Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

SPOTKANIE Z O. GENERAŁEM LOUISEM LOUGENEM OMI

Strona główna » Aktualności » SPOTKANIE Z O. GENERAŁEM LOUISEM LOUGENEM OMI

wielkość tekstu: A | A | A

W dniach 26-28 października 2015 roku gościliśmy w naszej wspólnocie zakonnej na Świętym Krzyżu o. Louisa Lougena OMI – superiora generalnego. Była to druga wizyta generała Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na Świętym Krzyżu. Pierwszy raz o. Louis był cztery lata temu w 2011 roku.

Wizyta miała charakter braterskiego spotkania i była okazją do rozmowy o przyszłości rozwoju Zgromadzenia. Podczas spotkania ze wspólnotą ojców, braci i nowicjuszy ojciec generał mówił o wielu znakach czasu, które pozwalają patrzeć z wielką nadzieją w przyszłość rodziny zakonnej założonej przez św. Eugeniusza de Mazenoda. Wspominał, że w wielu częściach świata, gdzie są obecni oblaci odżywa zainteresowanie charyzmatem i osobą św. Eugeniusza. W przyszłym roku będziemy dziękować Bogu za 200 lat posługi i obecności Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Kościele. 
Podczas celebrowanej Eucharystii w kaplicy zakonnej w środowy poranek, ojciec generał w kazaniu wskazał nam oblatom na szczególną więź z Jezusem: Zarówno dla nowicjuszy jak i dla każdego oblata bardzo ważna jest nasza przyjaźń z Jezusem. Trzeba nam w niej wzrastać przez całe życie zakonne, które swój początek ma w nowicjacie. Odkryć Chrystusa jako osobę, bliskiego przyjaciela. Za przykładem św. Eugeniusza nieść Jezusa innym – szczególnie opuszczonym, zagubionym, samotnym. Święty Krzyż jest miejscem świętym. Posługa jaką tutaj pełnicie jako duchowi synowie św. Eugeniusza de Mazenoda jest zgodna z charyzmatem naszego zgromadzenia. To miejsce odgrywa szczególną rolę w dziele nowej ewangelizacji. Tak jak sam widziałem, przybywa tutaj wielu pielgrzymów i turystów. I do tych ostatnich jesteście szczególnie posłani, aby mówić im o miłości Jezusa i ukazać im sens Krzyża i przesłanie jakie niesie ten znak zbawienia i Bożego przebaczenia – mówił o. Louis.
Ojciec generał dziękował także miejscowej wspólnocie za wielki trud podejmowany w celu przywrócenia dawnej świetności Świętego Krzyża: Dziękuję wam bardzo za to wszystko co robicie, aby to miejsce odzyskało swój dawny blask i świetność. Tak wiele tutaj się zmieniło od mojej ostatniej wizyty. Gratuluję wam i jeszcze raz dziękuję za wszystko co robicie w wymiarze duchowym i materialnym dla tego miejsca.
Wielkim i ogromnym przeżyciem dla całej wspólnoty było błogosławieństwo i możliwość ucałowania krzyża oblackiego, który nosił nasz założyciel św. Eugeniusz de Mazenod, a który to krzyż jest w posiadaniu  superiora generalnego.
Po wspólnej modlitwie ojciec generał zjadł śniadanie ze wspólnotą zakonną i odjechał do Warszawy skąd uda się do Rzymu gdzie mieści się dom generalny Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
 

28

PAŹ

2015

1852

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 8

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.