Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

ZAMKNIĘCIE BRAMY MIŁOSIERDZIA I POSŁUGA MISJONARZA MIŁOSIERDZIA

Strona główna » Aktualności » ZAMKNIĘCIE BRAMY MIŁOSIERDZIA I POSŁUGA MISJONARZA MIŁOSIERDZIA

wielkość tekstu: A | A | A

Za tydzień w niedzielę – 20 listopada br., w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata papież Franciszek zakończy Jubileuszowy Rok Miłosierdzia – zamykając w bazylice św. Piotra Drzwi Święte.
W niedzielę 13 listopada podobnie jak we wszystkich kościołach stacyjnych na świecie i w Polsce zamknęliśmy „Bramę Miłosierdzia” w naszym sanktuarium na Świętym Krzyżu. Uczynił to o. superior Zygfryd Wiecha OMI na zakończenie Mszy świętej o godzinie 11.30. Odpusty jubileuszowe niezwiązane z symbolicznym przejściem będzie można uzyskać do Niedzieli Chrystusa Króla włącznie.
W przeżywaniu kończącego się Roku Miłosierdzia towarzyszyły nam liczne znaki. Jednym z nich była „Brama Miłosierdzia”. Pierwszą otworzył papież Franciszek w bazylice świętego Piotra w Rzymie w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Bramy kolejne otwarte zostały w katedrach, bazylikach i kościołach stacyjnych całego świata. Taka brama w naszej bazylice na Świętym Krzyżu otwarta została 21 lutego br. Wejście przez nią, w zamyśle Ojca Świętego Franciszka miało wyrażać odkrycie głębi miłosierdzia Ojca, który przyjmuje wszystkich i wychodzi osobiście na spotkanie każdego. Przejście przez Święte Drzwi miało sprawić, że poczujemy się uczestnikami tajemnicy miłości porzucając wszelkie formy lęku i strachu, żyjąc radością spotkania z łaską, która wszystko przemienia.
Po zakończeniu uroczystej sumy asysta liturgiczna udała się w procesji do Bramy Miłosierdzia, gdzie o. superior zwrócił się do zebranych wiernych: Bracia i Siostry! Ze wzrokiem skierowanym na Jezusa i Jego miłosierne Oblicze, Ojciec  Święty Franciszek, 8 grudnia 2015 roku w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny zainaugurował nadzwyczajny Jubileusz, który otworzył dla nas wszystkich i dla całej ludzkości, bramę miłosierdzia Boga. W komunii z Kościołem powszechnym, celebracja w której teraz uczestniczymy, kończy uroczyście Rok Święty w naszej bazylice świętokrzyskiej i jest wyrazem dziękczynienia za  głębokie doświadczenie łaski i pojednania oraz za  wzmocnienie naszej wiary i zawierzenie Bożemu Miłosierdziu.
Następnie została odmówiona modlitwa: Boże, Dawco prawdziwej wolności, Ty chcesz z wszystkich ludzi utworzyć jeden lud wolny, spraw, aby Twój Kościół ciesząc się wolnością jaśniej ukazał się światu jako powszechny sakrament zbawienia i urzeczywistniał wśród ludzi tajemnicę Twojej miłości; po tej modlitwie odmówiliśmy wspólnie Modlitwę na Rok Miłosierdzia.

W związku z Nadzwyczajnym Rokiem Jubileuszu Miłosierdzia, który trwa jeszcze do przyszłej niedzieli 20 listopada br., -  papież  Franciszek powołał do pełnienia posługi Misjonarzy Miłosierdzia 1140 prezbiterów z całego świata. 76. spośród nich to polscy księża diecezjalni i zakonni a także greckokatoliccy, a wśród nich o. Władysław Kozioł OMI – nasz współbrat ze świętokrzyskiej wspólnoty Misjonarzy Oblatów Maryi niepokalanej.
Misjonarze Miłosierdzia otrzymali szczególne zadanie głoszenia Słowa Bożego i niesienia orędzia o Bożym Miłosierdziu do środowisk w których ludzie żyją z ogromnym obciążeniem nie mając już nadziei na pojednanie. Mają oni uobecniać odpowiedzialność Kościoła za bycie w świecie żywym znakiem miłości Ojca. Dlatego z woli Ojca Świętego otrzymali władzę do rozgrzeszania w ciągu całego Roku Jubileuszowego z tzw. grzechów zarezerwowanych dla Stolicy Apostolskiej:
•    profanacja Najświętszego Sakramentu
•    przemoc wobec Ojca Świętego
•    rozgrzeszenie wspólnika w grzechu przeciwko VI przykazaniu Dekalogu
•    zdrada tajemnicy spowiedzi

Pragniemy poinformować, że od piątku 18 listopada do niedzieli 20 listopada włącznie – do Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
o. Władysław Kozioł OMI będzie do dyspozycji tych, którzy pragną skorzystać z jego posługi misjonarza miłosierdzia.

15

LIS

2016

1544

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 7

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.