Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

Zmiana organizacji ruchu na milenium

Strona główna » Aktualności » Zmiana organizacji ruchu na milenium

wielkość tekstu: A | A | A

Organizatorzy spodziewają się ok 10 tys. wiernych podczas zakończenia milenium 3 czerwca

Zmiana organizacji ruchu będzie obowiązywać 3 czerwca na drodze dojazdowej z Kielc na Święty Krzyż. Ma to związek z zaplanowanymi na ten dzień uroczystościami kończącymi Milenium Świętego Krzyża.

W poniedziałek w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kielcach odbyło się spotkanie poświęcone organizacji uroczystości kończących Milenium Świętego Krzyża, które odbędą się w najbliższą niedzielę, 3 czerwca. Organizatorzy – Misjonarze Oblaci i Kuria Diecezjalna w Sandomierzu spodziewają się kilku tysięcy wiernych, swój przyjazd zapowiedzieli przedstawiciele rządu, władz samorządowych i kościelnych.

W poniedziałkowym spotkaniu wzięli udział: Krzysztof Papuda – zastępca dyrektora Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta w Kielcach (który został koordynatorem całej akcji związanej z logistyką), Sławomir Kopacz – wójt gminy Bieliny, Jarosław Kopciara – naczelnik sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, ojciec Karol Lipiński – ekonom klasztoru na Świętym Krzyżu, przedstawiciele gminy Nowa Słupia oraz Bożena Gumułka – naczelnik Wydziału Rozwoju Starostwa Powiatowego w Kielcach.

Ustalono, że od godz. 7.00 do16.00 będzie obowiązywał zakaz poruszania się kolejki i dorożek na Święty Krzyż. Na szczyt góry, gdzie o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza Święta, będzie można wjechać specjalnym, bezpłatnym autobusem, który będzie kursował na trasie: parking w Hucie Szklanej – Święty Krzyż.

Na szczyt będą mogły również wjechać samochody, które będą zaopatrzone w specjalne wjazdówki, natomiast na parking w Hucie Szklanej (który może pomieścić ok. 360 miejsc) zostaną wpuszczone auta tych osób, które otrzymały zaproszenia. Pozostali pielgrzymi będą mogli pozostawić samochody na parkingach przygotowanych na prywatnych posesjach od strony Bielin oraz w Nowej Słupi. Nad bezpieczeństwem czuwać będą patrole policji.

3 czerwca w godzinach od 7.00 do 18.00 obowiązywać będzie zmiana organizacji ruchu na trasie prowadzącej z Kielc na Święty Krzyż. Zamknięty zostanie odcinek rozpoczynający się w miejscowości Bieliny Poduchowne w kierunku Huta Podłysica - Święty Krzyż, na którym zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy (z Huty Szklanej do Bielin Poduchownych).

Od strony Kielc na uroczystości będzie się można natomiast dostać drogą – Bieliny Poduchowne – Huta Nowa – Huta Stara- Huta Szklana – Święty Krzyż. Zmiany te zostaną wprowadzone w celu usprawnienia ruchu, na całej trasie zostanie wprowadzone oznakowanie objazdu, stać będą tu także patrole policji, które czuwać będą nad bezpieczeństwem i płynnością ruchu.

Organizatorzy zadbali także o zabezpieczenie medyczne pielgrzymów uczestniczących w uroczystościach. Ambulans stać będzie na szczycie góry, punkty medyczne zostaną zorganizowane na polanie Bielnik oraz u podnóża góry od strony Nowej Słupi i Bielin.

31

MAJ

2007

909

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 4

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.