Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

SKAUCI EUROPY

Strona główna » Aktualności » SKAUCI EUROPY

wielkość tekstu: A | A | A

Tradycyjnie już w ostatnią sobotę i niedzielę miesiąca września do naszego sanktuarium na Świętym Krzyżu przybyli Skauci Europy. 300 osobowa grupa „Wędrowników” z całego kraju przybyła by pokłonić się relikwiom Drzewa Krzyża Świętego.

Od 22 lat należący do tej formacji młodzieńcy oraz dorośli mężczyźni  - małżonkowie, ojcowie oraz osoby duchowne – kapłani, zakonnicy uczestniczą w adoracji Najświętszego Sakramentu oraz w modlitwie w blasku relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Zgrupowanie Skautów miało miejsce w Łagowie, Modliborzycach i Kałkowie. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych – deszcz i niska temperatura – podjęli wędrówkę i przybyli do świętokrzyskiej bazyliki pełni radości, ufności i w postawie zawierzenia swojej posługi i służby wobec młodszych.
Mszy świętej w dzisiejszy niedzielny poranek przewodniczył o. Sebastian Masłowski SJ z Gliwic, który także wygłosił kazanie. Mówił do zebranych m.in.: Skauting pomaga w tym, aby wyrosnąć na zaradnego, odpowiedzialnego człowieka. W życiu każdego z nas bardzo ważny jest rozwój, trzeba się na coś i do czegoś przygotowywać. Naszym celem jest szukanie Boga, zawsze mamy być gotowymi na spotkanie z Nim. Naszym celem nie jest mieć co bardziej być. Towarzyszą nam w tym roku słowa ” Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy Królestwo niebieskie”. Skauting to dla nas narzędzie, aby dojść do Boga, zbawić się, pomóc innym odnaleźć tą drogę. To szkoła życia. Szefem tej szkoły jest Jezus Chrystus, który powiedział „Ja jestem drogą”; mamy odczuwać tą boską obecność Jezusa w naszym życiu.
Wraz z o. Sebastianem celebrowało Eucharystię kilkunastu kapłanów a wśród nich nasi współbracia o. Krzysztof Jurewicz OMI oraz o. Dominik Ochlak OMI – obaj odpowiedzialni w naszej Prowincji za powołania. Towarzyszyli im nasi klerycy z WSD z Obry – kl. Jarosław Konieczny OMI oraz kl. Karol Dudek OMI. Na Mszy świętej była tez obecna kilkunastoosobowa grupa rekolektantów, którzy od piątku przeżywali swoje rekolekcje powołaniowe w naszym klasztorze świętokrzyskim pod czujnym okiem wspomnianego już o. dyrektora Krzysztofa Jurewicza.
 

27

WRZ

2015

2266

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatMisjonarze Oblaci M.N.GaleriaKontaktPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 1

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia

NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752

Telefony:

tel. / fax. 41 317 70 21
tel. 41 317 82 78
tel. +48 503 629 739
tel. +48 503 629 734
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy