Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

ZAPRASZAMY W ŚWIĘTA NARODZENIA PAŃSKIEGO NA ŚWIĘTY KRZYŻ!!!

Strona główna » Aktualności » ZAPRASZAMY W ŚWIĘTA NARODZENIA PAŃSKIEGO NA ŚWIĘTY KRZYŻ!!!

wielkość tekstu: A | A | A

Dobiegły końca przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego w sanktuarium relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Bazylika mniejsza i sanktuarium zostały przystrojone kilkunastoma jodłami – jedne z nich sięgające blisko 10m  - podarowane zostały przez Nadleśnictwo Łagów. Na świętokrzyskich jodłach zawisły przepiękne bombki - dar pani Lucyny Gozdek ze Staszowa.

Tradycyjnie ze sklepienia bazyliki zwisają girlandy o łącznej długości 90m… to owoc pracy naszych dzielnych Nowicjuszy… dodatkowo są one oświetlone tysiącem ledowych światełek…
Tegoroczna szopka wewnątrz bazyliki już po raz czternasty została zaprojektowana i wykonana przez pracowników kieleckiego Centrum Kultury. Główną projektantką i pomysłodawczynią stajenki jest pani dyrektor Magdalena Kusztal. Jak wygląda szopka?

W bazylice stanął dużych rozmiarów dom, z komina którego będzie leciał dym. Dodatkowym efektem jest oświetlenie całości jak i obecność zwierząt, które możemy spotkać na świętokrzyskiej ziemi - ptactwo, bobry, kuny, sarenki, które zostały wypożyczone z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. W szopce zostały umieszczone nowe figury i ubrane zostały w stroje uszyte przez Patrycję Siwiec, projektantkę biorącą wielokrotnie udział w Off Fashion organizowany przez Kieleckie Centrum Kultury w Kielcach. Świętokrzyska stajenka swoją prostotą ale też i trochę bajkowym charakterem, ma za zadanie ewangelizować tych, którzy w tym wyjątkowym czasie przybędą na Święty Krzyż.

Odwiedzających sanktuarium będziemy także zapraszać do wspólnego kolędowania przy żłóbku. W okresie świątecznym zapraszamy dzieci, młodzież i starszych po Mszy świętej o godzinie 11.30 do wspólnego chwalenia Boga przy żłóbku.

Dodatkową atrakcją szczególnie dla dzieci będzie przygotowana żywa szopka – która została usytuowana przy głównym wejściu do bazyliki. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu i determinacji pana Jana Bzymka z Dębniaka i Mirosława Nowocienia z Jeleniowa– naszych wypróbowanych przyjaciół – będziemy mogli podziwiać i zobaczyć: osiołka, kucyka, owieczkę z jagnięciem, kózkę, gołębie, ptactwo domowe: kury, gęsi, kaczki… dzięki także mieszkańcom okolicznych miejscowości wokół Świętego Krzyża, którzy wypożyczą swoje zwierzęta pielgrzymi będą mieli okazję jeszcze bardziej poczuć atmosferę tej niezwykłej nocy – cichej nocy, świętej nocy…

Uroczystą Eucharystię – Mszę Pasterską o północy poprzedzą o godzinie 23.00 Jasełka w wykonaniu Nowicjuszy ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej oraz Świąteczny Recital Muzyczny w wykonaniu Muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej.

Mszy Świętej pasterskiej przewodniczyć będzie i wygłosi homilię Ojciec Zygfryd Wiecha OMI, superior świętokrzyskiej wspólnoty oblackiej.

W świąteczne dni (26.12; 08.01;) po Mszy świętej o godzinie 15.00 zapraszamy do obejrzenia Jasełek w wykonaniu naszych Nowicjuszy, którzy pod opieką Ojca Tomasza Galego OMI, przygotowali widowisko.

W piątek, 6 stycznia 2017 roku zapraszamy na godzinę 16.00 na niezwykły Koncert Kolęd i Pastorałek, który jest organizowany przez Wójta Gminy Nowa Słupia, Wójta Gminy Bieliny i naszą Świętokrzyską Wspólnotę Misjonarzy Oblatów Mary Niepokalanej przy współpracy z Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich w Nowej Słupi i Centrum Tradycji, Turystyki i Kultury Gór świętokrzyskich w Bielinach. Wstęp wolny.

Wystąpią: Echo Łysicy, Zespół Obrzędowy Kowalanki, Modrzewianki, Chełmowianki, Zuzia Bera, Julia Brożyna, Zespół Solfa, Trele Morele Rock Band, Orkiestra Dęta GOK z Dobrzenia Wielkiego. Chcemy, aby tegoroczne kolędowanie w Trzech Króli u Oblatów na Świętym Krzyżu odbyło się w rodzinnej atmosferze dwóch najbliżej przylegających gmin do sanktuarium świętokrzyskiego – Nowej Słupi i Bielin. Zaproszone zostały właśnie zespoły z tych dwóch gmin oraz goście z Dobrzenia Wielkiego – z woj. opolskiego oraz z gminy Sitkówka Nowiny – Zespół Obrzędowy Kowalanki.



23

GRU

2016

4818

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 4

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.