Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO NA ŚWIĘTYM KRZYŻU

Strona główna » Aktualności » NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO NA ŚWIĘTYM KRZYŻU

wielkość tekstu: A | A | A

Zmartwychwstały Chrystus zapewnia nas: jak Ja pokonałem śmierć, tak i Wy nie bójcie się, bo możecie pokonać swoją słabość, swój grzech, swoje zniewolenia, jeśli tylko otworzycie swoje serca na moją moc mówił o. Antoni Bochm OMI, Prowincjał Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej podczas Mszy świętej rezurekcyjnej na Świętym Krzyżu, w sanktuarium relikwii Drzewa Krzyża Świętego.

 
Kilku set wiernych z regionu świętokrzyskiego i z kraju wzięło udział w Poranek Wielkanocy w procesji rezurekcyjnej i Mszy świętej celebrowanej w najstarszym polskim sanktuarium relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu w diecezji sandomierskiej. 
 
Uroczystej Eucharystii przewodniczył i wygłosił homilię Ojciec Antoni Bochm OMI, Prowincjał Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy od 80. lat opiekują się sanktuarium. Wraz z Ojcem Prowincjałem koncelebrowali Ojcowie ze świętokrzyskiego komunitetu oraz o. Stanisław Jankowicz OMI, superior lubelskiej wspólnoty oblackiej.
 
O. Antoni do licznie zebranych pątników mówił: Dziś w ten wyjątkowy poranek musi nam towarzyszyć radość, bo Chrystus nie tylko zmartwychwstał, nie tylko gwarantuje nam zmartwychwstanie w przyszłości, ale również udziela nam siły, abyśmy powstawali do życia już teraz, dzisiaj. Być może każdy z nas musiałby stwierdzić, że teraz jest przytłoczony kamieniem w jakimś grobie, który go ogranicza, nie pozwala prawdziwie się rozwijać. Dla niektórych z nas może to być grób gniewu lub nienawiści, dla kogoś innego grób egoizmu, dbania tylko o własne dobro, dla innych może to być grób pychy, chciwości, nieczystości, pijaństwa i wiele innych. Zmartwychwstały Jezus, zaprasza nas wszystkich, abyśmy już teraz powstawali z tych różnych naszych grobów, abyśmy odsuwali te kamienie, które nas ograniczają i abyśmy żyli pełnią życia zbawionych. Zmartwychwstały Chrystus zapewnia nas: jak Ja pokonałem śmierć, tak i Wy nie bójcie się, bo możecie pokonać swoją słabość, swój grzech, swoje zniewolenia, jeśli tylko otworzycie swoje serca na moją moc. 
 
Następnie kaznodzieja, zachęcał, by nie bać się zmieniać swego codziennego życia: Prawda o zmartwychwstaniu Pana Jezusa ma przemieniać nasze życie! Ono nie może już być takie same! Nie mogę wracać do poprzednich grzechów, wiedząc, że Chrystus dla mnie umarł i dla mnie zmartwychwstał. Ta radość, którą dziś przeżywamy ma nas prowadzić do nawrócenia, jak stało się to u Apostołów, Jak świat po zmartwychwstaniu Chrystusa jest inny niż ten przed Jego zmartwychwstaniem, tak potrzeba aby nasze życie się zmieniło. 
Moi drodzy! Bardzo mnie cieszy, że dzisiaj tak wielu nas się zebrało na tej Eucharystii. To nasze wyznanie wiary w zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Ale, szkoda, że za tydzień, za dwa będzie nas o wiele mniej. Połowa? Czemu? Przecież każda Msza święta, każda niedziela jest pamiątką tego wydarzenia. Czy jeśli wtedy mnie nie ma mogę naprawdę powiedzieć, że wierzę w zmartwychwstanie? A może tym razem już to zmienię, może stanę się wierny niedzielnej Eucharystii, przecież to o mnie chodzi! To ja chcę żyć wiecznie! Czemu nie wyciągam ręki po ten dar – pytał o. Antoni zebranych.
Po Komunii świętej odśpiewaliśmy dziękczynne Te Deum. Następnie o. superior Zygfryd Wiecha OMI złożył wszystkim świąteczne życzenia. 
 
Od godziny 6.00 rano do południa naszej wspólnocie zakonnej towarzyszy dziś Radio RMF FM, które o pełnych godzinach informuje radiosłuchaczy jak wygląda Wielkanoc na Świętym Krzyżu. Dziennikarze towarzyszą naszym modlitwom, zjedli z nami śniadanie wielkanocne i rozmawiają także z pielgrzymami, którzy tak licznie przybywają dziś w ten świąteczny czas na Święty Krzyż.
 
 

27

MAR

2016

1782

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 5

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.