Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

MODLITEWNE CZUWANIE - NOC ŚWIETYCH

Strona główna » Aktualności » MODLITEWNE CZUWANIE - NOC ŚWIETYCH

wielkość tekstu: A | A | A

Kilka set osób wzięło udział w modlitwie w przededniu uroczystości Wszystkich Świętych w sanktuarium relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu, gdzie kustoszami są Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej.

Noc Świętych w świętokrzyskim sanktuarium rozpoczęła się u podnóża góry – przy Krzyżach Katyńskich, gdzie zgromadzili się licznie przybyli wierni, przede wszystkim z czterech dekanatów będących w bliskości naszego sanktuarium: świętokrzyskiego i szewskiego z diecezji sandomierskiej oraz z dekanatów daleszyckiego i bodzentyńskiego z diecezji kieleckiej. 
Nasza modlitwa rozpoczęła się od odczytania fragmentu z księgi Apokalipsy św. Jana Apostoła. Następnie ks. biskup Antoni Długosz z Częstochowy odmówił modlitwę w intencji naszego uświęcenia i wyruszyliśmy w procesji do bazyliki świętokrzyskiej. Śpiew i rozważania animowała schola z parafii św. Józefa Oblubieńca NMP z Bielin na czele z ks. Piotrem Białkiem i ks. Konradem Kaletą.
 
Przedstawiciele poszczególnych parafii należących do tych dekanatów w procesji uwielbienia i dziękczynienia nieśli relikwie i wizerunki świętych i błogosławionych. Na czele procesji niesiono relikwie Drzewa Krzyża Świętego, następnie relikwie bł. Edmunda Bojanowskiego - niesione przez siostry Służebniczki Śląskie z Warszawy i ze Świętomarzy. Następnie niesione były relikwie: św. Jana Pawła II, św. Eugeniusza de Mazenoda, św. o. Pio, św. Mikołaja, św. Stanisława, św. Franciszka z Asyżu, św. Rozalii, św. Faustyny, św. Zeli i Ludwika Martin, św. Teresy od Dzieciątka Jezus, św. Andrzeja Boboli, bł. Bronisława Markiewicza, bł. Michała Sopoćki, bł. Dzieci Fatimskich, św. Antoniego, św. Katarzyny Aleksandryjskiej, św. Jana z Dukli, św. Szymona z Lipnicy.
Po przyjściu do bazyliki miała miejsce krótka prezentacja osoby i życia bł. Edmunda Bojanowskiego, założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Śląskich. W tym miejscu dziękujemy s. Bernadecie z Warszawy za przygotowanie prezentacji i za obecność na naszym modlitewnym czuwaniu. Dziękujemy także Siostrom Służebniczkom z Warszawy i ze Świętomarzy za obecność i wspólną modlitwę.
 
Następnie rozpoczęło się nabożeństwo uwielbienia i dziękczynienia przed wystawionym Najświętszym Sakramencie, które poprowadził o. Bogusław Harla OMI, socjusz Mistrza Nowicjuszy. Nabożeństwo zakończyło się litanią do Wszystkich Świętych.
Kulminacyjnym punktem naszego modlitewnego czuwania była Eucharystia celebrowana przez dwudziestu kapłanów pod przewodnictwem ks. biskupa Antoniego Długosza z Częstochowy. Liturgię Mszy świętej uświetniła schola parafialna z parafii św. Rozalii ze Skorzeszyc pod opieką s. Cecylii Piechaczek – Jadwiżanki. 
 
Ks. Biskup  w kazaniu przybliżył nam duchowość św. Jana Pawła II, naszego rodaka. Wskazał nam na chrystocentryzm i antropocentryzm tej duchowości: Pośród wielu świętych i błogosławionych, których czcimy, dla nas Polaków tak bardzo ważnym jest osoba i życie św. Jana Pawła II. Kiedy patrzymy na jego życie, na jego posługę możemy uczyć się postawy zawierzenia i oddania swego życia Jezusowi. Od samego początku swego pontyfikatu, kiedy papież rozpoczynał swoją posługę Piotrową wołał do całego świata: Otwórzcie drzwi Chrystusowi. Człowieka nie da się zrozumieć do końca bez Chrystusa. Wielokrotnie powtarzał, ze drogą Kościoła jest człowiek. Stąd też tak bardzo bronił życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Tak bardzo prosił by troszczyć się o ubogich i odrzuconych przez świat. Odbył tak wiele pielgrzymek pokoju, niosąc miłość i umocnienie katolikom na całym świecie. Ciągle napominał nas, ze trzeba być człowiekiem sumienia – że ważne jest kim jestem, a nie ile i co posiadam. Przypominał nam jak Bóg bardzo nas kocha – że trzeba nam adorować Jezusa Miłosiernego i powtarzać – Jezu ufam Tobie. Szczególnym rysem duchowości Papieża Polaka to Maryjność – cały Twój Maryjo. Tak bardzo wiele możemy uczyć się od św. Jana Pawła II. Szczególnie uczyć się także postawy jedności. Budować jedność w rodzinie, w pracy, w szkole, na uczelni wszędzie gdzie jesteśmy. Święty Papież uczy nas także wierności Bogu w chwilach trudnych, cierpienia. On sam doświadczył w swoim życiu choroby, niemocy, lecz do końca pozostał wierny Jezusowi. I dziś jest naszym szczególnym orędownikiem u Boga. Dziękujemy Bogu za dar tego świętego, który uczy nas jak stawiać na pierwszym miejscu w swoim życiu Boga, jak kochać drugiego człowieka, jak znosić trudy i cierpienia życia i że Maryję trzeba nam przyjąć za Matkę i szczególną opiekunkę na drodze do świętości – zachęcał biskup Antonii. 
 
Po homilii odnowiliśmy przyrzeczenia chrzcielne, przypominając sobie o wielkim darze jakim jest sakrament chrztu świętego. Na zakończanie Mszy świętej biskup pobłogosławił licznie zebranych wiernych relikwią Drzewa Krzyża Świętego. Następnie kapłani koncelebrujący Eucharystię podali do ucałowania wiernym relikwie świętych i błogosławionych. Nasze spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem w klasztornych krużgankach.
 
Pragniemy podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w Nocy Świętych na Świętym Krzyżu. Licznie przybyłym wiernym. Szczególne podziękowania dla kapłanów z dekanatu świętokrzyskiego na czele z ks. dziekanem kan. Jerzym Beksińskim z Łagowa oraz dla obecnych księży proboszczów i wikariuszy z Baćkowic, Piórkowa, Nowej Słupi, Rudek, Rakowa. Obecny był także ks. Jan Rokosz z parafii Nowy Skoszyn z dekanatu Szewna z diecezji sandomierskiej. Dziękujemy za obecność kapłanów z diecezji kieleckiej: z parafii Makoszyn, Huta Nowa, Bieliny, Skorzeszyce, Świętomarz, Tarczek, Bodzentyn.
 
Podziękowania kierujemy również do młodzieży z parafii Bieliny i Skorzeszyce. Dla sióstr zakonnych: Jadwiżanek ze Skorzeszyc oraz Służebniczek Śląskich z Warszawy i ze Świętomarzy.
Dziękujemy panu wójtowi z Nowej Słupi Andrzejowi Gąsiorowi, Strażakom z Nowej Słupi, Służbie Medycznej, Harcerzom oraz Młodzieży na czele z panem Jarosławem Chrobotem z Nowej Słupi. Pani sołtys z Huty Szklanej Barbarze Zielińskiej i panu Józefowi Gawęckiemu z Huty Starej, przewodniczącemu Rady Gminy z Bielin.
 
Na koniec podziękowania dla Nowicjuszy ze Świętego Krzyża i Kleryków z WSD z Kielc za wspólną modlitwę i uświetnienie liturgii Mszy Świętej.
 

01

LIS

2015

2434

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 6

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.