Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

MODLITWA SPOŁECZNOŚCI UNIWERSYTECKIEJ NA ŚWIĘTYM KRZYŻU

Strona główna » Aktualności » MODLITWA SPOŁECZNOŚCI UNIWERSYTECKIEJ NA ŚWIĘTYM KRZYŻU

wielkość tekstu: A | A | A

W minioną niedzielę gościliśmy wyjątkowych pątników. W związku z odsłonięciem pamiątkowej tablicy, upamiętniającej udział Uniwersytetu Jana Kochanowskiewgo w Kielcach w odbudowie wieży kościelnej na Świętym Krzyżu na wspólną modlitwę przybyli wykładowcy, pracownicy i studenci naszej świętokrzyskiej wyższej uczelni. Obecni byli Jego Magnificencja Rektor uczelni Jacek Semaniak oraz Senat uczelni.

Mszy świętej przewodniczył o. superior Zygfryd Wiecha OMI a homilię wygłosił o. Bogusław Harla OMI, socjusz Mistrza Nowicjuszy. W homilii wskazał na obowiązki i zadania jakie wypływają z sakramentu chrztu świętego, który dla każdego z ochrzczonych stał się momentem włączenia w nowe życie jakie daje nam Chrystus. Nawiązał także do przeżywanego jubileuszu 1050. rocznicy chrztu Polski.

Natomiast na zakończenie Mszy świętej o. Wiecha dziękował na ręce pana Rektora Jacka Semaniaka za wielki wkład profesorów uniwersytetu w promocję i przywracanie dawnej świetności opactwa świętokrzyskiego. Wsponiał m.in. o wielkim zaangażowaniu prof. Krzysztofa Brachy oraz dyrektora Biblioteki Uniwersyteckiej Henryka Suchojada.

Pan Rektor przemawiając do zebranych powiedział: Nasze pielgrzymowanie na Święty Krzyż rozpoczęliśmy nie jako pierwsi, ale jako kolejni. Na przestrzeni tysiąca lat przychodzili tu pielgrzymi odziani w szaty królewskie i stroje książęce. Słychać było chrzęst zbroi, szelest chłopskich sukman i robotniczych drelichów. (…) My dziś przychodzimy w strojach akademickich, jako senat, dziekani, prorektorzy i rektor. Są i ci, którzy nie noszą takich strojów: nauczyciele akademiccy, pracownicy i studenci tworzący wspólnotę. (…) Stajemy na  Świętym Krzyżu, przy symbolicznej stajence, w której wśród klęczących postaci, są i pasterze i mędrcy, przybyli ze wschodu, aby oddać hołd Dzieciątku. Pierwszych gnała do stajenki prostota serca i pokora prostego ludu, drugich wiedza i umiłowanie prawdy. O te dwa dary dla teraźniejszości i przyszłości uniwersytetu prosimy podczas dzisiejszej Eucharystii , w której uczestniczymy.

Po zakończeniu Eucharystii Rektor uczelni oraz o. Zygfryd odsłonili pamiątkową tablicę mówiącej o wielkiej przyjaźni i wspólnym zaangażowaniu społeczności uniwersyteckiej w promocję wielkiego dziedzictwa religijnego, kulturalnego, historycznego, patriotycznego i narodowego sanktuarium relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Jednym z nich było wsparcie i pomoc w odbudowę wieży.

Następnie licznie zebrani wierni mieli okazję wysłuchać kolęd w wykonaniu Chóru Instytutu Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego pod dyrekcją pani dr Ewy Robak.

12

STY

2016

1240

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 7

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.