Wpisz e-mail, aby być informowanym
o uroczystościach i wydarzeniach.
Symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze - pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku.więcej
sobota 25 stycznia 2020 r., imieniny obchodzą: Paweł, Miłosz
| | |

Strona główna » Aktualności » Modlitwa w intencji trzeźwości

Modlitwa w intencji trzeźwości

wielkość tekstu:A | A | A

Wczoraj, w pierwszy piątek Wielkiego Postu Duszpasterstwo Trzeźwości Diecezji Kieleckiej zorganizowało Drogę Krzyżową, w której udział wzięło blisko 300. pątników. Mimo zimowych, trudnych warunków przeszli Szlakiem Królewskim z Nowej Słupi na Święty Krzyż.

Niewątpliwie zimowa sceneria, niesione pochodnie i lampiony przez uczestników stworzyły wyjątkowy klimat modlitwie ekspiacyjnej. Podczas rozważania poszczególnych stacji drogi krzyżowej, które przygotowali trzeźwiejący alkoholicy były składane także świadectwa.

Organizatorem tej wyjątkowej modlitwy był ks. Kamil Banasik - Diecezjalny Duszpasterz Trzeźwości.

Zwieńczeniem modlitewnego spotkania była Eucharystia celebrowana przez biskupa Jana Piotrowskiego, pasterza diecezji kieleckiej. Wraz z biskupem koncelebrowali kapłani tejże diecezji oraz gospodarze Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej.


„Pielgrzymujemy do stóp Krzyża, na którym umarł nasz Odkupiciel Jezus Chrystus. Przeszliście Drogą Krzyżową, starym Królewskim Szlakiem. Jesteśmy na Świętym Krzyżu, aby tu razem znaleźć odpowiedź na ważne i fundamentalne pytania dotyczące naszego życia. Tu wszyscy jesteśmy pielgrzymami. Tutaj poznajemy prawdę o sobie, a to już początek troski o siebie, o życie, o miejsce w świecie. Trzeba nam nieustannie stawać w obliczu Miłosierdzia Bożego. Taka postawa i to trwanie przy Bogu prowadzi do przemiany. Ikoną Miłosierdzia Boga jest oblicze Jezusa Miłosiernego. Miłosierdzie rodzi się z Krzyża. " - mówił hierarcha.
 
 
Podczas modlitwy polecano Bogu trzeźwość narodu. Po Mszy świętej chętni mieli możliwość podjęcia decyzji o abstynencji i wpisania się do Księgi Trzeźwości Diecezji Kieleckiej‚ która została wyłożona przy bocznym ołtarzu w bazylice na św. Krzyżu.

czytano: 833 razy

źródło: swietykrzyz.pl

data dodania: 13 lutego 2016 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż 1, 26-006 Nowa Słupia

Klasztor: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
Nowicjat: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Klasztor na Świętym Krzyżu - jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n.p.m
osób online: 7
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Ciekawostki

W Nowicjacie na Świętym Krzyżu jest obecnie 6 nowicjuszy: 5 Polaków i 1 z Ukrainy. Każdy nowicjusz zanim przystąpił do tej formacji, brał udział w rekolekcjach których ...więcej