Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

"ZWIASTUJĘ WAM RADOŚĆ WIELKĄ..." - MSZA PASTERSKA W SANKTUARIUM

Strona główna » Aktualności » "ZWIASTUJĘ WAM RADOŚĆ WIELKĄ..." - MSZA PASTERSKA W SANKTUARIUM

wielkość tekstu: A | A | A

    „Przybyliśmy tutaj, w tę cichą noc, świętą noc, aby usłyszeć orędzie miłości, orędzie pokoju, które pomaga przezwyciężyć lęk, strach. Stąd chcemy zejść w naszą codzienność by przemieniać świat. Słowami, gestami, stylem chrześcijańskiego życia, namaszczeni Duchem Świętym, chcemy wypełnić swoją misję głoszenia Słowa, które stało się Ciałem” – tymi słowami o. Zygfryd Wiecha OMI – przełożony świętokrzyskiej wspólnoty Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej zwrócił się do bardzo licznie zgromadzonych wiernych podczas Mszy Świętej Pasterskiej w najstarszym Polskim sanktuarium na Świętym Krzyżu. We wspólnej modlitwie wzięli udział wierni z całej Polski oraz parlamentarzyści ziemi świętokrzyskiej, goście z zagranicy m.in. z Francji oraz liczne grona Przyjaciół i Dobrodziejów sanktuarium świętokrzyskiego.
    Tradycją się stało wystawianie co roku przed Pasterką jasełek, przygotowanych przez nowicjuszy z naszego świętokrzyskiego klasztoru, którzy przybliżyli tajemnicę przyjścia na świat Boga-Człowieka. Widowisko było bardzo udane; należy podziwiać kunszt aktorski najmłodszych oblatów. Aktorzy grali z dużą swobodą. Takich aktorów jak u nas, nie powstydziłby się teatr w Kielcach!
    Także przed rozpoczęciem uroczystej Eucharystii rozbrzmiewała muzyka w wykonaniu muzyków z Filharmonii Świętokrzyskiej. Zostało także odczytane Martyrologium Romanum.
    Mszy świętej o północy przewodniczył o. Zygfryd Wiecha OMI, superior oblackiej wspólnoty na Świętym Krzyżu. W wygłoszonej homilii przypomniał o wielkiej tajemnicy Bożej miłości, która najpełniej objawiła się w Chrystusie, który stał się jednym z nas, był do nas podobny we wszystkim oprócz grzechu: Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, dziś narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan. Jak dzisiaj we współczesnym świecie dotrzeć do ludzi  z anielskim orędziem, dobrą nowiną? Pasterze polskiego kościoła w nowym roku liturgicznym, który rozpoczęliśmy w pierwszą niedzielę adwentu, zapraszają nas, abyśmy wszyscy bez wyjątku stali się głosicielami tej prawdy, zachęcają nas – idźcie i głoście! Ale jak? Siostry i bracia nie używajmy języka władców i polityków, nie korzystajmy z mądrości filozofów, nawet nie pomogą nam rozważanie mądrych teologów. Jedynie to co jest sercem, sednem Bożego orędzia – tak jedynie język miłości otwiera ludzkie serca na przyjęcie dobrej nowiny o narodzeniu mesjasza. Tej miłości doświadczyliśmy we wspólnocie rodzinnej, przy stole wigilijnym z opłatkiem w ręku. Ten język serca rozumiemy i tu, przy stole eucharystycznym, we wspólnocie świętokrzyskiej, gdzie opłatkiem jest hostia konsekrowana – Chrystusa Pan – mówił przełożony oblatów na Świętym Krzyżu
    Dobra Nowina o Emmanuelu, o Bogu z nami rozbrzmiewa w Betlejem – w historycznym miejscu narodzin Zbawiciela. Rozbrzmiewa w każdym zakątku świata tam gdzie są obecni świadkowie tej Miłości Wcielonej. Ci, którzy idą i głoszą. To między innymi nasi współbracia oblaci obecni wśród Eskimosów, na Syberii, w Kamerunie, Australii czy Chinach. Ta prawda o Miłości Wcielonej rozbrzmiewa także i tutaj w naszym świętokrzyskim Betlejem – na świętej górze, na Świętym Krzyżu! Przybyliśmy tutaj, w tę cichą noc, świętą noc, aby usłyszeć orędzie miłości, orędzie pokoju, które pomaga przezwyciężyć lęk, strach. Stąd chcemy zejść w naszą codzienność by przemieniać świat. Słowami, gestami, stylem chrześcijańskiego życia, namaszczeni Duchem Świętym, chcemy wypełnić swoją misję głoszenia Słowa, które stało się Ciałem – zachęcał wiernych o. Zygfryd Wiecha OMI
Uroczystą pasterkę uświetnili muzycy Filharmonii Świętokrzyskiej. Obecni byli parlamentarzyści ziemi świętokrzyskiej oraz samorządowcy z okolicznych gmin, przedstawiciele lokalnych mediów.
Modlitwie i świątecznemu skupieniu sprzyjała nie tylko zimowa aura za oknem ale i przepiękny wystrój: zielone jodły podarowane przez nadleśnictwo Łagów i rozświetlone tysiącami lampek, zielone girlandy powiewające nad głowami rozmodlonych pielgrzymów oraz szopka przygotowana przez Kieleckie Centrum Kultury na czele z panią dyrektor Magdaleną Kusztal.
Oprócz tradycyjnej szopki znajdującej się w prezbiterium bazyliki pielgrzymi mogą także zajrzeć do żywej szopki, która znajduje się na zewnątrz, przy głównym wejściu do sanktuarium a w niej zobaczyć można m.in.: osiołka, kozę, kucyka, owieczki i ptactwo domowe oraz ozdobne: kury, kaczki, gęsi, gołębie, indyka.


25

GRU

2016

2370

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 6

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.