Wpisz e-mail, aby być informowanym
o uroczystościach i wydarzeniach.
Symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze - pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku.więcej
wtorek 25 lutego 2020 r., imieniny obchodzą: Cezary, Donata
| | |

Strona główna » Aktualności » Przekazanie ikony „Jezusa z ...

Przekazanie ikony „Jezusa z przyjacielem”

wielkość tekstu:A | A | A

22 maja w naszym sanktuarium przekazano kopię ikony „Jezus z przyjacielem” ks.  Markowi Urbanek duszpasterzowi parafii p.w. św. Anny ze Świerklan. Ikona od początku roku  peregrynuje po całej Polsce. Jest ona darem ekumenicznej wspólnoty braci z Taizé dla młodzieży z całej Europy.

W czasie ostatniego Europejskiego Spotkania Młodych w Zagrzebiu kopie tej ikony zostały wręczone młodzieży z różnych krajów naszego kontynentu. Przesłaniem przekazania tych kopii są słowa Jezusa z ewangelii: „Nie nazywam Was sługami, lecz Przyjaciółmi Moimi” (J 15, 15). Jezus jest przyjacielem każdego z nas i chce być z każdym z nas.

Ikona pielgrzymuje po ośrodkach akademickich, ale także w miejscach, w których przyjaźń z Jezusem jest potrzebna w różnych miastach Polski, w parafiach, sanktuariach, w sierocińcu w kaplicach szpitalnych, domach zakonnych i seminariach duchownych.

19 maja ordynariusz sandomierski bp Andrzej Dzięga przewodniczył uroczystej pasterce podczas nocnego czuwania w sanktuarium przy relikwiach Krzyża Świętego i przy ikonie  „Jezusa z przyjacielem”. Przy wystawionym Najświętszym Sakramencie i ikonie  odbyło się również nocne czuwanie modlitewne.

Ikonę „Jezusa z Przyjacielem” nawiedziło w sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego ponad 15 tys. pielgrzymów i turystów. Ikona została również dotknięta Relikwiami Drzewa Krzyża Świętego.

czytano: 318 razy

źródło: swietykrzyz.pl

data dodania: 24 maja 2007 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż 1, 26-006 Nowa Słupia

Klasztor: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
Nowicjat: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Klasztor na Świętym Krzyżu - jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n.p.m
osób online: 4
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Ciekawostki

Relikwie drzewa Krzyża Świętego. Legenda - Było to za panowania Bolesława Chrobrego. Król zaprosił do Polski królewicza węgierskiego Emeryka. Młodzieniec, jak to było w ...więcej