Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

MODLITEWNE CZUWANIE

Strona główna » Aktualności » MODLITEWNE CZUWANIE

wielkość tekstu: A | A | A

W piątek 19 maja o godzinie 20.00 w Hucie Szklanej u podnóża sanktuarium relikwii Drzewa Krzyża Świętego zainaugurowaliśmy tegoroczne Świętokrzyskie Nocne Czuwania. Kilkuset pielgrzymów z diecezji sandomierskiej, radomskiej i kieleckiej wzięło udział w modlitewnym czuwaniu, które tradycyjnie rozpoczęło się nabożeństwem drogi krzyżowej.
Pierwszemu w tym roku czuwaniu przewodniczył rektor bazyliki mniejszej na Świętym Krzyżu o. Dariusz Malajka OMI. Rozważania drogi krzyżowej związane były z osobą Matki Bożej i z jej orędziem przekazanym światu 100. lat temu w Fatimie.
Po przyjściu do bazyliki świętokrzyskiej odbyło się nabożeństwo pokutne przygotowujące pątników do sakramentu pokuty i pojednania. Następnie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu animowana przez świeckich.
O godzinie 22.30 rozpoczęła się uroczysta Msza święta z udziałem kapłanów z dekanatu świętokrzyskiego, ostrowieckiego, staszowskiego (diec. sandomierska) oraz daleszyckiego (diec. kielecka) i radomskiego (diec. radomska). Liturgię uświetnili nowicjusze i postulanci ze wspólnoty oblackiej na Świętym Krzyżu.
O. Dariusz – rektor bazyliki w homilii nawiązał do odczytanej podczas Eucharystii Ewangelii, zachęcając do przyjęcia postawy i służby oraz miłości wobec drugiego człowieka: Pan Jezus nazywa nas dzisiaj swoimi przyjaciółmi i zaprasza nas wszystkich do realizowania przykazania miłości. A więc jesteśmy posłani do współczesnego świata, do współczesnej zlaicyzowanej Europy, aby dawać świadectwo miłości bezinteresownej, służebnej, miłosiernej – mamy iść i głosić gestami, czynami, słowami, stylem naszego chrześcijańskiego życia miłość Jezusową. Streszczeniem tej miłości jest m.in. znak krzyża, cząstka relikwii przechowywana w tym sanktuarium od wieków, która przypomina o miłości ofiarnej, o miłości do końca – do oddania życia za przyjaciół! Wracajmy zatem do naszych domów, rodzin, wspólnot i bądźmy prorokami i głosicielami miłości bezkompromisowej, ofiarnej i miłosiernej – mówił o. Dariusz.

Na zakończenie Eucharystii pielgrzymi zostali pobłogosławieni relikwią Drzewa Krzyża Świętego i mogli uczcić krzyż Jezusa przez ucałowanie.

Kolejne Świętokrzyskie Nocne Czuwanie odbędzie się w trzeci piątek miesiąca czerwca tj. 16 czerwca i będzie animowane przez wspólnotę Domowego Kościoła z diecezji kieleckiej.

20

MAJ

2017

1379

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 6

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.