Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

Biskup Krzysztof na świętokrzyskim odpuście i jubileuszu...

Strona główna » Aktualności » Biskup Krzysztof na świętokrzyskim odpuście i jubileuszu...

wielkość tekstu: A | A | A

Z okazji 80. lecia działalności na Świętym Krzyżu Misjonarzy  Oblatów Maryi Niepokalanej, biskup Krzysztof Nitkiewicz, ordynariusz diecezji sandomierskiej, celebrował w bazylice świętokrzyskiej Mszę świętą radiową transmitowaną przez 1 Program Polskiego Radia. 

Dziennikarze z Polskiego Radia towarzyszyli dzisiejszym uroczystościom na Świętym Krzyżu od wczesnych godzin rannych. W audycji „Familijna Jedynka” można było dziś usłyszeć o naszej rodzinie zakonnej oraz o świętokrzyskim sanktuarium. Na antenie wystąpili: o. Antoni Bochm OMI – Prowincjał; o. Zygfryd Wiecha OMI – superior klasztoru na Świętym Krzyżu; o. Dariusz Malajka OMI – rektor bazyliki świętokrzyskiej oraz ojcowie z Sekretariatu Powołań o. Krzysztof Jurewicz i o. Dominik Ochlak OMI. Słuchacze mogli usłyszeć także o. Kazimierza Tyberskiego – kapelana wrocławskiego aresztu śledczego oraz o. Karola Lipińskiego OMI czy też o. Bernarda Briksa OMI.
 
Mszy świętej o godzinie 9.00, która była transmitowana w Polskim radio przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz – pasterz diecezji sandomierskiej.
 
Na początku liturgii, prowincjał Oblatów w Polsce ojciec Antoni Bochm OMI, przypomniał historię Zgromadzenia obchodzącego w bieżącym roku 200. lecie założenia. 
Biskup Krzysztof Nitkiewicz nawiązał w homilii do obchodzonej Uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Podkreślił, że posłuszeństwo Bogu, szczególnie przez przyjęcie postawy miłości, jest najpewniejszym sposobem Jego poznania: 
 
Nawet misterium Trójcy Przenajświętszej stanie się w ten sposób przystępniejsze, chociaż niektórzy widzą w nim coś w rodzaju fizyki molekularnej Pana Boga. Każdy może wejść na taką drogę poznania, stając się prawdziwym teologiem. Gdybyśmy częściej myśleli o Bogu świat byłby piękniejszy. I nawet scena polityczna w Polsce byłaby mniej brutalna – wskazywał biskup Krzysztof Nitkiewicz.
Dlatego potrzebujemy takich wyjątkowych i świętych miejsc, jak to sanktuarium słynne relikwiami Krzyża świętego, z otaczającą klasztor Puszczą Jodłową - cudownym dziełem Stwórcy i oddanymi pielgrzymom Ojcami Oblatami – mówił ordynariusz sandomierski. 
Bóg w Trójcy św. Jedyny chce, abyśmy Go lepiej poznali i uczestniczyli pełniej w Jego życiu. Zachęca do duchowej wędrówki, która nada właściwy kształt naszej obecności w świecie, prowadząc jednocześnie do chwały Nieba. Bóg, który jest miłością Ojca, Syna i Ducha Świętego, uzdalnia nas do miłości na Swoje podobieństwo. Pragnie, abyśmy byli jej szafarzami w świecie – podkreślał bp K. Nitkiewicz. 
 
Liturgię Mszy celebrowanej przez biskupa Krzysztofa uświetnili muzycy z Wrocławia Państwo Jarosław i Maria Zawartko oraz Państwo Joanna Zawartko - Kołodziej i Paweł  Kołodziej również z Wrocławia. Obecni na Eucharystii byli młodzieńcy, którzy od czwartku w naszym klasztorze przeżywają swoje dni skupienia pod duchową opieką o. Krzysztofa Jurewicza OMI i o. Dominika Ochlaka OMI.
 

22

MAJ

2016

2742

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 6

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.