Wpisz e-mail, aby być informowanym
o uroczystościach i wydarzeniach.
Symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze - pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku.więcej
wtorek 31 marca 2020 r., imieniny obchodzą: Beniamin, Balbina
| | |

Strona główna » Aktualności » Zmiana organizacji ruchu na milenium

Zmiana organizacji ruchu na milenium

wielkość tekstu:A | A | A

Zmiana organizacji ruchu będzie obowiązywać 3 czerwca na drodze dojazdowej z Kielc na Święty Krzyż. Ma to związek z zaplanowanymi na ten dzień uroczystościami kończącymi Milenium Świętego Krzyża.

W poniedziałek w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kielcach odbyło się spotkanie poświęcone organizacji uroczystości kończących Milenium Świętego Krzyża, które odbędą się w najbliższą niedzielę, 3 czerwca. Organizatorzy – Misjonarze Oblaci i Kuria Diecezjalna w Sandomierzu spodziewają się kilku tysięcy wiernych, swój przyjazd zapowiedzieli przedstawiciele rządu, władz samorządowych i kościelnych.

W poniedziałkowym spotkaniu wzięli udział: Krzysztof Papuda – zastępca dyrektora Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta w Kielcach (który został koordynatorem całej akcji związanej z logistyką), Sławomir Kopacz – wójt gminy Bieliny, Jarosław Kopciara – naczelnik sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, ojciec Karol Lipiński – ekonom klasztoru na Świętym Krzyżu, przedstawiciele gminy Nowa Słupia oraz Bożena Gumułka – naczelnik Wydziału Rozwoju Starostwa Powiatowego w Kielcach.

Ustalono, że od godz. 7.00 do16.00 będzie obowiązywał zakaz poruszania się kolejki i dorożek na Święty Krzyż. Na szczyt góry, gdzie o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza Święta, będzie można wjechać specjalnym, bezpłatnym autobusem, który będzie kursował na trasie: parking w Hucie Szklanej – Święty Krzyż.

Na szczyt będą mogły również wjechać samochody, które będą zaopatrzone w specjalne wjazdówki, natomiast na parking w Hucie Szklanej (który może pomieścić ok. 360 miejsc) zostaną wpuszczone auta tych osób, które otrzymały zaproszenia. Pozostali pielgrzymi będą mogli pozostawić samochody na parkingach przygotowanych na prywatnych posesjach od strony Bielin oraz w Nowej Słupi. Nad bezpieczeństwem czuwać będą patrole policji.

3 czerwca w godzinach od 7.00 do 18.00 obowiązywać będzie zmiana organizacji ruchu na trasie prowadzącej z Kielc na Święty Krzyż. Zamknięty zostanie odcinek rozpoczynający się w miejscowości Bieliny Poduchowne w kierunku Huta Podłysica - Święty Krzyż, na którym zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy (z Huty Szklanej do Bielin Poduchownych).

Od strony Kielc na uroczystości będzie się można natomiast dostać drogą – Bieliny Poduchowne – Huta Nowa – Huta Stara- Huta Szklana – Święty Krzyż. Zmiany te zostaną wprowadzone w celu usprawnienia ruchu, na całej trasie zostanie wprowadzone oznakowanie objazdu, stać będą tu także patrole policji, które czuwać będą nad bezpieczeństwem i płynnością ruchu.

Organizatorzy zadbali także o zabezpieczenie medyczne pielgrzymów uczestniczących w uroczystościach. Ambulans stać będzie na szczycie góry, punkty medyczne zostaną zorganizowane na polanie Bielnik oraz u podnóża góry od strony Nowej Słupi i Bielin.

czytano: 323 razy

źródło: swietykrzyz.pl

data dodania: 31 maja 2007 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż 1, 26-006 Nowa Słupia

Klasztor: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
Nowicjat: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Klasztor na Świętym Krzyżu - jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n.p.m
osób online: 7
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Ciekawostki

W Nowicjacie na Świętym Krzyżu jest obecnie 5 nowicjuszy: 4 Polaków i 1 z Ukrainy. Każdy nowicjusz zanim przystąpił do tej formacji, brał udział w rekolekcjach których ...więcej