Wpisz e-mail, aby być informowanym
o uroczystościach i wydarzeniach.
Symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze - pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku.więcej
niedziela 26 stycznia 2020 r., imieniny obchodzą: Tymoteusz, Michał
| | |

Strona główna » Aktualności » NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO NA ...

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO NA ŚWIĘTYM KRZYŻU

wielkość tekstu:A | A | A

Zmartwychwstały Chrystus zapewnia nas: jak Ja pokonałem śmierć, tak i Wy nie bójcie się, bo możecie pokonać swoją słabość, swój grzech, swoje zniewolenia, jeśli tylko otworzycie swoje serca na moją moc mówił o. Antoni Bochm OMI, Prowincjał Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej podczas Mszy świętej rezurekcyjnej na Świętym Krzyżu, w sanktuarium relikwii Drzewa Krzyża Świętego.

 
Kilku set wiernych z regionu świętokrzyskiego i z kraju wzięło udział w Poranek Wielkanocy w procesji rezurekcyjnej i Mszy świętej celebrowanej w najstarszym polskim sanktuarium relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu w diecezji sandomierskiej. 
 
Uroczystej Eucharystii przewodniczył i wygłosił homilię Ojciec Antoni Bochm OMI, Prowincjał Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy od 80. lat opiekują się sanktuarium. Wraz z Ojcem Prowincjałem koncelebrowali Ojcowie ze świętokrzyskiego komunitetu oraz o. Stanisław Jankowicz OMI, superior lubelskiej wspólnoty oblackiej.
 
O. Antoni do licznie zebranych pątników mówił: Dziś w ten wyjątkowy poranek musi nam towarzyszyć radość, bo Chrystus nie tylko zmartwychwstał, nie tylko gwarantuje nam zmartwychwstanie w przyszłości, ale również udziela nam siły, abyśmy powstawali do życia już teraz, dzisiaj. Być może każdy z nas musiałby stwierdzić, że teraz jest przytłoczony kamieniem w jakimś grobie, który go ogranicza, nie pozwala prawdziwie się rozwijać. Dla niektórych z nas może to być grób gniewu lub nienawiści, dla kogoś innego grób egoizmu, dbania tylko o własne dobro, dla innych może to być grób pychy, chciwości, nieczystości, pijaństwa i wiele innych. Zmartwychwstały Jezus, zaprasza nas wszystkich, abyśmy już teraz powstawali z tych różnych naszych grobów, abyśmy odsuwali te kamienie, które nas ograniczają i abyśmy żyli pełnią życia zbawionych. Zmartwychwstały Chrystus zapewnia nas: jak Ja pokonałem śmierć, tak i Wy nie bójcie się, bo możecie pokonać swoją słabość, swój grzech, swoje zniewolenia, jeśli tylko otworzycie swoje serca na moją moc. 
 
Następnie kaznodzieja, zachęcał, by nie bać się zmieniać swego codziennego życia: Prawda o zmartwychwstaniu Pana Jezusa ma przemieniać nasze życie! Ono nie może już być takie same! Nie mogę wracać do poprzednich grzechów, wiedząc, że Chrystus dla mnie umarł i dla mnie zmartwychwstał. Ta radość, którą dziś przeżywamy ma nas prowadzić do nawrócenia, jak stało się to u Apostołów, Jak świat po zmartwychwstaniu Chrystusa jest inny niż ten przed Jego zmartwychwstaniem, tak potrzeba aby nasze życie się zmieniło. 
Moi drodzy! Bardzo mnie cieszy, że dzisiaj tak wielu nas się zebrało na tej Eucharystii. To nasze wyznanie wiary w zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Ale, szkoda, że za tydzień, za dwa będzie nas o wiele mniej. Połowa? Czemu? Przecież każda Msza święta, każda niedziela jest pamiątką tego wydarzenia. Czy jeśli wtedy mnie nie ma mogę naprawdę powiedzieć, że wierzę w zmartwychwstanie? A może tym razem już to zmienię, może stanę się wierny niedzielnej Eucharystii, przecież to o mnie chodzi! To ja chcę żyć wiecznie! Czemu nie wyciągam ręki po ten dar – pytał o. Antoni zebranych.
Po Komunii świętej odśpiewaliśmy dziękczynne Te Deum. Następnie o. superior Zygfryd Wiecha OMI złożył wszystkim świąteczne życzenia. 
 
Od godziny 6.00 rano do południa naszej wspólnocie zakonnej towarzyszy dziś Radio RMF FM, które o pełnych godzinach informuje radiosłuchaczy jak wygląda Wielkanoc na Świętym Krzyżu. Dziennikarze towarzyszą naszym modlitwom, zjedli z nami śniadanie wielkanocne i rozmawiają także z pielgrzymami, którzy tak licznie przybywają dziś w ten świąteczny czas na Święty Krzyż.
 
 

czytano: 1095 razy

źródło: swietykrzyz.pl

data dodania: 27 marca 2016 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż 1, 26-006 Nowa Słupia

Klasztor: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
Nowicjat: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Klasztor na Świętym Krzyżu - jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n.p.m
osób online: 18
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Ciekawostki

W Nowicjacie na Świętym Krzyżu jest obecnie 6 nowicjuszy: 5 Polaków i 1 z Ukrainy. Każdy nowicjusz zanim przystąpił do tej formacji, brał udział w rekolekcjach których ...więcej