Wpisz e-mail, aby być informowanym
o uroczystościach i wydarzeniach.
Symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze - pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku.więcej
piątek 24 stycznia 2020 r., imieniny obchodzą: Rafał, Franciszek
| | |

Strona główna » Aktualności » PATRONALNE ŚWIĘTO OBLATÓW

PATRONALNE ŚWIĘTO OBLATÓW

wielkość tekstu:A | A | A

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP nasza rodzina zakonna Misjonarzy Oblatów obchodzi swoje patronalne święto. Do dzisiejszej uroczystości przygotowaliśmy się przez dzień skupienia, który animował nasz współbrat o. Stanisław Jankowicz OMI, przełożony wspólnoty oblackiej w Lublinie. Ojciec Stanisław w swoich konferencjach oraz w homilii, którą wygłosił podczas Mszy świętej przybliżył nam maryjny rys naszego oblackiego charyzmatu oraz zachęcał do nieustannego odnawiana w sobie nabożeństwa do Niepoklanej, która nam oblatom dała swoje imię i serce.

Dzisiejszy świąteczny dzień rozpoczęliśmy od wspólnotowej jutrzni, medytacji by następnie przeżyć o godzinie 8.00 Eucharystię sprawowaną w bazylice świętokrzyskiej, której przewodniczył ojciec Stanisław Jankowicz OMI a koncelebrowali wszyscy ojcowie ze świętokrzyskiego komunitetu na czele z superiorem naszej wspólnoty o. Zygfrydem Wiechą OMI.

Ojciec Jankowicz OMI w homilii przybliżył nam tajemncię Niepkalanego Poczęcia NMP i zachęcał nas, abyśmy razem z Maryją radośnie i odważnie kroczyli drogą oblackiego powołania mając serce jak św. Eugeniusz de Mazenod, który w Maryji widział wzór wiary Kościoła i własnej.

Podobnie jak wszyscy Oblaci na całym świecie także Ojcowie, Bracia, Nowicjusze i Postulanci ze Świętego Krzyża  odmówili Akt Zawierzenia Zgromadzenia Maryi Niepokalanej.

Dzisiejszy dzień to okazja by przed Panem Bogiem pamiętać o tych, którzy towarszyszą nam na drodze naszej oblacji i wspierają nas modlitwą, cierpieniami i darami serca, byśmy mogli wypełniać nasz charyzmat i dawać Jezusa światu. Pamiętamy o naszych Dobrodziejach, Przyjaciołach Misji Oblackich a także o Honorowych Oblatach - Alfredzie i Mirosławie Rubakach z Bielin.

 

czytano: 894 razy

źródło: swietykrzyz.pl

data dodania: 08 grudnia 2016 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż 1, 26-006 Nowa Słupia

Klasztor: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
Nowicjat: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Klasztor na Świętym Krzyżu - jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n.p.m
osób online: 11
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Ciekawostki

Relikwie drzewa Krzyża Świętego. Legenda - Było to za panowania Bolesława Chrobrego. Król zaprosił do Polski królewicza węgierskiego Emeryka. Młodzieniec, jak to było w ...więcej