Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO - MATKI BOŻEJ GROMNICZNEJ

Strona główna » Aktualności » ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO - MATKI BOŻEJ GROMNICZNEJ

wielkość tekstu: A | A | A

Młodzi Oblaci - rocznik 2013/2014 tuż po złożeniu pierwszych ślubów zakonnych na Świętym Krzyżu

Dziś w liturgii Kościoła celebrujemy święto Ofiarowania Pańskiego - inaczej mówiąc święto spotkania Jezusa ze swoim ludem, spotkanie "Słowa, które stało się ciałem i zamieszkało między nami". 

Dziś także przypada 20. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego - obchodzony po raz pierwszy w całym Kościele z ustanowienia Jana Pawła II w 1997 r. Wcześniej był obchodzony w niektórych Kościołach lokalnych i diecezjach róznych krajów. To dzień solidarności z osobami konsekrowanymi na całym świecie - z mężczyznami i kobietami, którzy kroczą za Chrystusem, praktykując rady Ewangeliczne: ubóstwa, czystość i posłuszeństwo.

Tegoroczne obchody łączą się z zakończeniem Roku Życia Konsekrowanego, który trwał od 1 niedzieli adwentu 2014 roku czyli od 30 listopada do dnia dzisiejszego - 2 lutego 2016 roku. Został on ogłoszony przez Papieża Franciszka z okazji 50. rocznicy Konstytucji dogmatycznej o Kościele Lumen gentium, która w rozdziale VI mówi o zakonnikach, a także dekretu Perfectae caritatis o odnowie życia zakonnego. Hasło jakie nam towarzyszyło w tym szczególnym roku to – Ewangelia, proroctwo, nadzieja – życie konsekrowane w Kościele dzisiaj. Celem jaki przyświecał temu wyjątkowemu czasowi było przede wszystkim – wspominać i mówić o swojej przeszłości i zarazem budować swoją przyszłość; pokazać się współczesnemu światu; wejść w siebie, dostrzec to co jest najistotniejsze, najważniejsze i uświadomić sobie, że my osoby konsekrowane – jesteśmy współczesnymi prorokami - a misją proroka jest nawoływać, zwracać uwagę, głosić.

Był to czas niewątpliwie stosowny, aby pokazać światu piękno naśladowania Jezusa – czystego, ubogiego i posłusznego.

Tydzień temu, we wtorek miała miejsce  w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski konferencja prasowa, na której podano, że na całym świecie jest ok. 950 tys. osób konsekrowanych, z czego w Polsce - 34 tys.; ok. 19 tys. zakonnic i 13 tys. zakonników. W Polsce są 103 zgromadzenia zakonne żeńskie o charakterze czynnym i 13 zakonów klauzurowych dla kobiet. Są 62 zakony męskie, w tym jeden o charakterze zamkniętym i kontemplacyjnym - kamedułów. Oprócz tego istnieje 30 instytutów świeckich. W Polsce są 193 dziewice konsekrowane, 239 konsekrowanych wdów, 1 wdowiec konsekrowany i 5 pustelników.

Jako wspólnota Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na Świętym Krzyżu serdecznie pragniemy podziękować wszystkim, którzy modlitwą i cierpieniami wspierają nas w naszej posłudze w tym najstarszym sanktuarium w Polsce.

Dziękujemy wszystkim Dobrodziejom i Przyjaciołom, którzy także materialnie wspierają naszą pracę duszpasterską. Dziękujemy za przesłane dziś życzenia i słowa otuchy! Wszystkich naszych Przyjaciół i Pielgrzymów zawierzamy Bogu przez ręce Niepokalanej, która nam Oblatom dała swe imię i serce.

W tym szczególnym dniu zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy świętych, które celebrujemy o godzinie 8.00 i 18.00. 

02

LUT

2016

1172

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 5

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.