stułę.

 

Po Eucharystii w klasztornym refektarzu i w jadłodajni nasi goście zostali poczęstowani ciepłym posiłkiem. Następnie w godzinach popłudniowych w bazylice odbyło się spotkanie z misjonarzami.

 

Na zakończenie dorocznej pielgrzymki modliliśmy się podczas nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zawierzając jeszcze raz Panu Bogu wielkie dzieło misyjne, w które zaangażowani są Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 

 

czytano: 607 razy

źródło: swietykrzyz.pl

data dodania: 19 czerwca 2017 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż 1, 26-004 Bieliny

Klasztor: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
Nowicjat: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Klasztor na Świętym Krzyżu - jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n.p.m
osób online: 6
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Ciekawostki

Witajcie Drodzy Pielgrzymi i Turyści. Jestem Ojciec Władysław. Przez 30 lat pracowałem w Kamerunie wśród Gidarów. Przetłumaczyłem dla nich Księgę Psalmów. Obecnie ...więcej