Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

WYRÓŻNIENIE I NAGRODA DLA ŚWIĘTOKRZYSKICH OBLATÓW

Strona główna » Aktualności » WYRÓŻNIENIE I NAGRODA DLA ŚWIĘTOKRZYSKICH OBLATÓW

wielkość tekstu: A | A | A

W piątkowy wieczór - 29 kwietnia br., w Centrum Kongresowym Targi Kielce miała miejsce uroczysta, jubileuszowa 10. gala nagrody "Laur Świętokrzyski" , podczas której Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek uhonorowała osoby i instytucje szczególnie aktywne w obszarach będących przedmiotem oceny. Za rok 2015 przyznano "Laur" w sześciu kategoriach: "Przedsiębiorstwo odpowiedzialne społecznie; "Gmina miejska"; "Gmina wiejska"; Człowiek roku"; "Lider dobroczynności"; oraz "Fair play".

Wojewoda wręczyła także "Laur Świętokrzyski" specjalny - trafił on do naszej wspólnoty Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej ze Świętego Krzyża. Nagrodę z rąk wojewody odebrał przełożony wspólnoty o. superior Zygfryd Wiecha OMI. Na gali obecni byli także o. Dariusz Malajka OMI - rektor bazyliki, o. Krzysztof Jamrozy OMI - mistrz nowicjatu oraz o. Kazimierz Bielak OMI- duszpasterz pielgrzymów i turystów.

"To szczególne wyróżnienie, to nagroda, którą dedykuję naszym współbraciom Oblatom, którzy 80. lat temu przybyli na Święty Krzyż i przejęli to wielkie i wspaniałe dziedzictwo duchowe, narodowe i patriotyczne. Pierwsza wspólnota oblacka zginęła w obozach zagłady i kieleckich kazamatach. Dziś nam jest dane podejmować i krzewić sławę Świętego Krzyża - którą przez tyle lat próbowano zatrzeć i wymazać ze świadomości ludzi. Dzięki wielu ludziom i instytucjom kościelnym, państwowym, samorządowym, prywatnym - które czują bicie serca duchowej stolicy naszego regionu - jaką jest nastarsze, polskie sanktuarium relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu - możemy tak wiele robić i działać na różnych płaszczyznach, aby przywrócić dawną świetność opactwa świętokrzyskiego" - mówił o. Wiecha po otrzymaniu nagrody.

Nagroda ma charakter honorowy i jest wyróżnieniem dla poszczególnych osób i instytucji z województwa świętokrzyskiego, za ich trud, pracę i wielkie zaangażowanie na rzecz drugiego człowieka.

Podczas uroczystości śpiewała Edyta Strzycka przy akompaniamencie gitarowym Łukasza Stępniewicza. Zwieńczeniem 10. jubileuszowej gali "Laur Świętokrzyski 2015" był koncert i występ zespołu AudioFeels z Poznania.

Nagroda w kategorii "Przedsiębiorstwo odpowiedzialne społecznie" trafiła do Przedsiębiorstwa Kominikacji Samochodowej w Ostrowcu Świętokrzyskim. "Laur świętokrzyski w kategorii "Gmina miejska" powędrował do gminy Chmielnik. W kategorii "Gmina wiejska" do gminy Strawczyn. Kolejny "Laur Świętokrzyski" został przyznany w kategorii "Człowiek roku" i trafił w ręce prof. Stanisława Głuszka - Dziekana Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu na UJK w Kielcach. Laureatem w kategorii "Lider dobroczynności" została Urszula Radziszewska, która od 25. lat działa na rzecz potrzebujących w Towarzystwie Dobroczynności w Kielcach. Nagrodę "Fair play" otrzymał Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska-Świętokrzyskie w Skarżysku-Kamiennej

 

30

KWI

2016

1344

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 7

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.