Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

PREMIER GLIŃSKI Z WIZYTĄ NA ŚWIĘTYM KRZYŻU - 05.04.2016

Strona główna » Aktualności » PREMIER GLIŃSKI Z WIZYTĄ NA ŚWIĘTYM KRZYŻU - 05.04.2016

wielkość tekstu: A | A | A

Dziś w godzinach wieczornych gościliśmy w murach naszej świętokrzyskiej bazyliki i klasztoru na Świętym Krzyżu wicepremiera Rządu Polskiego i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego.  Na zakończenie swojej wiztyty na ziemi świętokrzyskiej premier odwiedził najstarsze polskie sanktuarium i stolicę duchową regionu świętokrzyskiego. Panu premierowi towarzyszyli parlamentarzyści ziemi świętokrzyskiej na czele z panem posłem Krzysztofem Lipcem oraz z panią Wojewodą Świętokrzyską Agatą Wojtyszek.

Wizyta pana ministra Glińskiego na Świętym Krzyżu rozpoczęła się od powitania przez gospodarzy sanktuarium świętokrzyskiego - Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej: superiora o. Zygfryda Wiechę OMI, rektora bazyliki o. Dariusza Malajkę OMI, mistrza nowicjatu o. Krzysztofa Jamrozego OMI oraz o. Sławomira Dworka OMI. Następnie pan premier zszedł do krypty bendyktyńskiej i Jeremiego Wiśniowieckiego, które mieszczą się pod bazyliką świętokrzyską. Później podziwiał widoki z platformy widokowej odbudowanej wieży kościelnej i następnie wziął udział w krótkim nabożeństwie ku czci relikwii Drzwa Krzyża Świętego, które poprowadził o. Dariusz Malajka OMI, rektor świętokrzyskiej bazyliki. Na zakończenie zarówno pan premier jak i towarzyszące mu osoby uczciły relikwie Chrystusowego Krzyża przez ucałowanie.

Następnie pan minister zwiedzał klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Pytany o przyszłość Świętego Krzyża powiedział:  Rozmawialiśmy o tym z ministrem środowiska. Podjąłem już kilkanaście decyzji, dotyczących budowy albo tworzenia nowych instytucji i przeznaczenia na nie pieniędzy z budżetu. Finalizujemy kwestię muzeum w Wiślicy. Dzięki temu będzie możliwość szybkiego finansowania i uratowania tamtejszych zabytków. Myślę, że zmiany, które są potrzebne na Świętym Krzyżu też będą szybko zrealizowane.

Trwające prawie trzy godziny spotkanie premiera Glińskiego na Świętym Krzyżu zakończyło się spotkaniem przy wspólnym stole ze wspólnotą zakonną Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalnej. Ze Świętego Krzyża minister powrócił do Warszawy.

 

05

KWI

2016

1115

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciGaleriaKontaktPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 4

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia

NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752

Telefony:

tel. / fax. 41 317 70 21
tel. 41 317 82 78
tel. +48 503 629 739
tel. +48 503 629 734
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy