Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

PATRONALNE ŚWIĘTO OBLATÓW MARYI NIEPOKALANEJ - 8 GRUDNIA

Strona główna » Aktualności » PATRONALNE ŚWIĘTO OBLATÓW MARYI NIEPOKALANEJ - 8 GRUDNIA

wielkość tekstu: A | A | A

W dniu dzisiejszym, kiedy w całym Kościele celebrujemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, nasza Rodzina Zakonna Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, przeżywa swoje imieniny – patronalne święto. 
 
Konstytucja 10. naszej księgi życia, przypomina nam, duchowym synom św. Eugeniusza de Mazenoda, że Patronką Zgromadzenia jest Maryja Niepokalana. Otwarta na Ducha Świętego, jako pokorna służebnica całkowicie poświęciła samą siebie osobie i dziełu Zbawiciela. W Dziewicy zatroskanej o przyjęcie Chrystusa, aby dać Go światu, dla którego jest Ona nadzieją, oblaci widzą wzór wiary Kościoła i własnej. 
 
Oblaci na całym świecie w duchu wielkiej wdzięczności  gromadzą się na modlitwie. Z całą naszą rodziną zakonną dziękujemy Bogu za dar naszej Matki – Maryi. Razem z Maryją Niepokalaną, dziękujemy dziś Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu za Jej przepiękny tytuł: Niepokalanie Poczętej Matki Zbawiciela i ludzi. W 161. rocznicę ogłoszenia dogmatu stań z nami, Matko Najświętsza, przy tronie Boga Ojca, aby uwielbiać Boga i wstawiać się za nami!  
 
Bóg zachował Ją mocą swego odkupienia, od zmazy grzechu pierworodnego. Matka Chrystusa, dla nas Oblatów stała się wyjątkową opiekunką. Ona dała nam swoje imię i serce; Ona wskazuje nam nieustannie na Jezusa – Miłość ukrytą w kruchym białym chlebie. Każdego dnia „pobudza nas  do nowej, czynnej gorliwości w dawaniu odpowiedzi na Bożą miłość”. 
 
Podczas uroczystej Eucharystii sprawowanej w bazylice, Ojciec Zygfryd Wiecha OMI, superior klasztoru, w wygłoszonej homilii powiedział: ...dziś wsłuchujemy się w dialog Boga z Adamem i w dialog Archanioła Gabriela z Maryją. W całym Kościele rozbrzmiewa głos Boga, który daje nam przez Maryję swego Syna Jezusa Chrystusa. Do nas Oblatów dociera także głos naszego Założyciela św. Eugeniusza de Mazenoda. I w tym dialogu z Eugeniuszem, chcemy dziś na nowo odkryć nasze posłanie i powołanie. Gorliwość i zapał św. Eugeniusza, niech będą przykładem dla każdego z nas, byśmy tak jak on pałali gorliwością o zbawienie dusz. Dziś w sposób szczególny łączymy się także z papieżem Franciszkiem, który inauguruje Rok Miłosierdzia. To dla nas czas szczególnej łaski. Rok pełen duchowych przeżyć i wyzwań. Przyjmijmy zachętę papieża, by być miłosiernym jak Ojciec. Przyzywajmy opieki Maryi – Matki Miłosierdzia.
 
W dzisiejsze święto patronalne naszej zakonnej rodziny, pragniemy Wszystkich naszych Przyjaciół i ludzi dobrej woli prosić o modlitwę w naszej intencji, byśmy umieli zawsze zdawać sprawę z miłości, która jest w nas, ufać w dobroć człowieka, w miłość Ojca. By każdy oblat umiał budować świat od wewnątrz, w głębi ciszy i modlitwy, w świetle wiecznej lampki przypominającej o eucharystycznej obecności Jezusa, w radości I miłości braterskiej, w niezrównanej mocy krzyża. By poprzez naszą posługę Kościół niósł miłosierną miłość Boga po krańce świata, byśmy pomagali umacniać nowe życie w Jezusie, które otrzymaliśmy na chrzcie świętym.!

 

08

GRU

2015

1747

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 9

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.