Wpisz e-mail, aby być informowanym
o uroczystościach i wydarzeniach.
Symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze - pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku.więcej
piątek 24 stycznia 2020 r., imieniny obchodzą: Rafał, Franciszek
| | |

Strona główna » Aktualności » "Drzwi Święte" i Misjonarz Miłosierdzia na ...

"Drzwi Święte" i Misjonarz Miłosierdzia na Świętym Krzyżu

wielkość tekstu:A | A | A

Trwa Jubileuszowy Rok Miłosierdzia, podczas którego Ojciec Święty Franciszek udzielił odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami wszystkim wiernym, którzy odbędą pielgrzymkę do Drzwi Świętych otwartych w bazylikach większych w Rzymie, a także do katedry i kościołów wyznaczonych przez biskupa diecezjalnego. 

Aby wierni diecezji sandomierskiej oraz pielgrzymi nawiedzający bazylikę mniejszą i sanktuarium relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu mogli korzystać z daru Jubileuszowego Roku Miłosierdzia, pasterz naszej sandomierskiej diecezji biskup Krzysztof Nitkiewicz Dekretem z dnia 10 lutego br., postanowił o otwarciu nowych "Drzwi Świętych" m.in w bazylice na Świętym Krzyżu.

Odpust zupełny Roku Miłosierdzia związany jest z przejściem przez „Drzwi Święte” w wyznaczonej świątyni. Wierni zatem przybywający na Święty Krzyż mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami - sakramentalna spowiedź, Komunia święta i modlitwa w intencjach Papieża. 

Uroczyste otwarcie "Drzwi Świętych" nastąpi w II niedzielę Wielkiego Postu - 21 lutego. Naszej modlitwie będzie przewodniczył ks. kan. Jerzy Beksiński, dziekan dekanatu świętokrzyskiego.

Pragniemy także poinformować, że papież Franciszek na czas trwania Roku Miłosierdzia mianował o. Władysława Kozioła OMI Misjonarzem Miłosierdzia. Na podstawie decyzji Papieża Franciszka o. Władysław otrzymał prawo do rozgrzeszania tzw. grzechów zarezerwowanych Stolicy Apostolskiej.

czytano: 797 razy

źródło: swietykrzyz.pl

data dodania: 13 lutego 2016 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż 1, 26-006 Nowa Słupia

Klasztor: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
Nowicjat: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Klasztor na Świętym Krzyżu - jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n.p.m
osób online: 10
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Ciekawostki

Relikwie drzewa Krzyża Świętego. Legenda - Było to za panowania Bolesława Chrobrego. Król zaprosił do Polski królewicza węgierskiego Emeryka. Młodzieniec, jak to było w ...więcej