Wpisz e-mail, aby być informowanym
o uroczystościach i wydarzeniach.
Symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze - pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku.więcej
piątek 20 września 2019 r., imieniny obchodzą: Faustyna, Renata
| | |

Strona główna » Aktualności » DROGA KRZYŻOWA I NOCNE CZUWANIE

DROGA KRZYŻOWA I NOCNE CZUWANIE

wielkość tekstu:A | A | A

Tradycyjnie w trzeci piątek miesiąca przeżywaliśmy Świętokrzyskie Nocne Czuwanie, które rozpoczęło się drogą krzyżową od Krzyży Katyńskich w Hucie Szklanej. W tym miesiącu czuwanie animowała Wspólnota Domowego Kościoła z Kielc.

Po przyjściu do bazyliki miało miejsce nabożeństwo pokutne, które poprowadził rektor tutejszej bazyliki o. Dariusz Malajka OMI. Następnie wierni mieli okazję do sakramentalnej spowiedzi. W konfesjonałach oczekiwali ojcowie z klasztoru oraz kapłani, którzy przybyli wraz z wiernymi na wspólną modlitwę.

O godzinie 22.30 rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył i wygłosił homilię o. Dariusz Malajka OMI - rektor bazyliki świętokrzyskiej. Koncelebrowali kapłani z naszego świętokrzyskiego dekanatu oraz kapłani z diecezji kieleckiej i radomskiej.

Podczas homili o. Dariusz przypomniał o przeżywanym Roku Miłosierdzia i o naszych zaangażowaniach, które winniśmy czynić, aby być miłosiernymi jak Ojciec: To święte miejsce, gdzie od wieków przechowywana jest święta relikwia Krzyża Chrystusa, przypomina nam o miłości Boga do nas. My na mocy chrztu świętego, poprzez który otrzymaliśmy nowe życie w Chrystusie, jesteśmy zaproszeni, aby być przedłużeniem tej Bożej miłości - w rodzinach, miejscach pracy, tam gdzie żyjemy. Trzeba nam jeszcze bardziej przejąć się i na nowo praktykować uczynki miłosierne co do ciała i co do duszy. Nie bójmy się dobra i życzliwości w relacjach z innymi. Dobro uczynione wobec bliźniego powróci do nas. Czasami nas zaskoczy, zadziwi a i zawstydzi... Taj jak Jezus patrzmy na siebie z miłością! - zachęcał o. Malajka.

Eucharystia zakończył się błogosławieństwem relikwiami Drzewa Krzyża Świętego i wierni na zakończenie uczcili świętą relikwię przez ucałowanie. 

Pragniemy podziękować Wspólnocie Domowego Kościoła z Kielc za modlitwę, animowanie nabożeństwa Drogi Krzyżowej oraz śpiewu liturgicznego.

czytano: 1216 razy

źródło: swietykrzyz.pl

data dodania: 18 czerwca 2016 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż 1, 26-004 Bieliny

Klasztor: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
Nowicjat: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Klasztor na Świętym Krzyżu - jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n.p.m
osób online: 5
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Ciekawostki

Relikwie drzewa Krzyża Świętego. Legenda - Było to za panowania Bolesława Chrobrego. Król zaprosił do Polski królewicza węgierskiego Emeryka. Młodzieniec, jak to było w ...więcej