Wpisz e-mail, aby być informowanym
o uroczystościach i wydarzeniach.
Symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze - pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku.więcej
sobota 18 stycznia 2020 r., imieniny obchodzą: Małgorzata, Piotr
| | |

Strona główna » Aktualności » PATRONALNE ŚWIĘTO OBLATÓW MARYI NIEPOKALANEJ - ...

PATRONALNE ŚWIĘTO OBLATÓW MARYI NIEPOKALANEJ - 8 GRUDNIA

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu dzisiejszym, kiedy w całym Kościele celebrujemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, nasza Rodzina Zakonna Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, przeżywa swoje imieniny – patronalne święto. 
 
Konstytucja 10. naszej księgi życia, przypomina nam, duchowym synom św. Eugeniusza de Mazenoda, że Patronką Zgromadzenia jest Maryja Niepokalana. Otwarta na Ducha Świętego, jako pokorna służebnica całkowicie poświęciła samą siebie osobie i dziełu Zbawiciela. W Dziewicy zatroskanej o przyjęcie Chrystusa, aby dać Go światu, dla którego jest Ona nadzieją, oblaci widzą wzór wiary Kościoła i własnej. 
 
Oblaci na całym świecie w duchu wielkiej wdzięczności  gromadzą się na modlitwie. Z całą naszą rodziną zakonną dziękujemy Bogu za dar naszej Matki – Maryi. Razem z Maryją Niepokalaną, dziękujemy dziś Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu za Jej przepiękny tytuł: Niepokalanie Poczętej Matki Zbawiciela i ludzi. W 161. rocznicę ogłoszenia dogmatu stań z nami, Matko Najświętsza, przy tronie Boga Ojca, aby uwielbiać Boga i wstawiać się za nami!  
 
Bóg zachował Ją mocą swego odkupienia, od zmazy grzechu pierworodnego. Matka Chrystusa, dla nas Oblatów stała się wyjątkową opiekunką. Ona dała nam swoje imię i serce; Ona wskazuje nam nieustannie na Jezusa – Miłość ukrytą w kruchym białym chlebie. Każdego dnia „pobudza nas  do nowej, czynnej gorliwości w dawaniu odpowiedzi na Bożą miłość”. 
 
Podczas uroczystej Eucharystii sprawowanej w bazylice, Ojciec Zygfryd Wiecha OMI, superior klasztoru, w wygłoszonej homilii powiedział: ...dziś wsłuchujemy się w dialog Boga z Adamem i w dialog Archanioła Gabriela z Maryją. W całym Kościele rozbrzmiewa głos Boga, który daje nam przez Maryję swego Syna Jezusa Chrystusa. Do nas Oblatów dociera także głos naszego Założyciela św. Eugeniusza de Mazenoda. I w tym dialogu z Eugeniuszem, chcemy dziś na nowo odkryć nasze posłanie i powołanie. Gorliwość i zapał św. Eugeniusza, niech będą przykładem dla każdego z nas, byśmy tak jak on pałali gorliwością o zbawienie dusz. Dziś w sposób szczególny łączymy się także z papieżem Franciszkiem, który inauguruje Rok Miłosierdzia. To dla nas czas szczególnej łaski. Rok pełen duchowych przeżyć i wyzwań. Przyjmijmy zachętę papieża, by być miłosiernym jak Ojciec. Przyzywajmy opieki Maryi – Matki Miłosierdzia.
 
W dzisiejsze święto patronalne naszej zakonnej rodziny, pragniemy Wszystkich naszych Przyjaciół i ludzi dobrej woli prosić o modlitwę w naszej intencji, byśmy umieli zawsze zdawać sprawę z miłości, która jest w nas, ufać w dobroć człowieka, w miłość Ojca. By każdy oblat umiał budować świat od wewnątrz, w głębi ciszy i modlitwy, w świetle wiecznej lampki przypominającej o eucharystycznej obecności Jezusa, w radości I miłości braterskiej, w niezrównanej mocy krzyża. By poprzez naszą posługę Kościół niósł miłosierną miłość Boga po krańce świata, byśmy pomagali umacniać nowe życie w Jezusie, które otrzymaliśmy na chrzcie świętym.!

 

czytano: 905 razy

źródło: swietykrzyz.pl

data dodania: 08 grudnia 2015 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż 1, 26-006 Nowa Słupia

Klasztor: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
Nowicjat: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Klasztor na Świętym Krzyżu - jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n.p.m
osób online: 4
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Ciekawostki

Relikwie drzewa Krzyża Świętego. Legenda - Było to za panowania Bolesława Chrobrego. Król zaprosił do Polski królewicza węgierskiego Emeryka. Młodzieniec, jak to było w ...więcej