Wpisz e-mail, aby być informowanym
o uroczystościach i wydarzeniach.
Symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze - pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku.więcej
poniedziałek 6 kwietnia 2020 r., imieniny obchodzą: Ada, Ireneusz
| | |

Strona główna » Aktualności » PIELGRZYMKA PRZYJACIÓŁ MISJI OBLACKICH

PIELGRZYMKA PRZYJACIÓŁ MISJI OBLACKICH

wielkość tekstu:A | A | A

W niedzielę misyjną - 23 października - w sanktuarium na Świętym Krzyżu gościliśmy Przyjaciół Misji Oblackich z regionu świętokrzyskiego. Modlitwie w intencji misji i misjonarzy przewodniczył nasz współbrat o. Siergiej Zacharczenko OMI, który obecnie posługuje na Ukrainie. Na każdej Mszy świętej głosił homilię. Podczas uroczystej Eucharystii o godzinie 11.30 w sposób szczególny jako wspólnota oblacka modliliśmy się nie tylko za misjonarzy i misjonarki lecz polecaliśmy Panu Bogu naszych kochanych Przyjaciół Misji Oblackich, którzy przez cały rok modlitwami, ofiarowanymi cierpieniami i darami serca wspierają pracę misjonarską Oblatów Maryi Niepokalanej.

Także o. Siergiej w kazaniu dziękował za wsparcie, bez którego nie było by tyle dobra, jakie mogą nieść misjonarze tam gdzie pracują i głoszą Ewangelię: Siostry i Bracia! Dziś mogę być tutaj z Wami i modlić się podczas dorocznej pielgrzymki Przyjaciół Misji. W imieniu oblatów - misjonarzy chcę Wam podziękować za modlitwę i dary serca. Bez tej konkretnej pomocy, bez Waszego wsparcia jakże trudno by było nam misjonarzom. Wasz wdowi grosz sprawia, że możemy służyć naszym siostrom i braciom w tak wielu miejscach na świecie. Niesiemy im Chrystusa, którego sami spotkaliśmy w naszym życiu, niesiemy im Jego miłość, która ma moc przemienić zło w dobro, nienawiść w zgodę. Katechizujemy, karmimy głodnych, opiekujemy się sierotami. Dajemy nadzieję tym, którzy powracają z wojny, która trwa na wschodzie Ukrainy - mówił o. Zacharczenko.

W liturgii Mszy świętej uczstniczyła tradycyjnie młodzież z gimnazjum im. Jana Pawła II z Daleszyc wraz z dyrekcją, nauczycielami i pracownikami szkoły. W popołudniowym spotkaniu z Przyjaciółmi Misji młodzież z gimnazjum przedstawiła montaż słowno - muzyczny o swoim patronie papieżu Janie Pawle II. Mogliśmy wysłuchać przepięknych tekstów, które pozostawił nam Największy z Polaków, zgłębić ich treść oraz wysłuchaliśmy przepięknych aranżacji muzycznych, które ubogaciły całość występu i pozwoliły na wzruszenie i sprawiły mocniejsze bicie serc.

Następnie o. Siergiej podczas spotkania z młodzieżą i Przyjaciółmi Misji opowiadał o pracy misyjnej na Ukrainie, o radościach, powodzeniach i trudnościach, jakie dziś trzeba im pokonywać na wschodzie w atmosferze trwającej wojny.

Doroczna pielgrzymka Przyjaciół Misji zakończyła się modlitwą różańcową, którą tradycyjnie animował rektor bazyliki i zarazem referent misyjny na Świętym Krzyżu o. Dariusz Malajka OMI.

 

czytano: 791 razy

źródło: swietykrzyz.pl

data dodania: 24 października 2016 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż 1, 26-006 Nowa Słupia

Klasztor: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
Nowicjat: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Klasztor na Świętym Krzyżu - jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n.p.m
osób online: 7
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Ciekawostki

W Nowicjacie na Świętym Krzyżu jest obecnie 5 nowicjuszy: 4 Polaków i 1 z Ukrainy. Każdy nowicjusz zanim przystąpił do tej formacji, brał udział w rekolekcjach których ...więcej