Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

PIELGRZYMKA PRZYJACIÓŁ MISJI OBLACKICH

Strona główna » Aktualności » PIELGRZYMKA PRZYJACIÓŁ MISJI OBLACKICH

wielkość tekstu: A | A | A

W niedzielę misyjną - 23 października - w sanktuarium na Świętym Krzyżu gościliśmy Przyjaciół Misji Oblackich z regionu świętokrzyskiego. Modlitwie w intencji misji i misjonarzy przewodniczył nasz współbrat o. Siergiej Zacharczenko OMI, który obecnie posługuje na Ukrainie. Na każdej Mszy świętej głosił homilię. Podczas uroczystej Eucharystii o godzinie 11.30 w sposób szczególny jako wspólnota oblacka modliliśmy się nie tylko za misjonarzy i misjonarki lecz polecaliśmy Panu Bogu naszych kochanych Przyjaciół Misji Oblackich, którzy przez cały rok modlitwami, ofiarowanymi cierpieniami i darami serca wspierają pracę misjonarską Oblatów Maryi Niepokalanej.

Także o. Siergiej w kazaniu dziękował za wsparcie, bez którego nie było by tyle dobra, jakie mogą nieść misjonarze tam gdzie pracują i głoszą Ewangelię: Siostry i Bracia! Dziś mogę być tutaj z Wami i modlić się podczas dorocznej pielgrzymki Przyjaciół Misji. W imieniu oblatów - misjonarzy chcę Wam podziękować za modlitwę i dary serca. Bez tej konkretnej pomocy, bez Waszego wsparcia jakże trudno by było nam misjonarzom. Wasz wdowi grosz sprawia, że możemy służyć naszym siostrom i braciom w tak wielu miejscach na świecie. Niesiemy im Chrystusa, którego sami spotkaliśmy w naszym życiu, niesiemy im Jego miłość, która ma moc przemienić zło w dobro, nienawiść w zgodę. Katechizujemy, karmimy głodnych, opiekujemy się sierotami. Dajemy nadzieję tym, którzy powracają z wojny, która trwa na wschodzie Ukrainy - mówił o. Zacharczenko.

W liturgii Mszy świętej uczstniczyła tradycyjnie młodzież z gimnazjum im. Jana Pawła II z Daleszyc wraz z dyrekcją, nauczycielami i pracownikami szkoły. W popołudniowym spotkaniu z Przyjaciółmi Misji młodzież z gimnazjum przedstawiła montaż słowno - muzyczny o swoim patronie papieżu Janie Pawle II. Mogliśmy wysłuchać przepięknych tekstów, które pozostawił nam Największy z Polaków, zgłębić ich treść oraz wysłuchaliśmy przepięknych aranżacji muzycznych, które ubogaciły całość występu i pozwoliły na wzruszenie i sprawiły mocniejsze bicie serc.

Następnie o. Siergiej podczas spotkania z młodzieżą i Przyjaciółmi Misji opowiadał o pracy misyjnej na Ukrainie, o radościach, powodzeniach i trudnościach, jakie dziś trzeba im pokonywać na wschodzie w atmosferze trwającej wojny.

Doroczna pielgrzymka Przyjaciół Misji zakończyła się modlitwą różańcową, którą tradycyjnie animował rektor bazyliki i zarazem referent misyjny na Świętym Krzyżu o. Dariusz Malajka OMI.

 

24

PAŹ

2016

1358

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 7

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.